Syn má jednu kuličku větší. Máte zkušenost?

pipos
25. únor 2010

ahoj holky potřebovala bych se zeptat jestli nemáte někdo zkušenosti stim,že by měl váš syn jednu větší kuličku poslali nás na urologii,ale jdem tam až zítra a já se hrozně bojim.nevim co to může být

momin
26. únor 2010

Oh to je otazka spis do "KOJENCU".. nevim jestli ti tady nekdo poradi.... 😒

hancazivocich
26. únor 2010

pipos, už je asi pozdě ti radit, ale asi hydrokela? že se v jedný ,,kuličce" hromadí tekutina, nebo vázne odtok? Mívají to i větší.... I dospělí.Záleží na velikosti, buď bude sledování - jestli se nevstřebá, nebo operace? Nevím přesně jak to vypadá, tak nechci hádat z logru 😉 každopádně jsem dělala na urologii a pár dítek se s tím operovalo a pár sledovalo. Ale může to být i něco jiného.

meleri
26. únor 2010

pipos

můj manžel to měl jako malý, potom mu to odoperovali. dokonce několikrát..vážné to asi není že by mu to ohrozilo život, ale může to ohrozit v budoucnosti plodnost.

mikulka
26. únor 2010

Tak já teda nevím, ale myslím, že pokud není rozdíl markantní, je to běžné a neřeší se to. Řekla bych, že tak jako ženy nemají obě prsa stejná, ani muži nemají obě kulky stejné. Ale samozřejmě bych se na to zeptala doktorky.

haanhobe
26. únor 2010

tak jak dopadlo vyšetření?Syn je sledován na endokrinologii, ale jedno varle bohužel nemá vůbec.Naštěstí by to do budoucna na funkci nemělo mít vliv. Taky se může jednat o nesestouplé varle a to se řeší operativně.

ygreen
27. únor 2010

syn měl o jednoho měsíce do zhruba 11 měsíců jednu kuličku mnoohem větší, byla jakoby naplněná tekutinou a je to normální novorozenecká kýla na varleti, která sama většinou zmizí. Doktorka ji vždy jen zkoukla a nikam nás neposílala a ve 12 měsících už byla kýla pryč.

pipos
autor
27. únor 2010

jejda holky opravdu vám moc děkuji.já jdu na urologii v pondělí tak snad budu moudřejší.doktor si pravděpodobně myslí,že je to taky ta voda,ale jak nad tím člověk furt přemýšlí co to asi je a napadali mě hrozný představy.

ale vždycky se mu to srovná pak zase zvětší nikdy víc a nikdy mín

děkuji všem za rady a za uklidnění