Střevní bakterie v moči, jak se jich zbavit?

alinea
29. zář 2014

Ahojky všem. Z kultivace v moči mi stále vycházejí tyto bakterie: e. coli, stafylococus haemolyctiae a beta-hemolytický streptokok...Již po čtvrté jsem přeléčována Macmirorem...ale bakterie tam vždy vychází znovu. Byla jsem vyšetřena na imunologii...výsledek: jen lehce snížená imunita.... Jsem před pokusem v asistované reprodukci /pořád jsem ho odkládala/, ale už se mi odkládat nechce... protože ty bakterie tam vycházejí již opakovaně tak tři - čtyři měsíce. Potíže mám.... Máte, prosím, někdo s těmito ´´potvůrkami´´ zkušenost a co vám pomohlo se jich zbatvit ? Děkuji. 🙂

vever.ka
29. zář 2014

Ahoj, jsem na tom stejně, akorá mám potíže už víc jak rok :( Brala jsem hodně atb, a stejně žádné zlepšení....Tak jsem zvědavá, na nějaké názory.... 😎

jetynka
29. zář 2014

Ahojky, já s tímhle zkušenosti nemám, ale jako zdravotník ti radím, odlož asistovanou reprodukci a jdi do toho až budeš doopravdy v pořádku, vyjmenované bacily jsou pěkné potvory, které se drží v těle pěkně dlouho a je problém se jich někdy zbavit. Já sama bych do toho nešla, bála bych se pak, že by se potvůrky dostaly do pochvy a dál a způsobily tam neplechu a nechci tady ani psát raději co, to si myslím každý domyslí sám.
Můj syn měl streptokoka, sice v krku ale měl ho a zbavovali jsme se ho skoro rok.
Je divné, že dr. dal počtvrté stejné atb., zkusila bych změnit lékaře a zajít do bylinkářství, aby ti umíchali nějaký čaj na močový systém na nějaké pročištění, říká se, že i brusinky pročišťují moč, tak si je kup a jez místo sladkého 🙂
@alinea

alinea
autor
29. zář 2014

Ahojky, vítej 🙂 ... jsem ráda, že by diskuse mohla pomoci i někomu dalšímu 🙂

jetynka
29. zář 2014

@alinea Ahoj, díky 🙂 S tím streptokokem jsme si opravdu užili, dr. taky psala Vojtovi asi 4x po sobě stejné atb. a vůbec mu nezabírala, ve finále jsme zjistili, že tyhle atb. nebyla vůbec citlivá na toho bacila, že měl dostat úplně jiné. Přiznávám, že jsem mu ty poslední atb. už nedala, protože se mi ztrácel před očima. Nakonec jsme jeli na welnes víkend, do bazénu s teplou mořskou vodou, byly jsme tam furt, přijeli jsme domů, chytl 40,5st horečky a bylo po bacilovi 😀, pak šel ještě trhat mandle a to mu taky nejspíš pomohlo 🙂.
Co máš vlastně za potíže?Protože, jestli máš potíže u močení tak mi nejde do hlavy jak by se to dalo tak dlouho vydržet. Jinak Macmiror jsem taky brala, můj gyndař mi ho napsal v šestinedělí a x krát jsem zdůrazňovala, že kojím a prý to nevadí, pak jsem se dozvěděla že je to pěkné svinstvo, pak mi bylo jasné proč mi malá pořád blije a bolí jí bříško ☹.

alinea
autor
29. zář 2014

@jetynka Ahojky, za názor zdravotníka 🙂 jsem moc vděčná, ještě jednou díky za příspěvek 🙂 . Potíže mám - pálení jakoby u ústí močové trubice, ne při močení /to bych opravdu asi nevydržela/ - u toho žádná potíž není.. Brusinky užívám dlouhodobě 😒 , také laktobacily...ale ničemu to nepomáhá... Neprve jsem měla v moči jen beta-hemolytického streptokoka, po té se přidal i stafylococus haemolyctiae a teď naposledy i e-coli... Zodpovědně jsem se u prvních dvou šla zeptat na gynekologii, zda se mohu pokusit o těhotenství... Gynekoložka nijak proti nebyla, jen prý u té první bakterie se podávají antibiotika při porodu... jenže, to ještě v moči nebyla zjištěna v tu dobu ta třetí..e.coli.... Na neustále opakovanou léčbu Macmirorem říkala, že to nemá smysl, protože to neodstraní příčinu ☹ .....jsem z toho zoufalá....Macmiror je chemoterapeutikum, trávení jistě ovlivní...nakonec z toho může být začarovaný kruh /pokud jde opravdu o střevní bakterie 😝

smaug
29. zář 2014

Ahoj, já s tím před pár lety měla problém. Bylo to v době, kdy jsem začala chodit s manželem, v létě jsem chytla nějakou chřipku, přechodila, takže se to vrátilo, zas jsem to přechodila, pak jsme začali randit, začla škola (byla jsem ve 4. ročníku na vejšce, na koleji taky nebyl čas se léčit). Takže jsem pak brzy chytla angínu, dostala antibiotika a po cca půl roce se to začalo projevovat na močových cestách. Nejprve přeléčení antibiotiky (cca týden), po pár týdnech se to vrátilo, přeléčení chemoterapeutiky (taky na prd), když se to vrátilo, tak jsem močila i krev), za pár týdnů zase přeléčení antibiotiky. Zkrátka tak po roce mi bylo jasný, že obvoďák mi moc nepomůže, tak jsem se vydala na urologii (můj tehdejší gyndař mě pobavil, když mi řekl, že tohle ho nezajímá, s tím ať si jdu na urulogii). Urolog mi nejdřív nasadil tříměsíční kůru nějakých léků na podporu imunity močových cest, ale moc mi to nepomohlo, po kontrole byla kultivace ještě horší (což připisuju konci školy, stěhování z koleje a tomu odpovídajícímu režimu), takže jsem dostala na tři měsíce nitrofurantoin (antibiotika určená přímo k léčení močových cest). To mi pomohlo, ale bylo mi z nich dost zle. Nicméně jsem si začala hodně dávat pozor na režimová opatření - pitný režim, pokud vím, že můžu někde prochladnout, tak vždycky preventivně ráno citron (to mi fakt pomáhá), zvýšená intimní hygiena. Jinak kamarádka s tím taky měla problém a jedna rada od doktora byla před a po sexu si dojít na malou (a můžu potvrdit, že tohle taky zafungovalo). Jinak moje nová gyndařka a mě pro jistotu poslala na OGTT s tím, že to může být i projev cukrovky (což se naštěstí nepotvrdilo).

alinea
autor
29. zář 2014

@smaug Ahojky, díky za příspěvek 🙂 . Také jsem užívala a užívám nitrofurantoin - je to vlastně Macmiror. Nejprve jen na týden, za čas na dva týdny, opakovaně... nyní mám nastavenu léčbu na týden užívání, týden pauzy a opět...Zítra se ale chystám pro radu za svojí obvodní lékařkou...neb od této léčby úspěch nečekám..pitný režim dodržuju...není to jednoduché ☹ ..Skoro mi přijde, že si s tím urolog neví rady 😒

smaug
29. zář 2014

Máš právo vyžádat si i druhý názor, možná bych zkusila jiného urologa. Případně můžeš zkusit i odborníka na celostní medicínu, může to taky být projev něčeho jiného. U mě fakt stačilo vypozorovat z čeho to mám a dát si na to pozor. Problém je, že hodně lékařů léčí izolovaně určitý problém, aniž by se snažili zjistit, jestli problém není i jinde...Každopádně Ti přeju, abys našla někoho, kdo ti pomůže a byla brzy fit 🙂

misadan
29. zář 2014

Ahoj, moje zkušenost....když jsem byla těhotná, tak mě přepadly horečky (lezly do 40), tže okamžitě pohotovost a alespoň srážení paralenem...v nemocnici jsem si poležela...v pochvě nalezena E.coli, streptokok, chlamydie...nastal zánět děložního hrdla...několikery antibiotika...třítýdenní boj mimi bohužel prohrálo...

alinea
autor
29. zář 2014

@smaug Ahojky, děkuju 🙂 .. Máš pravdu, hodně lékařů.. skoro většina .. řeší jen následky a ne příčinu, bohužel... 😖

alinea
autor
29. zář 2014

@misadan Ahojky, to je hrozné...uf..uf...nemám slov....je mi to strašně moc líto ☹ , musela jsi být hodně statečná...ty bakterie jsou ale pěkné sv..ě.. 😠

jetynka
29. zář 2014

@alinea Vidíš, že nejsi v tom sama, kolik lidí se s takovým problémem potýká nebo potýkalo. Možná tomu miminku dej čas, protože si neumím představit, ten shon a stresy u asistované reprodukce a jen díky blbým bacilům by to pak nemuselo dopadnout dobře, pak se budeš rvát za vlasy proč jsi do toho šla. Možná jsi to tady napsala, ale víš příčinu jak se ty bacily dostaly do moče?Většinou se to dostane tam kde nemá nesprávnou hygienou, což určitě není tvůj případ a při nějakém zákroku v dané oblasti, při sexu, zní to blbě ale partner je zdravý?Jestli neměl bacila on aniž by to věděl a neměl problém (pozor chlapi jsou na tohle strašně citliví).

alinea
autor
29. zář 2014

@jetynka Ahojky. Partner si na žádné obtíže nestěžuje, ale asi by bylo rozumné provést kultivaci i u něho..Hygienu dodržuji....na způsob, jak se bakterie do moči dostávají mi urolog nebyl schopen odpovědět, respektive se mi dostalo odpovědi, že je to lehce záhada 🙂 . Možná může být souvislost s mojí sníženou imunitou, kdo ví.... 😒

vever.ka
29. zář 2014

Ještě bych chtěla dodat, že když se zamyslím, tak já budu mít tu příčinu asi taky někde jinde....zjistlily mě po několika letech zdrav. problémů celiakii (autoimunit. onemocnění, nesmím lepek atd). navíc do mě cpali ATB horem, dolem...jak se říká a nikdo vlastně nezjišťoval co za tím je....takže já mám asi imunitu v háji, atb už nechci vidět...Tak teď držím bezlepk. dietu a čekám až se moje tělo dostane "doufám" do pořádku a strašně doufám, že i tento problém nějak vymizí ? 😖 Taky chceme miminko, a to čekání je hrozný 😢

alinea
autor
29. zář 2014

@vever.ka Určitě, souhlasím.... příčina bude jinde a jen cpát do sebe léky je blbost...Načetla jsem si hodně informací k e.coli na porodnice.cz, kde lékař pochybuje nad správností léčby u jiného lékaře, dává-li neustále ty samé léky opakovaně...není se pak čemu divit, když nezabírají... Veveruško, zkus si domluvit vyšetření na imunologii, nebylo by marné.. řekla bych. 🙂

Možná je to trochu nevhodné... ale je to k tématu...já mám stále potíže i s pálením konečníku /omlouvám se za upřímnost 🙂 /.....ale ....myslím si, že s problémem nálezu střevních bakterií v moči to bude SOUVISET. Svému urologovi jsem to říkala, ale nijak na to nereagoval... Myslím, že jsme opět na začátku bludného kruhu - bez příčiny se problému nezbavíme.. 😖

vever.ka
29. zář 2014

@alinea Na imunologii jsem už objednaná...a jinak to svědění mám taky 😒

alinea
autor
29. zář 2014

@vever.ka opravdu také ?? Hmmm....tak souvislost v tom jistě bude. Ptala jsi se na to také dr. čím to může být ?
Pohledala jsem na internetu, napadla mne totiž kvasinková infekce, koukni sem
http://nemoci.vitalion.cz/kvasinkova-infekce/

Já jdu zítra ke své moc hodné obvodní lékařce, chci se jí zeptat na názor...pokud to bude něco přínosného, napíšu... K uroložce jsem chodila skoro 4 měsíce a nic se nevyřešilo... Teď tedy ještě stále beru nitrofurantoin... 😒

jhoki
29. zář 2014

@alinea Mě pomohly jen autovakcíny, ATB řeší momentální autní problém, ale jen vakcína mi pomohla zbavit se dané bakterie.

alinea
autor
29. zář 2014

@jhoki Ahojky, vítej 🙂 Mohu se optat, který lékař řešil auto-vakcínu ? Imunolog ? Urolog ? Také jsem o ní slyšela....ale užívím jiný preparát na posílení imunity a imunolog mi říkal, že se to nesmí kombinovat 😒

jhoki
29. zář 2014

@alinea Jinak na imunologii mi vůbec nepomohli, ikdyž je to imunitní problém. Bojuju s tím už dost dlouho, měla už jsem 2 vakcíny a asi budu mít další. Jediný, kdo mi pomohl byl můj gynekolog, nechal mi vyrobit ty vakcíny, je to sice nepříjemné, protože se aplikují infekcí, ale pomáhá to.

misadan
29. zář 2014

Co se týče dotazu, kde se bakterie v moči vezmou, tak některý potvory jsou schopny jen tak přelézt... a tuto odpověď dostal chlap...a to si vemte, že je mnohem větší štreka než u nás 🙂)

jetynka
29. zář 2014

@alinea Tak zkus navrhnout svému muži, aby šel na kultivaci taky, bude se škubat, ale pokud budeš mít jistotu, že od něho problém není, tak budeš hledat problém jinde. A k tomu svědění okolo konečníku, mohou to být a nemusí být kvasinky, ale mám dojem, že když já měla taky kvasinky tak mě svědil i konečník. A co výtěr z konečníku?odběry krve?konkrétně CRP - jeho hodnota poukazuje jestli se v těle vyskytuje zánět nebo ne a jestli atb. potřebuješ nebo ne.

jhoki
29. zář 2014

@alinea Vypadalo to, že imunolog mi žádné imunostimulanty nedá, snad až kdyby mi z infekce odpadaly ruce a nohy. Můj gynekolog toto provádí velmi často. V praxi to vypadá tak, že třeba ze stěru nebo z moče, co pošle do laboratoře se vyrobí ta očkovací látka. Nevím, kde bydlíš, ale tady u mě to dělá Ostrava, Zdravotní ústav, ale nějaký doktor to tam musí poslat. Trvá to docela dlouho, nějaký měsíc, než to vyrobí. Pak si mě pozvali na testování a hotovou vakcínu, lahvičky poslali gynekologovi. Chodila jsem tam 2x týdne na injekce do paže. Otrava, ale zbavila jsem se nějakých potvor, přesně těch, na které se udělala vakcína. Problém je, že se objevily jiné, tak asi půjdu na třetí.

alinea
autor
29. zář 2014

@misadan Ahojky 🙂 , no, to je hezký...těžko se mi ta realita přijímá, že si prostě přelezou.....šmankote....to se pak těžko ovlivňuje...jednou je zaléčím a pak si prostě znova přelezou 😠

misadan
29. zář 2014

@alinea jojo, takovej skoro černej humor 🙂) hlavně se asi nestresovat, to imunitě moc nepřidá, od gyndaře mam ještě pokyny posilovat imunitu...jíst laktobacily a vzhledem k tomu, že já měla ty potvory vedle než ty, tak mi doporučil i mast dovnitř, díky, ktery by si pak tělo mělo samo nastartovat výrobu svých prospěšných bakterií tam dole, aby se ubránily těm co tam nemaj co dělat.... uvidíme, jak to pomůže....

vever.ka
29. zář 2014

@jetynka Ahoj, můu se zeptat, jestli se výtěrem z konečníku zjistí kvasinky? U mě je to totiž všechno divný....CRP OK, výtěr z konečníku OK, odběry krve OK, Jen zvýšené FW....a problémy mám a to dost...a u mě je ještě zajímavý, že mě to bolí a pálí pouze na pravé straně, dále mám žluté výtoky, pálení i toho konečníku atd....je to divný.

Jo a dále mám zjištěnou Mycoplasma pneumoniae, kterou mě zjistily po skoro 3 letech, protože klasická krevní obraz byl v pořádku, CRP opět v pořádku....přitom infekce na plicích. 😖

alinea
autor
29. zář 2014

@jetynka Ahojky, řekla bych, že svědí přímo konečník 😒 /skoro se o tom stydím psát, ale je to tak 🙂 Odběry krve i CRP jsem měla asi před měsícem na imunologii. To v kultivaci e-coli nebyla. Jinak hodnoty dobré, CRP blízké nule....ale zřejmě by toto ani ty dvě střevní bakterie neovlivnily, tělo je nechápe jako cizí...Urolog žádné další rozbory nedělal. V podstatě to probíhá skoro podle rovnice: dobrý den - macmiror - nashledanou 🙂

fykyska
29. zář 2014

Nepříjemné téma 🙂 řešila jsem ho s nejedním lékařem z nemocnice .. Tyhle bakterky jsou mrchy rozhodně je dobré netěhotnit když jsou v nálezu. Nicméně v hodně případech taky záleží na hygieně - já teď nevím jak to přesně napsat 🙂
Aby to nevyznělo hloupě, ale z 90% případů se právě tyhle střevní bakterie jako E.coli různé druhy koků jako streptokok a enterokok fecalis atp se do pochvy dostanou špatným utíráním prdky po velké stolici .. Stačí i maličko , špatně se utřít po špatném směru a bakterie si třebe z perinea ( hráze) ,,přehopkají " 🙂 do pochvy. Pocníkem k tomuhle šplhání bakterii je nejenom nevhodné umělé prádlo ale třeba i tanga 🙂
Vždycky je dobré namazat i partnera - třeba obyčejným canestenem a nebo pokud tak marmiroc v mastičce. Ti chlapi moc problémů mít nemusí..
Pokud to bude jen trošku možné
Píšu ze své zkušenosti jak před těhu tak v těhu i po těhu.
Zkus vynechat teďka dlouhodobě vanu spíše se sprchuj, vynech bazény, sauny, zbytečná intimní a sprchová mýdla na rozkrok, pokud dostaneš léčbu macmiror, canesten, různé farmalacy vagygely , klotrimazoly 🙂 apod tak je dobré je brát min týden a pak aspoň další týden nestykovat ..Nechat odpočívat 🙂
Zevně mazat pipču nějakým z vaginálních krému a na noc nejlepší čípky 😉
Vynechat hlavně orální styk protože partner může mít kvasinky v puse i když mu nedělají problémy a taky střídavý styk vaginální / anální apod 🙂

@alinea

alinea
autor
29. zář 2014

@vever.ka Ahojky Veveruško, k tomu CRP mohu jen říct /prosím nejsem zdravotník ale všechny zdravotníky obdivuji pro jejich náročnou práci/, že CRP stoupá jen při větších infektech, nestoupne, pokud je infekce lokální...ale klidně mi můžete názor upravit 🙂 Moje krev je také ok... Stěry z konečníku Ti dělal prosím který lékař ? Podle mne by mohly kvasinku prokázat....ale opět...jen se domnívám jako laik 😉

alinea
autor
29. zář 2014

@fykyska Ahojky, vítej v diskusi 🙂 . Děkuju za každý příspěvek k tématu 🙂 . Hygienu dodržuji, vím o tom, myslím na to...ale pořád ty bakterie pořádají snad maraton, kdo bude v močových cestách jako první 😀
Z mastiček jsem měla i Canesten i Macmiror mast....a nezabralo nic....... 😒
S partnerem jsme měli dlouhodobé ´´odříkání´´ , nechtěla jsem ho nakazit - ikdyž přenosné to prý není ........