Syn má kašel, rýmu, je zahleněný. Jak ho hlenů zbavit?

mekyen
21. kvě 2014

Ahojky holky v pondeli jsem byla u p.dokrotky ze malej ma hrozou rymu a zacal mu kasel jinak tu rymu uz mame od narozeni ale to ona vedela.Jinak na kasel mi predepsala Sinecod a jeste na rymu fenistil na vecer jinak vyplachuji libenarem.teplotka byla jen zvysena a pani doktorka mu udelala vyter z krcku a vysledky byly negativni aspon jedna zprava pozitivni,jinak je nejhorsi je to ze kdyz si zakasle tak obcas se tak zadavi ze ma az slzicky☹je hrozne zahleneny nevite jak se tech hlenu zbavit????????malemu jsou 3 mesice a plne kojim.prosim o nejake rady🙂)))

zuzana_ka
21. kvě 2014

Naše Sár měla rýmu cca od dvou týdnů a do tří měsíců jsme se jí nemohli zbavit.... Nám na odhlenění pomohla odsávačka na vysavač a prokapávat vincentkou

ined77
21. kvě 2014

Ahoj,
to je nepříjemné taková zahleněnost ☹ . Synek trpěl hodně na zadní rýmu a taky nepomáhalo téměř nic. Já mám dobré zkušenosti s kapkami Sinupret na odhlenění, ale ty jsou tuším až od 1 roku ☹ . Ale ještě je fajn sirup Prospan, je z břečťanu, bez alkoholu a cukru, uvolňuje hleny a usnadňuje vykašlávání a co jsem se teď koukala, můžou ho i miminka 😉 .
Ať se toho brzy zbavíte!!

ined77
21. kvě 2014

@mekyen ..no a samozřejmě malému zvýšit polohu v postýlce, kapat do nosíku nějakou tu mořskou vodu a odsávat 😉 .

megy
21. kvě 2014

@mekyen máme totéž:-/ stále teplotka již po odečtu v rozmezí 37,2-37,6 :-/ zítra jdeme na kontrolu. dr. nám psala taky fenistil, pak na noc stoptusin, ať se právě nedusí a pak spiropent, což jsem ale nedávala, vzhledem k tomu, že nemá astmatické potíže. tak uvidíme. bojujeme od narození taky. nasivin jsme dávali teď taky, ale nemyslím, že měl efekt

kovik
21. kvě 2014

hoooodně odsávat a vincentku........do lahvičky s lékarny, už doplňuji kupovanou vincentku, je to samé a levnější... je nejlepší a na staršího mám konvičku a proplachujeme......
když zadní rýma nepustila, tak bendovky kapky....
a u nás jedině ambrobene na vykašlávání, dr. říka, že když se neuvolní do dvou dnu má se přidat ještě se sirupem s jiným složením..... u nás to nebylo prozatím potřeba

A co alergie ?
u nejstaršího to za ty léta zkončilo ekzemem, alergii snad na vše, nulovou imunitou, záchvaty.....

jak by měla postupovat dr. netuším...... u nás to bylo všechno špatně.....

děti mají být nemocné, aby si získaly imunitu, do jaké míry také nevím.....

Moje 3 letá je letos, hodně nemocná, kašel, rýma... příští rok snad jde do školky a ja vím, že po dr. chci testy na imunitu a alergie..... neobjevil se u ni ekzém, ale alergické reakce a na nějaké jidlo má.... Vím, že ji odběrem krve potrápím, ale budu klidnější... a budu vědět že je to jen kašel a rýma..... zažít to co s nejstarším, už nechci a pravděpodobně zbytečně trpěl, celý rok ve školce

miky31
17. zář 2014

Můj syn(2a 3/4roku) netrpí na nemoci,ale teď už 14 dní je zahleněný ( až z toho blinká) a má rýmu.
Máme předepsaný Bromhexin na odkašlávání a rozpuštění hlenů v žaludku, dále používám na střídačku Nasivin a Nasodrill a odsávám ...Hodně to pomáhá 🙂 Je to lepší,ale ve školce zase řádí nachlazení takže posiluju malýmu imunitu Marťánkama sirupem a Jitrocelovým sirupem s lípou proti nachlazení.
Máme vyzkoušený Prospan(nepomáhal), Stoptusin mi vyzvracel...Bromexin mu chutná, jsou to pálí pálí kapičky 😀