Suchá kůže u novorozence

mysulka
31. led 2008

Ahoj maminky, nemáte některá zkušenosti s tímto problémem? Miminku jsou tak tři týdny a jsme hrozně vysušení, zkoušeli jsme dle různých rad co se dalo ( HIPP olej, bramborový škrob– dle MUDr., …) ale ta kůže je pořád suchá.

Vím, že u novorozeňat je to normální, ale v třetím týdnu by měl už být sloupnutý a my jsme pořád jak kapřík 😠

Moc děkujeme 🙂

kristi
31. led 2008

mysulko, jeste vydrz...urcite se to zlepsi. Jinak my treba na koupani mame predepsany Balneum Hermal a je to super 😉

rinuska
31. led 2008

Nám pomohlo exipicial u lipolotio

luculka
31. led 2008

aj nam pomohol excipial...predpisala nam ho pani doktorka 🙂

aponchie
31. led 2008

mala se loupala mesic 😉

jandalinka
31. led 2008

Nám též pomohl excipial u lipolotio,ale nemělo by se používat dlouhodobě,prý jsou v něm nějaké chemické látky,které můžou časem prostoupit do pokožky ☹ My ho tedy používáme jen tak 2-3dny pokud máme potničky či nějaké suché místečka.Jinak používám kosmetiku Welledu,jsou tam super mlíčka a olejíčky a bez chemie. 😖

aponchie
31. led 2008

ja mam excipial na svou suchou kuzi ale kombinuju ho s excipilal hydrolotio ja mam zase informace ze je ten krem dobrej hlavne obsahuje Ureu(mocovinu)a proto dobre reaguje na kuzi

jandalinka
31. led 2008

Jo,je dobrej!O to pochyb vůbec není. 😉 Ale jak kožní,tak mudr.mě upozornili,ať ho nepoužívám delší dobu. 😕

mysulka
autor
31. led 2008

A zkoušeli jste čistý mandlový olej? Je vlastně přísadou skoro všech přípravků pro mrňata, myslím dát ho do vody, ne neředěný na kůži.

Děkuju za nápad. Excipi.... znám. Taky z vlastní zkušenosti je super.

modzo
31. led 2008

Ahoj,řešila jsem stejný problém a nám pohl olivový olej ,není parfémovaný.Můžu doporučit poradil mi to i doktor.Nic tím neskazíš 🙂

jabber
31. led 2008

Holky, mě naše dětská dr říkala, že úplně nejlepší co může být je olej kokosový 😉

pietra81
31. led 2008

Ahoj, nám doktorka poradila Lenniens mast-je míchaná v lékárně, volně prodejná, cca za 45,- Kč. A opravdu pomohla.

aponchie
31. led 2008

a z ceho ta mast lenniens je to me zajima zni to dobre ja rada pouzivam primo veci z lekarny

gabca1
31. led 2008

Infadolan, je to hodně mastná mastička a nám moc pomohla. Volně prodejné v lékárně.

mem
31. led 2008

ahoj, nam pomohla vitaminova masticka namichana v lekarne nebo olivovy olej, ten se pry vstrebava vic do hloubky

dendisa
31. led 2008

nám pomohlo, když jsem přestala koupat denně!

dika
31. led 2008

skus Infadolan, mal by pomoct.

vesi
31. led 2008

nám pomohol infadolan 🙂

fifla
31. led 2008

nam tiez pomohlo, ked sme kupkali len 2x do tyzdna. a natierala som kozicku olivovym olejom po kupani alebo ked sme umyvali ritku po stolici.

mkr
31. led 2008

my koupem ob den a taky jsme vysušený zatím mažem infadolanem tak uvidíme, jinak doporučí do vody dávat oilatum

cicushka
31. led 2008

aj my sme supali...je to normalne...ale natierali sme postihnute miesta infadolanom.

natalie77
1. únor 2008

AHoj, my měli slunečnicový olej, co prodávají v lékárně...a pomohl.

lemurek911
1. únor 2008

mkr: Já bych koupala dvakrát týdně, když máte tak malé mimčo a do vody dát kapku oleje, třeba od hipp nebo sebamedu

llenda
1. únor 2008

Ahojky,
nám doktorka taky psala Balneum Hermal do koupele a jinak máme Excipial U Lipolotio.
A už není tak vysušenej,mažem jen po koupání.
Po sebamedu se mi malej osypal

gilotek
1. únor 2008

ahojky, my mažeme olejíčkem NIVEA - tím hypoalergením, a už máme suchý malinko jen nožky. Jinak já jím mažu i čelíčko a taky už OK 😉

vrtule83
1. únor 2008

tak nám excipial moc nepomohl, ale modrá indulona je super a na hodně suchá ložiska krém lipobase.

petraluk
1. únor 2008

Mysulko nám pomohlo koupit v lékárně olivový olej, kapnout ho do vody a bylo po suchý kůžičce 😉

kachne23
1. únor 2008

excipial u lipolotio u nás nic moc, ale modrá indulona vypadá, že zabírá nejlíp. Mám olejíček od sebamedu a podle mě se po něm taky jen víc osypal

riuska
1. únor 2008

my mame suchu pokozku len ked dlho pouzivame nejaky olejcek, takze raz za cas vystriedame a je to OK

mysulka
autor
1. únor 2008

Tak vám moc děkuju za radu 🙂 postupně vyzkoušíme a snad to bude lepší, zatím to je snad horší čím dál víc.

susika
1. únor 2008

mysulka - a obyčajný olivový olej (samozrejme z lekárne) si neskúšala?my sme deti ním mazali aj v porodnici a pokožka bola krásna. a tiež odporúčali modrou indulonou, aj na zadoček a tváričku.ja som používala ten olivový olej, tiež som mala vzorku HIPPu, potom Aviril olej a teraz skúšam indulonu. ne telo červenú -( lepšie sa rozotiera) a na zadoček a tváričku modrú.malá mala na chrbátiku nejaký výsyp, tak na odporúčanie dokiny natieram tiež modrou a pomohlo. 😉 Na tváričku inak mám aj Bubchen-tú kozmetiku si neviem vynachváliť. Aj pani v lekárni hovorila, že čím obyčajnejšie, tým lepšie.načo trápiť už aj tak dosť citlivú detskú pokožku 🙂