Syn má asi moučnivku. Co na to pomáhá?

weri1
26. zář 2010

Malej má předpokládám moučnivku. Bílej jazýček, dolní ret. Bradavky mi to nepostihlo a ani ho to nebolí. Je na to něco jiného než ta fialková vodička?

nijij
26. čer 2017

@barb86 3x denně rozpustit 5 kuliček v koj. Vodě. Cca roztok 1-2 ml a stříkačkou do pusy po jídle

barbarela9
4. črc 2017

Zdravim vsechny s moucnivkou bojujici...🙂
Male jsou 2 mesice a asi ve 14 dnech se ji projevila moucnivka. Od te doby jsme vyzkouseli temer vse. Gencialku (ta zabrala ale zustala ta mrcha na bocich jazyka), neocid gel, ifectosoor mundgel (pro ktery jsme jeli na vylet do Nemecka, v letaku je mmch uvedeno ze se muze pouzivat od 4 mesicu, ale lekarnice v Deutschland rekla ze davkovani 4-5xdenne 1ml, je tam odmerka, muze i mensi mimi), nic, pak nam doktorka predepsala jeste jeden gel, vyrabi se v lekarne (ted si na jmeno nevzpomenu), uz mi to docvaklo ...Nistatin (nevim zda pisu spravne), a zase nic. Aktualne jsme se vratili ke genciane, ta zabrala alespon nejak a mazeme 10 dnu pred a po kazdem kojeni (doporuceno Mudr)...dovedete si predstavit jak to u nas vypada...proste modra je dobra!😀
Pro doplneni, male moucnivka nijak nevadi, kojime v pohodě, prujem nema ... Ale je to otrava a nechci aby se ji rozlezla vic, tak doufame v úplné odstraneni...pokud do konce tydne nebude pryc,vyzkousime i homeopatikum Borax, uz nic jineho asi nezbyva (a to si odpoustim sladke, abych to nepodporovala). Kdyz by mel nekdo nejaky napad jak na ni, dekuji za sdileni! Hezky den Bar.

barbarela9
4. črc 2017

Jeste doplnim, ze kazdy den vyvaruji dudliky a po kojeni davam vzdy cisty vyvareny...mame jich asi 5😉
B.

duzame
4. črc 2017

Vytírala jsem pusinku pagavitem(https://www.lekarna.cz/pagavit-tycinky-k-osetre...) a jinak pořád dokola vyvařovat, co se dalo.... držím palce.

stekloun
6. črc 2017

@barbarela9 Nám zabral Pagavit (tyčinky). Nakoupila jsem je do zásoby a něco mi zbylo, tak můžu přenechat, kdyby byl zájem.

hanulkaha
6. črc 2017

Nam pekne zabral Neocide gel a to ji mel maly opravdu osklivou, rozlezlou v cele pusince 😒

barbarela9
29. črc 2017

Ahoj, tak po genciane porad zustala na bocich jazyka. Nechali jsme asi 10 dnu bez niceho a opet se rozlezla i na jazyk. Aktualne zkousime homeopatika Borax a od pondelka budeme mit tycinky Pagavit, tak to spojime a uvidime...je to ovsem neverending story... Nevite náhodou, zda se roztokem boraxu maji potirat i prsa? Dekuji Bar.

monaly
31. črc 2017

@barbarela9 tak zkuste brát borax i vy 😉

alkapinka
31. črc 2017

Taky mame😢 zitra jdu na kontrolu k dr.tak jem zvedava co nam doporuci😇

zuz1909
6. zář 2017

Ahoj maminky. Ja se k Vam vetru s dotazem.
Jsem uz na konci tehu. Mam to za par, ale uz tri mesice me trapi moucnivka s aftama dohromady. Byla sem uz snad vsude. ORL, prakticka, infekcni, ve spitale kdyz sem lezela se to snazili resit ale nic nezabira. :( ja uz jsem zoufala. Zkousela sem snad vse. Tantum verde, nystatinovej roztok, voda s citronem, pamycoyn, caje, vyplachy z lekaren proste vse co mi kde kdo doporucil a porad nic. :( mam to rozlezle po cele puse a krku. Do toho chripka a kazdym dnem citim ze uz budu rodit... :( snazim se co nejvic pit kdyz nejim ale i piti vody nebo caje me boli... Nemate nekdo podobnou zkusenost a nevite co s tim? 😢
Dekuji

barbarela9
24. zář 2017

Tak na závěr musím napsat, že nám buď zabrala homeopatika Borax, dávala jsem malé i sobě, nebo už se moučnivka vyčerpala a odešla v cca 3,5 měsících sama. Přeji všem hodně štěstí s bojem s touto nepříjemnou záležitostí. Bar.

beremeseanicka
24. zář 2017

Mala mela nedavno, nedavala jsem nic, jen umyla vsechny hracky, vyvarila dudaky a za 3 dny bylo po moucnivce...

chicky1j2
15. lis 2018

Ahoj holky, prosim o radu vy co jste dávaly homeopatika borax ch5. Jak jste davkovaly prosím??