Syn je často nemocný, jak tomu předejít?

tereziebrhelova
9. led 2013

Maminky prosím o nějaké rady.Mám 18.měsíčního syna a bývá opakovaně nemocný,zánět nosohltanu.Vždycky rýma a posléze se mu to vrazí do krku nebo na průdušky.Máte nějaké zkušenosti jak tomu předejít nebo nějaké léky,vitamíny které mu pomohou zlepšit imunitu.Stačí když se ocitneme v přítomnosti někoho nemocného i s rýmou a Malý to hned chytně už se bojím někam chodit aby něco nechytl.Děkuji Tereza

nannynka23
9. led 2013

mali sme podobný problém a lekárka nám nasadila ribomunyl - na podporu imunity , zatial berieme a uvidíme aký bude mat účinok , ale dala nám ho práve na základe toho že sme boli stále chorí a ATB sme brali 3x za 4 mesiace.
inak je dobrý rakitníkový sirup alebo sirup z červeného grepu - prírodné antibiotikum.

leni78
9. led 2013

Pozor na očkování a ještě je možnost nechat ho vyšetřin na imunologii. Na nějaké preparáty bych nespoléhala, je to zase jen marketing. Je tam očividně problém s imunitou, tak pořádně vyšetřit.

2hanah
9. led 2013

Taky bych ho vzala na imunologii, ale mě říká dětská doktorka, že malé dítě ještě nemělo šanci potkat se se všemi viry, kterých je spousta, a tak proti nim neumí bojovat, až je potká, vytvoří si proti každému z nich obranyschopnost a příště už ho nenakazí ten konkrétní, se kterým už se potkal, ale zase jiný, který jeho organismus ještě nezná. A já jsem měla tento problém u dcerky už dvakrát do dvou let, že trpěla půl roku opakovaně rýmou nebo kašlem, na výtěru z krku nic a až jsem měla na výtěru z krku já streptokoka a syn něco na výtěru z nosu, tak teprve doktoři celé rodině napsaly antibiotika, a měli jsme úplně pokoj, bylo to na jaře a teď na podzim, asi už se těm potvorám nemohla sama bránit a potřebovala ta ATB, protože pak byla půl roku úplně zdravá. A na imunologii mi ještě řekli, že zadní rýma nebo kašel může být také z alergie na mléko, roztoče atd.

evulinkab
9. led 2013

Já bych spíš vsadila na přírodní lečbu, nám dost pomohly kapky echinacea.Všeobecne podporují imunitu...Ale teda je fakt, že na tech kapkách, co mám doma, je napsané až od 3let...Jako pokud se to dá zvládnout a nejsou ty jeho nemoce nejak strašné a nemá co chvile antibiotika, tak pak bych se to snažila vydržet, protože deti si imunitu musi nejak vypestovat.Od me kamaradky dcerka(nyní má 2 a pul roku), byla celý minulý rok neustále nemocná, dokonce byla objednána na trhání nosních mandlí(což u deti mladších 3 let nemá cenu provádet, protože mandle vetsinou doroste),nicmene oni už byli v zoufalé situaci, neustále atb., sotva se z jedné virozy dostala, chytla druhou.To celé trvalo asi rok, pak zacalo jaro, najednou se zlepšila a nyní je to ok.A ani na to trhání nemusela.
Muj syn byl zase nemocný po nástupu do mš neustále, zhruba pul roku to trvalo.Proste imunitu si to dite musi nejak vypestovat...|Samozřejme pokud se ti ale neco nezdá, zajdi k dr., at te s malým pošle na imunologii, alergologii, atd..

jajina.c
10. led 2013

Posílám podporu, měli jsme to také tak. Za měsíc a půl byl náš malý 3* v nemocnici se zánětem průdušek, když byl menší. Byla jsem zoufalá, asi jako každá mamina.Dr mě uklidňoval, že je jinak zdravý a že z toho vyroste, stalo se, dnes když má rýmu, tak pak má i kašel a ale v normální formě, neslézá mu to už na průdušky. Já mu dávala imunoglukan a teď preventan v zimním období, ale neřekla bych, že to pomáhá. Asi je to fakt chytačka na peníze. Jo a nám hrozně pomohl zvlhčovač vzduchu, stál tedy skoro 3000,-, ale na ten nedám dopustit, opradvu při kašli doporučuji, zvláště na noc 🙂 . Držím palečky, ať se to zlepší.

terezale
10. led 2013

Ahoj, když byly moje děti (dvojčata) takhle malé, taky jsme hrozně bojovali s nemocemi. Na imunologii nám řekli, že jde o nezralou imunitu, ovšem nijak dramaticky. V podstatě jsem pochopila, že to je zcela normální a běžné. Obě ovšem braly Aerius, což je antihistaminikum, ale mj. funguje právě na zmírnění reakcí při rýmě, kašli, zmírnění otoků sliznic, atd. Přišlo mi to docela zvláštní, ale podle mě to docela zabíralo. Nachlazení jsme se mnohem snáz zbavovali. Každopádně v tomto věku bych zkusila se domluvit s pediatrem na té imunologii. Další náraz nemocí pak přišel s nástupem do školky, ale to už jsme si pomáhali doplňky stravy, konkrétně Imugaminem pro děti, neboli hlívou ústřičnou v kombinaci s echinaceou.

doli1
10. led 2013

Dceru mám taky často nemocnou ale ta má už zjištěnou alergii.nejdřív brala aerius a ten ji hodně pomáhal.když neotečou sliznice bacil se nemá kde usadit.ted bere ribomunyl na podporu imunity ta se do 4let dítěte teprve vyvijí.někomu naskočí dřív jinému později.dávala bych si pozor na ATB hodně mohou narušit imunitu.ATB ničí všechno i to dobré. imunita se vyvijí ve střevách kde ty ATB hodně působí takže určitě používat laktobacilky.

lucajdak
10. led 2013

Davam prvnimu synovi Imunoglukan, je to sirup a bere to od jednoho roku, musim rict, ze na to ze je ve skolce byl nemocny jednou 😉

pramka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
renlu
11. led 2013

Nám je 19 měsíců a zrovna teď to řeším.Jelikož měl už 5 krát ATB a stále se nám to táhne.Takže dnes na imunologii,tam dělaly odběry a za 14 dnů na kontrolu.Na ORL nám řekli,že mandli má zvětšenou na st.2,takže by ještě počkali.Ve 2 letech se tam máme zas ukázat...Ale já pokud to není nezbytně nutné,tak pro trhání nejsme.
Jinak doteď jsem podporovala imunitu echinaceou,biomare,vitamínem C,ale nějak to na nás nepůsobí.Začne to rýmou a padne to do obstrukce...Tak jsem zvědavá co nám zjistí....Držím palce

pucik
11. led 2013

Ahojky, náš Daník začal být hodně nemocný po vstupu do školky, museli jsme ho první rok, úplně vyndat a nechat ho od příštího roku doma, zkoušeli jsme homeopatika a nezdálo se mi, že by ten posun byl až tak velký. Dětská doktorka nám napsala Ribumonyl a musí zaťukat, že letos jsme měli 2x rýmu, nevím, jestli je to tímto doplňkem na imunitu nebo už si organismus na školku zvykl,ale jsem za to hodně ráda. Když dostává rýmu, začnu mu na noc dávat Aerius a dělám mu zázvorový čaj a rýma je za pár dní ta tam, tak doufám, že to vydrží, držím palečky, a´t se vám vede líp 🙂 😉

vera_vila
11. led 2013

Měli jsme podobný problém se synem, tak jsme šli na imunologii... Udělali vyšetření i na alergie a krve a zjistili, že má sníženou imunitu (hlavně byl nemocný, když nastoupil do školky), tak mu předepsali Rybomunil a Aerius a Singulair. Ten už teď brát nemusí, ale Rybomunil a Aerius bere a kromě nějaké rýmy žádnou bronchitidu, na které trpěl, dlouho neměl... ATB dostal až teď na streptokokovou angínu... Možná tomu hodně pomohlo i to, že ve 2 letech jsme byli na mandli a od té doby ta nemocnost hodně klesla...

blahova_andrea
11. led 2013

Já tohle řešila včera s naší MUDr. a doporučili nám Aloe drink broskev od firmy LR health beauty...nebo tak nějak...určo to na netu najdeš. Koupila jsem a zkusíme, protože k nám chodí nevlastní děti a o ty se máma moc nestará, tak nikdy nedojdou zdraví. My tím pádem marodím každé dva týdny po jejich odchodu ☹ Prý s tím mají výborné zkušenosti.

beandy
Odpověď byla odstraněná
Zobraz