Stále vysoké jaterní testy. Nevědí, z čeho to je

kaaterinkaa
5. pro 2007

Maminky, nemáte některá stejný problém? Mému synovi jsou 3 měsíce a 3 týdny.Z porodnice nás propustili normálně, ale malý se poslední den svítil, protože byl žlutý. Doma jsem nic nepozorovala, jen žluté bělmo. Doktorce se ale nezdál, tak mu naměřila bilirubin. Byl vysoký, tudíž jsme chodili na krev, aby se to ohlídalo. stále nám stoupal, takže jsme podstoupili s malým jaterní testy, kdy se zjistilo, že má dost vysoké jaterní hodnoty. Prý se budou snažit zjistit z čeho krevními rozbory, ale na odběru byl malý už několikrát a stále nic nevědí, jen, že jsou jaterní hodnoty vyšší a vyšší. Prý to u některých dětí začne samo klesat a ani se nezjistí z čeho, ale mně to trochu znepokojuje, protože do Vánoc budeme opět absolvovat dvě vyšetření a poradnu v nemocnici s ultrazvukem bříška.Díky za odpověď 😵

suki
5. pro 2007

kaaterinka tak to opravdu netuším, co by to mohlo být, ale snad kdyby si doktoři mysleli, že je to něco vážného, tak by si Vás nechali na pozorování v nemocnici ne? Oni ti k tomu nic neřekli?

syrael
6. pro 2007

kaaterinkaa, my jsme absolvovali totez. Neboj se, bude to v klidu!!!
Taky podobny prubeh - vysoky bilirubin, ktery klesal jenom pomalu, tim padem spatny jaterky. Jezdili jsme co tyden na odbery do spitalu, absolvovali sono jater. Sono bylo o.k. a ani slovutny pan primar si nevedel rady. Bylo nam receno, ze se to proste muze stat, ikdyz to nebyva obvykle... Predstav si, ze jsme meli bilirubim a spol ajakztakz v poradku az na zacatku 5. mesice!
Takze, holka, neplas, vim dobre jak tije, jsou to desny nervy, ale pevne verim, ze mate obdobny problem...Zrejme je to nevyzralosti jater, ktery se zkratka neumi tak rychle nastartovat. Budu na vas myslet!

kaaterinkaa
autor
6. pro 2007

Díky, ono mi to nepřišlo zpočátku nijak vážný, spíš mě znervoznilo to, že už to trvá doposud a všichni s mě na to ptají, já však vím taky houbelec. Jen to, co říkají doktoři a toho moc není. Určitě to bude dobrý, vám to tedy také chvíli trvalo, hlavně, že jsou ti malí spokojení

halpa
5. srp 2009

Ahoj, my máme momentálně úplně stejné problémy. Najde se někdo, kdo už to má za sebou? Jak dlouho to trvalo, než se dostaly testy do normálu? My máme 5 měsíců a stále jsou bohužel hodně vysoké.

monapink
18. dub 2011

@halpa ahoj,nam tez oznamili ve trech mesicich,ze mala ma vyssi hodnoty jat. testu..ted v peti mesich jsou pry o neco nizsi,ale stale jsou hodnoty vyssi nez by mely byt..srovnalo se Vam to samo? Dekuji za odpoved,
doktorka tvrdi,ze mam byt v klidu,ze to nekdy deti mivaji,duvod mi,ale nevysvetlila ☹
@kaaterinkaa
@syrael

halpa
21. dub 2011

@monapink ahoj, nám se to srovnalo až v nějakém 7 možná 8 měsíci, už si to přesně nepamatuju. Lila jsem do něj čaj z ostropestřce, tak nevím, jestli pomohl ten nebo čas,ale pravda je, že to byly nervy a doufám, že podruhé už to nezažijem. Na druhé mimi si nechám v porodnici raději svítit a neodejdu dřív, než budou hodnoty v normě. Nás totiž pustili z nemocnice s hraniční hodnotou žloutenky a vůbec na něj nesvítili. 😒

monapink
22. dub 2011

@halpa dekuji za odpoved..takze se to srovnalo samo? ja ani nechci premyslet,co by to vse mohlo byt..myslis,ze by to mohla zpusobit ta hranicni hodnota zloutenky? To mne ani nenapadlo a ani doktorka nic nerikala,ona k tomu nerekla vlastne vubec nic!
Take jsme odchazeli domu s hranicni hodnotou zloutenky a take na nas nesvitili..doma jsme s ni bojovali u okna na slunicku,jako,ze v listopadu moc nesvitilo ☹

halpa
22. dub 2011

@monapink no, to určitě způsobila ta žloutenka, teda aspoň u nás. A jak jsem psala, pomáhala jsem tomu tím čajem s ostropestřce. Nic tím nemůžeš pokazit. Hodnoty se po nějaké době urovnaly. Nejhorší pro mně bylo nechávat ho píchat do té hlavičky. To byl děs... ☹

zindy
17. kvě 2016

U me to taky tam bylo, dlouho jsem nevedeli uz co, vyzkousela jsem prirodni dopnek stravy Lipovitan a bylo to o dost lepsi, asi je to tim ze obsahuje Ostropestřec 🙂

vali1
17. kvě 2016

Ahoj, my s tím bojujeme od třech měsíců a to budeme teď slavit rok. vyšší jaterní testy, někdy je to lepší, někdy horší. Taky nemám moc info. Máme za sebou kompletní vyšetření v nemocnic, očkovaná není kvůli tomu vůbec...a každý měsíc chodíme na odběry

smetttanov
25. kvě 2016

Ostropestřec, ten je nato dobry jo? No to jsem ani nevdela 🙂

jaresska
25. kvě 2016

Ahoj, manžel je má vysoké celý život, pořád vysoký bilirubin, stále se nějak nevědělo, je tmavší a má takové nažloutlé bělmo....chtěl pracovat jako hasič tak mu dělaly kvůli tomu i punkci jater...nakonec prý, že nbedoláhá nějaká záklopka u žlučníku nebo tak nějak a uniká mu část žluče do krve, proto tak vysoké....ale vpohodě, nijak mu to nevadí a žije normálně, jen málehké opálení 🙂

julisa88
18. čer 2016
Uživatel julisa88 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od julisa88.

Taky jsem to na netu cetla ze ten ostropestřec je nato dobry, no nevim kde bych ho le po Praze shanela, tak jsem se sla poradit do lekarny a tam mi pani doporucila lipovitan.cz a ten je zatim fain, menit asi nebudu