Svědivé vyrážky, které vypadají jako po bodnutí hmyzem

paja
10. črc 2010

Ahoj,
mám dotaz. Dnes večer jsem malého chtěla okoupat a zjistila jsem, že má zezadu na nožičce nějaké jakoby bodnutí hmyzem. Moc jsem tomu nevěnovala pozornost, protože v těchto letních měsících je to běžné. Šel normálně spát a když jsem si šla k němu lehnout, tak jsem zjistila, že se pořád škrábe. Rozsvítila jsem a úplně jsem se zhrozila, protože tyhle vyrážky, které teda vypadají jako hmyzí bodnutí, má po celých nožičkách, na bříšku a trošku na zádech ☹ . Docela mě to vyděsilo. Nemáte s tím někdo zkušenost? Moc děkuji za odpovědi.

soanpe
10. črc 2010

nejsou to třeba neštovice?

paja
autor
10. črc 2010

Myslím, že neštovice to nejsou, ty vypadají jinak, pupínky u neštovic jsou spíše zarudlé. Tohle co máme my, je typická vyrážka (větších rozměrů), která vypadá, jako když člověka něco píchne. Akorát se to rozprostřelo skoro na celé tělíčko a na určitých místech se to slévá dohromady ☹ - Taky mě neštovice napadly, protože před cca 2 dny měl malý horečky, pak to ale přešlo... Tak nevím...

mili00
27. srp 2013

Ahoj, sice je toto téma už staré, ale zrovna to máme taky u 3letého syna tak samo jak popisujete, a tak mě napadlo se Vás zeptat, jestli jste přišli na to co to je??? z čeho a Jak to zmizlo? Doufám, že Vás neotravuju. Byla bych vděčná za odpověď. Verča

nuonuon
27. srp 2013

A na jakých místech to je? My se s manželem poslední 4 dny taky podivně opupínkováváme, taky jsme mysleli, že je to od hmyzu, ale je to na místech pod oblečením........

devendra
27. srp 2013

@mili00
@nuonuon V tomhle období se venku, v trávě, objevují sametky (říkáme jim svilušky), které způsobují takovéhle šťípance. Jsou to svědivé pupence, jako od komára. Nemůže to být z toho?

mili00
28. srp 2013

devendra, nevím je to možné, ikdyž do trávy často nechodí, myslím, že si tam nějak před tím hral chvíli, myslela jsem, že to jsou neštovice, ale asi neee. i doktorka řekla že to neštovice nejsou, ale nevěděla co jiného 😒
má dvě na čele, na každé ruce aspoň 5 i prsty samozřejmě, a na bříšku 1, záda 1 a na noze taky jen jeden. a Dost ho to svědilo, teď už moc ne. Ale zatím to nemizí.

veverka50
Odpověď byla odstraněná
Zobraz