Stroupky ve vlasech 20ti měsíčního syna, co to je?

marrei
5. led 2013

Tohle jsem dnes objevila u 20ti měsíčního syna ve vlasech, má to jenom na horní části hlavy, jsou to nažloutlé stroupky... Napadá vás něco?

mvkoty
5. led 2013

To je stará kůžička, má to každý prcek.Naše Vika to má ještě teď skoro ve dvou letech. Stačí vyčesávat....namastit trochu kůži a hřebínkem opatrně vyčesat nebo sloupnout nehtem....malá to má taky.

jandl
5. led 2013

Měli jsme to daleko horší.Pořádně promazat,nechat vsáknout,vyčesávat.Kdyby to nešlo na poprvé,zopakovat.

monika6e
5. led 2013

seborea - něco málo "alternativy" - nejlepší oleje růžový, šípkový, konopný. Do 1 polévkové lžíce takového oleje přidat 3 kapky éterického oleje mandarinka, levandule, příp. 1 kapku tea tree. Pořádně promazat... jak popisuje @jandl V žádném případě nesloupávat násilím. Moje známá - zdr. sestra - tvrdí, že 100% funguje namazat máslo dítěti do hlavy, nechat působit půl dne a vyčesat. Prý je to 100% - já to vyzkoušený nemám, mě to přišlo šílený 🙂

lamarika
5. led 2013

Žaba to měla taky 😉 Mívala to mnohem horší, postupně se jí to skoro ztratilo. Sem tam jsem to jen seškrábla nehtem a občas umyla Linolou 😉

iivik
5. led 2013

dobrý je nato olivový olej, dcerka to měla strašné a pořád se to opakovalo, až nám paní doktorka nato předepsala spec.mastičku a tou jsme se toho zbavili. Dělala jsem to před koupáním- napatlala hlavu oliv. olejem, nechala působit, pak vyčesala před koupáním, zlehka omýt hlavu, mudr. nám doporučila dočasně v té době vynechat pěnu, mýdla jen občas. Ale doporučovala se toho zbavit co nejdříve, jak zhoustnou vlasy jde to hůř a hůř

keila
5. led 2013

Moje malá to měla hodně jako miminko a teď se jí to objevilo zase.

seb
5. led 2013

synovi budou 3 roky a ma to same, nemazu , ma to os narozeni a mizi to pomalu samo, obcas neco vycesu

jenny.kay
5. led 2013

Kdyby na to nezabíral olejíček, tak doporučuju Kerium DS od La Roche Possay. Malá to měla na hlavičce jako mimčo fakt strašně moc a bylo to jediné, co zabralo a hlavně rychle. Teď má už jen pár šupinek, tak se mi to kvůli nim nechce znovu kupovat a myju jí to jen šamponkem stejné značky.

aajda
5. led 2013

Excipial - namazat a nechat, pak případně vyčesávat, ne násilím... za pár dnů je to pryč. A zbavit se toho co nejdříve, čím víc vlásků, tím hůř.

verapolachova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
matysikovad
21. čer 2016

holky, tak já jsem to teda nechala prosáknout u dcery kokosákem aspon pul hodiny před koupáním a pak jen hlavičku umyla a šamponem vydrbkala a spláchla a bylo po problému, měla cca tak 26 měsíců

petseitz
8. srp 2017

@aajda prosím který Excipial? Ten Kids nebo normální?

aajda
8. srp 2017

@petseitz normální 😉

ivet1987
8. srp 2017

taky doporučuju excipial 🙂

petseitz
9. srp 2017

@ivet1987 který ale? Verze Baby nebo obyčejný?

ivet1987
10. srp 2017

@petseitz taky ten obyčejný jako aajda