Standartně zvýšená teplota dcery. Máte to některá?

jajkax
30. led 2010

Holky máte to tak některá.Moje dcera má už od narození v zadečku mezi 37,5-37,7.Nikdy jsem ji nenaměřila nižší.vím že po odečtu to vlastně není teplota.Ale stejně mi to přijde divný.Když průměrná(po odečtu) je 36,6 😒

jasmia
30. led 2010

Jajkax od mojí známé chlapeček to měl taky, nikdy se nezjistilo proč to tak bylo, kolem druhého roku se mu to upravilo.

jajkax
autor
30. led 2010

Tak taky mslíš že to neznačí nějakou dlouhodoubou nemoc,vid?ona je jinak uplně normální ,veselá, jen jednou měla rýmu a u toho ji to z těch 37,7 vystoupilo na nějakých 38.Jinakj ji má naprosto pořád 37,7.

j.kriv
30. led 2010

jajkax: zrovna včera jsem četla stejný dotaz v časopise, doktor odpovídal, že pokud nejsou žádné jiné příznaky nemoci a případná vyšetření jsou negativní, tak že to nevadí. ještě doporučil jako předcházení tomuto zjištění neměřit teplotu pokud dítě není nemocné. jinak 36,6 je v pořádku 😉 já třeba mívám okolo 35,3, což je docela málo a taky je to v pohodě 🙂

jajkax
autor
30. led 2010

kriv:to já vím že 36,6 je normální to já jsem právě psala že to tak má být mi máme po odeštu stále tak 37,2.
ale jinak jsem to nikam do časopisu ještě nepublikovala takže ten dotaz nebyl odemě🙂Jo nejlepší by bylo ji neměřit.Jenže když vím že má tu teplotu takhle(o něco) vyšší tak mi to prostě nedá a občas ji přeměřím(vždy se stejným výsledkem.A to už jsem kuli tomu nakoupila tři různé teploměry 😕

jasmia
30. led 2010

jajkax myslím, že je to v pohodě, přeci kdyby jí něco bylo, už by se na to došlo. Být tebou vůbec bych to neřešila.

j.kriv
30. led 2010

jajkax: jé omlouvám se, já to prvně pochopila, že průměrně to dělá 36,6, jakože semtam víc, někdy míň 😅 no v tom časopise řešili dokonce 37,7. a doktor vám na to něco říkal? ale pokud je jinak v pohodě, tak to nic nebude 😉

jajkax
autor
31. led 2010

J.kriv:no já jsem ji o tom ani snad tak nějak neřekla.Jednou jsem se tak nějak zmińovala a ona řikala že byla třeba uřícená nebo tak něco.(jenže to asi není 7 měsíců,co?)A já se tak nějak bojím aby se v tom doktorka nezačala nějak pitvat ,a neposlala nás třeba na nějaký vyšetření do nemocnice(to ona dost dělá),víš?

rimmel
31. led 2010

j.kriv doktor musi byt potom asi blby alebo co 😀 my sme mali teplotu ktoru nesprevadzali ziadne ine priznaky a doktor po prehliadke zistil ze ma zdurene uzliny, zapalene.

jajkax
autor
31. led 2010

no, má to takhle opravdu už od narození.ale když jsem ji párkrát zkoušela změřit v podpaží(šlo to těžce), tak tam má normální.nějakých 36,7

kacka.va
31. led 2010

my měli taky normální teplotu mezi 37 a 37,2. Ideální teplota okolo 36,6 platí prý pro dospělé lidi.

rimmel
31. led 2010

normalna teplota babatiek je od 36-37 stupnov.

tiez sa nema teplota merat potom, co ste prisli z vonka ci po jedle a piti.

dukie
31. led 2010

A taky pláč umí u dítěte teplotu velmi rychle zvýšit. Každopádně jediné, co mě napadá, pro klid duše... nechat si udělat vyšetření na přítomnost zánětu v těle. - Pár kapek krve z prstíku a je to. 🙂

lilili2
31. led 2010

Já jsem četla v nějakém časopisu, že normální teplota miminek je 36,5 - 37,5. Bohužel jsem ten časopis už nenašla takže ti nemůžu říct v jakém to bylo.

rimmel
31. led 2010

dukie ja citam ze par kapek krve z prsniku ! 😀

lilili2
31. led 2010

Už jsem ten časopis našla. Jmenuje se happy baby a dostala jsem ho zdarma v porodnici ještě s nějakými vzorky. Pokud to někdo má je to na str.114. 😉

jajkax
autor
31. led 2010

Holky díky.Já o tom asi řeknu doktorce až půjdem do poradny.Ale že by měla 7 měsíců zánět v těle je dost nepravděpodobný ne?teda doufám-protože ona má tu teplotu takhle už od narození 😕 a taky ji nehci zbytečně podrobovat vyšetřením,nedejbože aby nás poslala do nemocnice.Protože kája je jinak opravdu pohodové, zdravé dítko, kromě jednodení rýmy ji nikdy nic nebylo.Akorát je poněkud živější až hyperaktivní dle slov okolí i doktorky.tak jestli není pernamentně uřícená z toho 😒

lamarika
1. únor 2010

jajkax: nelam si s tím hlavu pokud prospívá a viditelně jí nic není 😉 7 měsíců zánět asi mít nebude, to by byla blbost 😉 Můj malej má taky od narození zvýšenou teplotu okolo 37 stupňů, ale on už byl od narození "horkokrevnej" 😀 NIc mu není, je zcela zdráv, jen má o něco vyšší teplotu, ale to má asi po mně, protože já mám standartně též okolo 37 stupňů. Pro jistotu se zmiň doktorovi ať máš jistotu, že jsi nic nezanedbala, ale věřím, že to bude OK
😉

jajkax
autor
1. únor 2010

lamarika:děkuji za trochu uklidnění. 😉 ona je taky asi horkokrevná, taková, živá, uječené, zvídavá, furt válí sudy a tak.Až má kolikrát splavený vlásky.Nebo jsem přemejšlela jestli ji taky moc nepřehřejváme.Jsme s manželem oba namrzlíci tak máme standartně doma tak 24,3stupňů.Přitom má malá na sobě, dlouhej rukáv a punčocháče.No té doktorce se zmíním.Pro klid duše.Ale třeba dneska jsem Káju několikrát měřila a ona má prostě v zadečku teplotu o 1stupen vyšší než v podpaží nebo v uchu.(né o půl jak uvádějí.Když měla v podpaží 36,5)tak měla v zadečku 37,6.Když měla k večeru v podpaží 36,8.Tak měla v zadečku 37,9

kacka.va
2. únor 2010

jajkax: tak jestli je při teplotě přes 24 stupňů v dlouhým rukávu a punčocháčích, tak to klidně může být tím. Já bych při 24 stupních měla teplotu taky, když občas doma máme díky krbu tolik, tak je mi vedro i v krátkým rukávu a dlouhých kalhotech

jajkax
autor
3. únor 2010

Holky držte mi palce at je malá v pořádku:Zítra půjdu k doktorce bay nám udělala nějaké vyšetření.Nepříjde mi normální aby měla 7 měsíců v zadečku zvýšenou teplotu.Opravdu vypadá nasprosto zdravě.Dneska podpaží večer 36,7 konečník 38,0 😢 Jsem z toho strašně špatná moc se bojím co nám poví.Ale že by měla někde 7 měsíců nějakej zánět a jinak se to neprojevilo?ach jo

rimmel
3. únor 2010

jajkax drzim palce! daj potom vediet, ja si osobne myslim ze nic vazne to nebude 😉

lamarika
3. únor 2010

jajkax držím pěsti 😉

jajkax
autor
3. únor 2010

dík, já v to doufám taky, ale nechci nic zanedbat a takhle na to pořád myslím.A jak jsem pročítala kdo ví jaké odkazy poradny atd tak mi jedna holčina na férovku napsala že by to mohla být loukémie.Jsem z toho byla v šoku že jsem prořvala celou noc 😔

neu.sona
3. únor 2010

Ahojky jajkax: My máme také pořád zvýšenou teplotu v zadečku. Ale v podpaží naměřím normální teplotu. Doktorka říkala, že to tak některé děti mají. Raděj nás poslala i na odběr krve, zda je všechno o.k. A bylo. Prostě to tak některé děti asi mají. Buď v klidu. Malá je určitě zdravá 🙂

jajkax
autor
4. únor 2010

neu.sona. jé tak to jsem ráda že to nemáme sami.Za chvilku odcházíme k doktorce tak dám vědět co říkala.jinak ráno v 6 jsme měli podpaží 36,4 a zadeček 37,5 bez oddečtu

jajkax
autor
4. únor 2010

Tak jsme dneska byli u té doktorky a jsem moc štastná 😉
Vylíčila jsem jí naše dlouhodobé problémy s teplotou.Tak ji doktorka přeměřila všude možně, všema různejma teploměrama, digitálem, rychloběžkou, takovým tím lejzrem na čelo, ucha, podpaží v konečníku.A došli jsme k závěru že Kája sice má teplotu v zadečku 37,9i 38.Ale všude jinde mám (nebo ráno měla 36,8).A doktorka říkala že ten ušní teploměr co má že je přesný, a že když má teplotu jen v konečníku tak že je jen ten jeden z mála případů u kterých se prostě v konečníku neodečítá půl stupně ale celý stupen.Že půl stupně je pouze orientační.Tak by doporučila ji zbytečně neměřit-prý mě to akorát stresuje.A když bude nemocná nebo tak tak že jí mám měřit v podpaží nebo koupit ušní.Jinak ji samozřejmě prohlídla poslechla atd a prej opravdu nevykazuje známky nemoci.Tak mi spad kámen ze srdce

neu.sona
6. únor 2010

Já Ti to říkala, že to nic nebude 🙂. Náš malej to má taky. Sice nás doktorka takhle nekontrolovala, ale když nám vzali krev na kompletní vyšetřní a bylo v pořádku, tak jsem se uklidnila a prostě to neřeším dokud opravdu nemá teplotu i v podpaží, nebo na něm nevidím, že by měl teplotu 🙂

kacka.va
7. únor 2010

jajkax: a zkus malou tak nenavlékat, když máte doma takové velké teplo. 😉

jajkax
autor
30. bře 2010

No drobek obnovuju diskuzi 😒 K té zvýšené teplotě, před 14 dny se k naší) "normální teplotě 38")přidal ještě stupeň ,měli jsme asi 39 tak jsme byly u MuDr ta to připisovala spíše k zoubkům.V noci jsem už naměřila 41,1 a rychle jsme jeli do nemocnice.Malá měla velmi silný zánět ledvin tak jsme si tam tejden pobyly na kapačkách.Teď máme antibiotika ještě na 10dní.Ale co mě není jasný od té doby co nám klesly teploty tak máme už klasicky 36,2-36,9jak má být a né o stupeň vyší jako před nemocí.Myslíte že se ji ten zánět mohl vyvýjet takhle dlouho? ☹

brisalek
23. dub 2010

Ahoj , mala ma take ted tyden teplotu okolo37,9-38,1 v zadecku bez odectu. A take ji jinak nic neni a dr rika jen asi virosa. Tak v pondeli jdem urcite at ji udelaji biochemii moc a dalsi odbery.