Syn (4měsíce) má ucpaný nos, jak efektivně na to?

michaelka1234
16. bře 2014

Syn mám poměrně hodně ucpaný nos i když dokáže dýchat pusou....klasická odsávačka moc nepomáhá-strašně se u toho pereme a já se bojím že mu ublížim a stejně to není nijak efektivní a na vysavač odsávačku nemáme...nemáte někdo zkušenost jak třeba jinak mu pomoci? má to asi hodně hluboko...

laurital
16. bře 2014

Ja bych rozkapala libenarem, pak odsala a priznavam, ze bych muze ihned vyhnala pro odsavacku na vysavac, prijde mi daleko setrnejsi nez ta obyc, kde se diteti dvacet minut rypes v nose, nic moc neodsajes a musis to kazdou chvili opakovat.Na takovou tu hlubsi rymu je perfektni a za chvilicku ma mimco klid a na delsi dobu.

speedygon
16. bře 2014

Já to dělám tak, že dám Libenar, chvíli počkám, odsaju(taky nemám vysavačovou a jaksi ji postrádám, jelikož plíce na pořádný odsání mi nestíhají) a po odsátí kapnu Nasivin.

teriza1
17. bře 2014

Dcera měla od 6 neděl také rýmy, hodně často ten první rok a nejdříve jsem měla tu klasickou odsávačku, ale to mi fakt plíce nestíhaly, navíc, když jsem se musela ještě "prát" s dítětem. Pak jsem si pořídila tu na vysavač a ta byla super, bylo to hned odsáté, takže žádné dlouhé přetahování, ale musí být zeslaben výkon vysavače, aby se nepoškodily sliznice! A pak jsem si pořídila tuhle http://www.hracky-vybavicky.cz/235-nosni-odsava.... Je opravdu šetrná, nedělá takový hluk jako vysavač a hlavně, je to malé, nemusíš přinášet a odnášet vysavač, takže nakonec jsme u této 😉 A ano, kapnu kapičky, chvíli počkám, a pak teprve odsáváme. Používám kapičky přírodní od Nobilis Tilia jemný nosní olej a super (y)

helulicek
17. bře 2014

Hypertonická mořská voda (my používáme Quixx), nebo výplach Vincentkou - nepříjemné, ale velmi efektivní 😉 Do malé stříkačky dám tak 2-3ml vincentky a pomalu vystříkávám, většinou tyto dvě vody střídám. Pak odsát odsavačkou - my máme na vysavač a je super, jediné negativum je hluk vysavače 😀 U nás se už ale smrká 🙂
K té vincentce, příjemné to není, děti se mi taky vzpouzely a to jsou již větší než tvůj prcek, ale opravdu to krásně uvolní dutiny a s kombinací mořské vody se ucpané dutiny uvolní.

dalja789
13. bře 2018

nám pomohly kapičky do nosu Nasivin Sensitive roztok 0,01% nedám na ně dopustit