Stále ucpaný nos - dcera 3,5 roku

martina_22
16. dub 2018

Maminky, prosím o vaše zkušenosti.
Dcera 3,5 roku, od září ve školce, samozřejmě prochází typickým školkovým obdobím, kdy mi příjde, že snad od té doby nebyla ještě zdravá.
Aktuálně už od ledna řešíme rýmu. Když začala byla klasicky vodová, kýchavá..zvolna přešla do zeleno-žlutého hlenu. Slezla do krku, takže rýma + kašel. Dávali jsme homeopatika (Alium Cepa a jitrocelový sirup), potom jsme měli i sirup Imunoxal na podporu imunity. Zvolna to odcházelo, ale pořád bylo slyšet, jako když mluví z trubky.
V únoru jsem porodila druhou dceru, během 14 dní jsme měli rýmu kompletně všichni, hodně husté hleny. My jsme se z toho dostali, ale dcera právě pořád ne. Dýchá pusou, když dýchá nosem, tak to sice jde, je průchozí, ale je jakoby zevnitř asi oteklá sliznice, takže je to pro ni obtížné, tak radši dýchá pusou..slova jako "mami" vyslovuje s rýmou "babi"..občas zakašle..teploty nemá a vysmrká jen většinou ráno a nebo když hodně zapláče.
Vadí mi to, protože mám obavy, aby se něco nestalo s ušima. Sama jsem si tím v dětství prošla.
Ráda bych to nějak vyřešila, ale nevím, co by na to mohlo zabrat.

Proto bych se chtěla zeptat, než půjdeme k doktorovi na ORL nebo tak..jaké jsou vaše zkušenosti, co třeba pomohlo..jdeme spíše přírodní cestou..takže ne moc nějaké léky a antibiotika..aspoň pokud to nebude opravdu nutné.

Budu ráda za vaše příspěvky, moc děkuji.

Martina

leniczka23
16. dub 2018

@martina_22 je to uplne jasny..bude mit belky nalez na nosni mandli a pujdete na trhani. To co popisujes je uplne typicke. A jestli muzu poradit..konvicka pro vyplach nosu. Je to zazrak..

slimacikmia
16. dub 2018

@martina_22 a nemôže mať alergiu? Stálo by to možno za testy...

vendelinka08
16. dub 2018

my to měli u syna také tak, stále rýma, pořád dokola, nakonec jsem si vydupala alergologa, tam nás vlastně tenkrát poslala z ORL a vyšla spousta alergenů... teď tedy syn trpí... řekla bych, že letos to má nejhorší... ale už se léčíme, dokonce jsme byli i v lázních, alergie u zjistili kolem 2,5roku. Takže určo bych prve alergologa a pak teprve popřípadě mandle. Na ORL zjistila Dr, že to od mandlí nemá....

vendelinka08
16. dub 2018

jo a konvičku určitě pořiďte, je super!!!! ta vypláchne úplně vše.... hlavně bakterie, které se tam stále množí.... zvyknout každý večer vyplachovat....

pajounek
16. dub 2018

Taky jsme to takhle meli, velka nosni mandle, ale v tomhle veku a rocnim ovdobi je pry nejvetsi, tak jsme zatim neresili. Jaro a leto v pohode, na podzim jsem zacala davat hlivu ustricnou pravidelne v kapslich a moc synovi pomohla. Nemocny byl snad jen dvakrat 🙂

smissa
16. dub 2018

Vyzkoušejte nosní kapky obohacené měďi. Za nás zázrak. Jsou sice dražší, ale nám moc pomohly. Syn už se s rýmou narodil, ani nevím, kolikrát měl pamycon, kromě 1 měsíce v létě měl rýmu celý rok. Nyní po těchto kapkách už je měsíc bez rýmy.

maichi
16. dub 2018

@vendelinka08 prosím tě, u nás taky měsíc a půl kašel- rýma, mám podezření, že by syn mohl mít alergii. Ale právě nevím, zda bysme měli dříve dojít na ORL pro kontrolu nebo k alergologovi? A ještě zda je potřeba mít žádanku od doktorky? Abysme nemuseli zbytečně k naší doktorce (ted´ jsme u ní byli každý týden kvůli zápalu plic)

vendelinka08
16. dub 2018

Zadanku na alergo mit musis a je jedno jestli z orl nebo detske. Ono to chce stejne vysetreni jak na orl tak na alergo..aby se alergie vyvratila nebo potvrdila. Zalezi jakou mas pediatricku. Me ta nase nechtela nikam poslat..tak jsem ji obesla a pozadala jsem je na orl o zadanku. Stale jsme tam chodili s ouskama a rymou atd...

maichi
16. dub 2018

@vendelinka08 takže na ORL můžeme bez žádanky? Minulý týden jsme byli na kontrole, a paní doktorka prý že už jsme zdravý ale zas mě nepřijfe moc zdravý když ještě dost chraptí a kašle. Dávala nám jen nějaké kapky, které ani moc nezabírají. A k tomu má většinou plnou čekárnu, takže bych ji uplně nejradši obešla...

vendelinka08
16. dub 2018

Ja ani nevim jak jsme se na orl dostali..ale myslim ze zadanku jsem mela od sve mudry..aby nam zkontrolovala mandle...a na orl nas pak uz poslali s zadankou na alergo. Domluv se se svoji doktorkou..ze to chces nechat zkontrolovat..hlavne mandle..na to ti nemuze nic rict...

satek
18. dub 2018

Nas to taky ted trápí už druhy tyden.Syn má rymu a hlenity kašel.Ráno smrka zelene hleny.Máme kapky na kašel ale ty nic moc.Mohu se zeptat kde koupim tu konvicku?Děkuji

hanih
18. dub 2018

@martina_22 Tipla bych to na tu nosní mandli, jak už tu zaznělo. Ale ze zkušenosti vím, že to lze vyřešit i bez trhání. Dcera ji taky měla zvětšenou, ale už před druhým rokem života, takže doktorka řekla, že to ještě chvíli necháme a trhala by se až po druhém roce, že tak malým dětem se ještě netrhá. Tak jsme se rozhodli využít čas, našli si homeopatku, ke které jsme pravidelně docházeli, a která nám doporučovala homeopatika podle aktuální situace, nemocnosti, stavu mandle, do toho jsem od podzimu nasadila rybí olej a rakytníkový sirup. A nyní, po cca osmi měsících je dcera bez potíží, dokonce zimu přečkala bez nějaké větší nemocnosti. Koncem dubna bychom měli jít na kontrolu na ORL, tak jsem zvědavá, co nám tam řeknou 🙂

hanih
18. dub 2018

@vendelinka08 Na alergo ani orl žádanka být nemusí (nebo možná záleží na doktorech). My tedy na obojím byli bez žádanky a nikdo ani nic nechtěl...
@maichi

ssandy
18. dub 2018

@martina_22 Mame to podobne, jako popisujes. V noci tu rymu i napolyka a pak blinka. Doktork ji nekolikrat prohlidla, vzdy jen zadni ryma. Takze vincentka, poradne vysat az z paty a pak nasivin, na nocni kasel stoprussin. Oba s muzem jsme alergici a protoze se to nelepsilo, dostala na 14 dni i ventolin rano a vecer a sirup aerius. Drive jsme davali i nekolikrat denne fenistil v kapkach, uvolnuje otekle sliznice, ale neda se pouzivat dlouhodobe.Do skolky chodi stridave, vetsinou je cely den dobra, jen vecer to trochu potrapi. Rekla bych, zr se to ted po tydnu lepsi, uvidime za dalsi tyden.Snad to bude uz pryc. Na podzim ji budou 3roky,smrkat umi sama, ale ty zeleny hnusy jsou fakt hluboko a pomaha jen pravidelne odsavat. Nastesti s tim nema problem. Jinak urcite alergo i orl, at vite na cem jste.Drzim palcd, at se toho zbavi rychle.

ldik
18. dub 2018

Urcite doporucuji alergologii a mezitim Sinupret, inhalace Vincentky a SOLNOU JESKYNI.