Suchá kůže u novorozence

mysulka
31. led 2008

Ahoj maminky, nemáte některá zkušenosti s tímto problémem? Miminku jsou tak tři týdny a jsme hrozně vysušení, zkoušeli jsme dle různých rad co se dalo ( HIPP olej, bramborový škrob– dle MUDr., …) ale ta kůže je pořád suchá.

Vím, že u novorozeňat je to normální, ale v třetím týdnu by měl už být sloupnutý a my jsme pořád jak kapřík 😠

Moc děkujeme 🙂

lenkazdenek
1. únor 2008

Nám pomohlo koupat obden jinak celkem pomohlo ráno mazat krémem nivea a večer nivea olejíčkem,jinak nám doktor předepsal něco přímo na suchou pleť ,ale bohužel je na to malá alergická ☹

cazadora
2. únor 2008

tak nám pomohla mastička leniens je to namíchané v lékarně asi za 50kč nedám na ní dopustit malá má kůžičku jak hedvábí

elucinka
2. únor 2008

přidávám se, leniens je fakt super!
A používám také Excipial lipolotion, taky nemá chybu..
A koupu v Oilatu.

zuzanocka
2. únor 2008

mne sa najviac osvedcil olivovy olej z lekarne... a tiez som toho nazoru, ze menej je niekedy viac...

bystricanka
2. únor 2008

my sme na vysušenú pokožku používali Eucerin. Je neparfúmovaný ale je dosť drahý. Ale, ako už baby písali veľmi dobrý je aj Excipial. Teraz používame ten a zatial sme s ním spokojní

xmata
10. kvě 2010

ahoj, mám dvoutýdenního chlapečka a má popraskanou kůži mezi nožkama v tříslech, nevypadá, že by ho to bolelo, ale nevím, jestli je to normální nebo ho raději vzít za doktorkou, další poradnu máme až za dva týdny

xkacatkox
11. kvě 2010

pokud je hodně suchá pokožka výborná je lipobase, jak koupel, tak i mast, mám dobré zkušenosti i s -bebe-klorane

momin
11. kvě 2010

xkacatkox ted si me moc potesila.. My bojujeme se suchou kuzi na brisku uz tak 3 mesice.. a dneska nam doktorka napsala tu lipobasi.... 🙂 tak snad zabere,,, 🙂

collette
11. kvě 2010

Když mi v porodnici přinesli Kubu a já ho poprvé rozbalila, tak mě málem kleplo: byl úplně červenej a vypadal jak mumie - měl úplně suchou a rozpraskanou kůžičku ☹ A se suchou kůží bojujeme dodnes. Nejvíc se nám osvědčil masťový základ z lékárny Ambideman. Je to odvažované, u nás stojí kelímek asi 50 korun. Buďte opatrné s promašťováním - když kůži moc promaštujete, ztrácí schopnost mastit se sama a pradoxně se stává sušší. Proto jsem po porodu malého moc nemazala, i když jsem trpěla za něj. Maximálně jednou týdně modrou indulonu. Zní to hrozně, ale kam se na ni hrabou drahé krémy. Když se jakž takž srovnal, tak jen ten Ambideman...

xmata - může to být určitý druh zapařeniny. Vždy (po koupání i při převalování) se ujisti, že má záhyby suché a namaž mu je prdelkovým krémem

ichbinich
12. kvě 2010

Moj maly mal tiez strasne suchu pokozku po porode. Ale pod tymi supinkami bolo vidno uz peknu pokozku. Ono to vyzeralo horsie, ako to v skutocnosti bolo.
V nemocnici bol kupany v Balneum Hermal, to je so sojovym olejom a premastuje pokozku. Natierala som ho takou smradlavou mastou, smrdela rybami, blee. A ked sa mi to moc hnusilo, tak olejom od Weledy.
Najhorsie to vyzeralo prve dva tyzdne, potom to bolo coraz lepsie. Doma ho kupem (kazdy 2-3 den) takmer vylucne v materskom mlieku na radu porodnej asistentky (podla toho kolko mam v chladnicke, jednu malu alebo velku flasku ako prisadu do vody). Ked sa mu to zacalo zlepsovat, uz som ho nenatierala, iba tie najhorsie miesta. Potom sa zacal supat na tvari, tak som mu ju kremovala max. raz za den (Penaten kremom na telo a tvar).
Kym sa nezosupal kompletne, trvalo to asi 6-8 tyzdnov, pricom ako posledne sa mu supalo celo. Ale nemal to nikdy zapalene ani nic, bolo vzdy vidiet uz peknu pokozku.
Teraz ho vobec nemastim, maximalne pri masazi. Ma krasnu pokozku, tak nic nerobim a to je najlepsie 😉

collette
12. kvě 2010

ich - bezva nick 😀 😀 😀 Jinak na Penaten také nedám dopustit, používáme prdelkový krém, ubrousky, olej a koupel. A taky ten co se v ČR občas prodává jako "krém na trojí ochranu". Také máme ten pantenolový, ale když jsem ho zkoušela na sobě, tak jsem ptom měla pocit mokrých rukou, tak ho používáme jen někdy. Mateřské mléko smůla, leda bych ho koupala v Nutrilonu 😅 Není na papkání, natož na koupání ☹

momin
12. kvě 2010

Aha..taky je to o suche kuzi u novorozencu.... 😅
tak to pardon...
Ale lipobase je kazdopadne super i po roce... 😎

strouzek
12. kvě 2010

ahoj holky taky nás to trápí už od porodky, malá má suchou kůži ale jen na hlavičce vepředu jak začínají vlásky takové suché kolečko mažu to vším možným, krémama, olejema, snažím se to někdy koupat denně jindy jsem zkusila tu hlavičku nemít a má to furt

jinak moc nechápu to koupání v MM, vždyť je to sladký ne? někdy mi přijde že lidi považují MM pomalu jako lék na všecko, už jsem slyšela o kapání do nosu MM proti rýmě a teď to koupání no nevím nějak se mi to nezdá. každopádně my jsme stejně na sunaru takže mám smůlu 😀

collette
12. kvě 2010

momin - kdepak, v pohodě, to bylo jen pro nástin, že teda jako bojujeme už od narození 😉 Suchá kůže dokáže potrápit v každém věku ☹

collette
12. kvě 2010

stroužek - já myslím, že v tomhle případě to má své opodstatnění - v MM je velký obsah tuků, tělu vlastních, takže je dobře vstřebává. Když jsem ještě něco málo měla, tak jsem si MM mazala místa postižená chronickou deramatitidou získanou častým mytím rukou. A zmizela 🙂

strouzek
12. kvě 2010

no tak je fakt že mýmu bráchovi poradili že si má ekzem na noze počůrat když nic nepomáhalo a udělal to a prý pomohlo a mojí mamce zase radili na bradavici přiložit svojí vlastní vložku s krví že to zase pomohlo komusi jinýmu takže MM bych přirovnala k moči i krvi ale i tak si myslím že se dělá kolem MM velkej humbuk. beru to mazání ale třeba to že se MM kape do nosu při rýmě mi přijde divný dost

mrka2
12. kvě 2010

aj nam pomohol Excipial. poradila nam ho sestricka a behom tyzdna ma mala krasnu pokozku. a nebol ani drahy. okolo 5 eur stal. takze skus. a urcite nepouzivaj ziadne olejceky. my sme na to doplatili a vsetko slo do kosa. uz len ten Excipial pouzivame. 🙂

collette
12. kvě 2010

strouzek - moč chápu (sice ne u ekzému, ale má desinfekční účinky - pokud tedy močitel nemá zánět 😀), vložku nikoliv, z toho je mi šoufl 😝 , mám při meses totiž problémy sama se sebou, tak raději špuntuju 😀 MM na rýmu taky nevím proč...

collette
12. kvě 2010

strouzek - teď mě napadlo, jestli spíš nemysleli namazat při rýmě odřený nos MM. To jsem dělala a taky to zabíralo. Zase ty tuky...

strouzek
12. kvě 2010

colett no já bych tu vložku taky nedala, bradavice jsem měla na noze a představa šlapat po krvavé vložceprotože to je prý potřeba tam mít den dva tak umřu . jinak taky špuntuju 😀
a na turýmu no právě že ne, že do nosu kapat místo pinosolu. 😀

paulla
12. kvě 2010

strouzek - mm fakt pomáhá při rýmě u miminka, když se nakape do nosu, má antibakteriální účinky. Moje malá od miminka trpěla na zánět očička a doktorka poradila kapnout trošku mlíčka do oka a zánět fakt zmizel.

Jinak malá měla od narození vyschlou pokožku, pomohla Lipobase, Excipial a Linola do koupele.