Svědivá vyrážka na hýždích, boku a stehnech. Co to je?

stazina
24. bře 2013

AHoj, poradte, prosím. V pátek jsem své kluky dala babičce na noc, večer v sobtou jsem objevila na zádech( tak do poloviny) , hýždích , stehnech , tříslech vyrážku, která byla na šáhnutí o dost teplá a svědivá. dala jsem synovi ( téměř 4 roky) fenistil kapky a ráno mě přišlo , že to má dobrý , ael potom dopoledne se zase začal škrabat a zase to měl slitý. Volala jsem babičce, ta říkala, že při koupání u nich v pátek měl vyrážku na hrudníku a trochu na zádech , ale , že si na to nestěžoval.Nic jiného , co běžně jedí , neměli.babička si myslí, že by to mohly být zarděnky, což je podle mě blbost, protože neměl ani horečku, bolest v krku , nic a navíc je očkovaný. Nenapadá vás, co by to mohlo být? je to jen obyč. vyrážka, která se občas objeví apak zmizí , nebo mám stresovat, že to může být nějaké inf. onemocnění , nebo příznak nečeho závažnějšího? Díky..Stazina

stazina
autor
24. bře 2013
mamkamarketa
24. bře 2013

To vypada jako alergicka reakce.
Nekoupala ho treba babicka jinym mydlem?

stazina
autor
24. bře 2013

on už to právě měl na těch prsou , když ho do té vany dávala...tam se koupají pořád ve stejný dětský Nivee..tak nevím, ale díky za tip..ještě se zeptám...ještě sem si říkala, třeba prášek an praní, ale aky jiný nepoužívám..
😒

stazina
autor
24. bře 2013

Ted během koupání jsem zjistila rozšíření na zadní stranu paží , loketní důlky, a dole až k podkolení...je to teda divný,né? 😠

littlejane
24. bře 2013

taky myslím, že je to alergická reakce. Malej měl něco podobného a "cestovalo mu to po těle". Chvíli na zadečku, za hodinu pryč a objevilo se to na tvářích, atd. Takový červený nalitý pupence, který se pak slily v jeden "koláč". Byli jsme u Mudr. a říkala, že je to reakce na něco, co snědl nebo vypil. Ale na nic jsme nepřišli tenkrát. Každopádně fenistilové kapky 3x denně podle váhy počet kapek (už nejsou na předpis) a mazat fenistilem 🙂

stazina
autor
24. bře 2013

Kéž by to tak bylo..a brzo se to ztratilo, bez dalších potíží...za prvé mám strach ,a by se z toho nevyklubalo něco horšího a za druhé - jsem pravděpodobně znovu těhotná ..a tak mám starch o to větší..aby to nebyla některá z nemocí , které působí negativně na plod...a že jich je.. 😒 děkuju z a odpocvěd.. 😉