Svědení kůže v noci u 23 měsíčního klučiny, co s tím?

petruska_007
19. dub 2013

Ahoj holky,náš mladej se osypal a já už jsem total KO ☹ Z jídelníčku jsme vyřadili citrusy,mléko,med a kakao...Přes den se sem tam poškrábe,ale v noci ☹ Na noc dostává 1/2 tbl.Dithiadenu a v noci se škrabe i 2 hod.,tak mu hned nakapu Fenistil...Mažu ho vazelínou a nebo Lipocrem a nebo,co máme uděláno z lékarny,ale jsem uý
total KO z toho a hlavně nešťastná :'( Poraďte,co s tím 😉 Děkuji 🙂

speedygon
19. dub 2013

Asi bych zlusila alergologii, kde berou malé děti...jestli by neporadili, popř. jej neotestovali...co takhle roztoči? To by mohlo být, když to je jen v noci....

luthien.k
19. dub 2013

@petruska_007 určitě bych také šla na alergo, testy na inhalační alergeny v tomto věku už vycházejí poměrně spolehlivě a pokud by hráli roli roztoči, tak nepomůže nic jiného, než protiroztočové potahy na matraci a přikrývku s polštářem. Jinak potravinových alergenů je bohužel o dost víc, než co jste vyřadili, jak vypadá skutečně nízkoalergenní a nízkohistaminová dieta je zde: http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/clan... Jinak čistá vazelína na kůži není vhodná, daleko lepší je na červený ekzém (předpokládám, že má červené pupínky) mazat hydratačním mlékem, například Bioderma Atoderm PP Baume apod. (vše nové zkoušet na malém kousku kůže).

stavba
19. dub 2013

@petruska_007 ještě mě napadá, nezměnili jste prací prášek nebo mýdlo?

speedygon
19. dub 2013

@stavba to by potíže asi nebyly jen v noci(taky mě to nejdřív napadlo)...spíš bych to tipovala na ty rozoče...na ty mám alergii já...

terezale
19. dub 2013

Ahoj, no já si myslím, že to že se nejvíc drbe v noci je úplně přirozený. Přes den se věnuje různým věcech, aktivitám, takže je pozornost jinde. Ale v noci se tělo zklidní a to více ho pak trápí ten ekzém.
Petruško pokud to má mokvající, tak je dobrý zasypat pudrem, to mu to zklidní. Kdysi nám to poradili na kožním. Plus já v těchto případech dávám kortikoidy, ať se netrápí. Ale samozřejmě by bylo ideální přijít na alergen. Co jahody? Anebo něco ze vzduchu, vzhledem ke květu. I takhle malému můžeš dát probiotika, ty obecně urychlují rekonvalescenci, my dáváme Normatyl, jen mám pocit, že je až od 3 let.

stavba
19. dub 2013

@speedygon na roztoče má manžel, ale svěděním se to u něho neprojevuje, "jen" celoroční rýmou, ale možné to je, projevy alergie mohou být různé...

speedygon
19. dub 2013

@stavba u mě se to projevuje nevím jak...jelikož doma máme i péřové věci a na peří mám také alergii....ale doma mívám potíže jako pálení očí, možná rýma...a v posteli mě neustále hrozně svědí stehna....tak bůhví....

petruska_007
autor
21. dub 2013

Díky moc za rady...Děvčata 🙂))