Syn má pořád rýmu a pak špatně slyší. Máte zkušenost?

skurinka
19. únor 2009

ahoj muj sin ma porad rymu a spatne potom slysi .tak nevim jestli se mam poradit s dr jesli nemaji jit nejke pryc .mate nekdo zkusenosti.prosim porad te.od vanoc mel 3 krat zanet stredniho ucha.dekuji

skurinka
autor
19. únor 2009

omlouvam se za chyby ted na to koukam.ale jsem zvykla psat nemecky tak me to odpust te.dik 😉

zero
19. únor 2009

Ahoj. Ani nevím že existují ušní mandle. Mám 20ti měsíční dcerku a zrovna taky lítáme po vyšetření, protože je často nachlazená a na to kolik jí je už měla 5x zánět stř.ucha. Nejspíš to vypadá že půjdeme na odstranění nosní mandle. Zajdi si k MUDr ať vás pošle na vyšetření na ORL a tam vás komplet vyšetří, udělají výtěry a poradí.

skurinka
autor
20. únor 2009

sorry ted na to taky hledim jak blba samozrejme nosni a krcni jsem u toho myslela na usi.omlouvam se

slunicko552
20. únor 2009

sku synovci na tom byli oba stejně a šli odstranit mandle-teď už nevím které 😅 Určo zajdi k Dr 😉 a on Ti řekne

skurinka
autor
20. únor 2009

holky diky zajdu tam doufam ze to neni moc neprijemne to vysetreni 🙂

parybka
21. únor 2009

jojo, běžte k doktorovi, vyrve mu oboje.. raději hned preventivně. K čemu mandle u malých dětí, že jo... 😝

zero
21. únor 2009

Parybko, to jsem tě asi nějak nepochopila. 😲

skurinka
autor
21. únor 2009

hele parybko ja jsem se jen ptala na zkusenosti tak nemusis bejt hned neprijemna 😒

skurinka
autor
21. únor 2009

parybko tvoje dite ma s tim taky problemy ze jsi takova nebo co?az budes v te situaci jak my a koukat na dite jak se trapi a dr ho cpou jen antibiotiky tak si muzem pokecat 😠

zero
21. únor 2009

Skurinko souhlasím s tebou. Malá měla teď atb na zánět stř. ucha. 4 dny po dobrání nám ucho stejně píchli a atb dostala znovu. Ještě nám napsali větší dávkování takže mi pak vůbec nejedla a ještě jí z toho vyskákali afty. Takže si radši chvíli poležíme v nemocnici s tím že potom bude mít klid. Na její věk už měla atb asi 7x. Ve středu jsme byli na ORL, udělali jí výtěry a za týden jdeme na kontrolu a prý se uvidí. Na mandli nebylo moc vidět protože měla pořád rýmu. Tak nám dal alespoň lepší kapičky do nosu na přeléčení. Tak jsem zvědavá jak to dopadne. Určitě dám vědět.
Ty se kdyžtak taky potom ozvi jak jste dopadli.

skurinka
autor
21. únor 2009

o.k.zero-pak se ozvi nebo pisni do IP.dik moc

parybka
21. únor 2009

skurinko, je mi líto, že je malý nemocný. Já jsem prostě za to bojovat, a snažit se mandle zachránit. Ony mají velký význam a doktoři je vytahují jak na běžícím pásu. Mělo to být ironicky a unaveně. Bojujte. Nenechte mandle trhat, hledejte i jiné alternativy než jsou alopaté. Držím palce, at se brzy uzdravíte - i u vás Zero - i bez trhání mandlí.

zero
21. únor 2009

Parybko, pokud víš nějakou jinou alternativu tak budu velice ráda když mi poradíš. Já doktor bohužel nejsem, tak zatím dám na jejich rady a na rady mého okolí. Zatím mi nikdo nic jiného neporadil. Díky

parybka
21. únor 2009

zero, nám se naštěstí tyhle problémy vyhly, jen jsem reagovala na to trhání mandlí. Určitě zkus oslovit homeopata.. já na ně nedám dopustit, na malého to funguje bezvadně. Určitě ti někdo nějakého dobrého doporučí. Na spoustu breberek asi už musí být atb, ale celostní lékař (třeba i tradiční čínská medicína, akupunktura /děti dělají laserem ne jehličkama/) pomůže tělu správně fungovat.
Já právě klasickým lékařům moc nevěřím.... všechny rady si několikrát projdu na netu, proberu hlavně s naším homeopatem a vždycky najdeme nějakou alternativu. Ale chápu, že někdo má k jiné než klasické medicíně nechuť. 😔

skurinka
autor
21. únor 2009

vis zero treba malej od segry mel prad z usima problemy a zacal spatne slyset a pak mu prisli na to ze nosni mandle mu tlaci na usi tak muje vytrhli a ted slysi uplne paradne.ja jsem spis na dr pac nam homeopatika nejakl nezabiraj maji u nas opacny ucinek a pak musime prelecovat antibiotikama.

nanda
22. únor 2009

Ahoj holky-jestli muzu tak se k diskuzi taky pripojim.Muj starsi klucik Stepanek od mala chrapal a porad mel rymy,kasel-pak nasroupil do skolky a sotva jsem ho doma trosku vylecila uz to tu bylo nanovo.Vloni v rijnu nas Dr.na ORL poslala na mandle-nechala to na me at se rozhodnu.Uz jsem nevahala a 2.12.mel nastup.Zakrok trval asi 20-30 min a Stepanek ma od te doby klid.Ve zprave jsme pak meli ze mel stupen III tu nejhorsi a nejvetsi mandli co mohl mit.Dneska uz bych tak dlouho necekala-proste kdyz to jinak nejde tak deticky trapit nenechte-doktori narozdil od nas maji medicinu vystudovanou a jen tak by je tam neposlali.Ondraskovi je 14 mesicu a uz ted mi primar rekl ze na mandli bude muset asi taky az bude vetsi-Mel uz 3x praskle str.ucho,1 mu ho pichla,a naposled mel oboustranej zanet.Ve svym veku mel uz tolikrat ATB chuderka ze proste cekat nebudu a jak to pujde tak bude mi to doporuceno tak pujdeme i s Ondraskem.

nanda
22. únor 2009

A spesl pro Tebe Evi-ano kazdy se muze do diskuze zapojit a rict svuj nazor to mas pravdu a mas na to narok.Ale ne zpusobem jakym atakujes na lidi Ty.Asi to neni normalni jak Ty si myslis kdyz na Tvoje reakce skoro vsechny holky reagujou pomalu stejne. Ja mam docela dost trpelivosti a uznam ze nejsem zadny genius ze delam hrubky kdyz pisu a je to mije ostuda ale opravdu uz nejsme maly holky aby jsi kazdou za neco karala a jednala s nama tak arogantne jak jednes.Taky nejsi z nejchytrejsich jako nikdo z nas neni dokonalej.Ale Ty se docela nad vsema povysujes a je to trapny. asi moc kamarek nemas vid? 😕 😕 😕
Rekni svuj nazor a kdo bude chtit tak si z toho neco vezme nebo si Te zkontaktuje sam ale nevnucuj nam to a jednej s nami slusne prosim Te,coz nedelas.

nanda
22. únor 2009

Omlouvam se za hrubky-ale ona mi to Evca opravi vid 😉 🙂

skurinka
autor
23. únor 2009

zdravim vas devcata -tak pro zmenu jel ted manzel s malou k dr -USI asi si to pujdu hodit ☹

zero
23. únor 2009

Jeee skurinko to je mi moc líto. Mě na uši trpěli taky obě holky. I když ta starší už moc ne. Tak do těch 5ti let. Ale tenkrát mě ty mandle nikdo neporadil. Ale to bylo vždycky tak 2-3krát do roka a ne pokaždý s atb. Ta mladší je horší. Chytne kdejakou rýmu. Jsem zvědavá jak ve středu na tý kontrole dopadnem. Dneska jsem mluvila s jednou známou, co na tom byli a říkala že to je záležitost 2 dnů. První den šli na příjem, druhý na zákrok a třetí rano šli domů. Tak doufám že to není tak hrozný.
Držím pěstičky ať to dobře dopadne a hlavně ať jste brzy zdraví. S náma se to teď naposledy táhlo pomalu 5 týdnů.

skurinka
autor
23. únor 2009

ahoj zero je to hrozny ma zanet str ucha to bude noc.tak vam preju at to mate za sebou 🙂

zero
25. únor 2009

Ahoj Skurinko,
tak jsme dneska byli na té kontrole. No, mandli nám prý zatím nechá, ale jakmile příjde další rýma, tal máme přijít okamžitě rovnou na ORL. Ani nemáme chodit k dětskýmu. Jak nám minule dělali výtěr z nosu, tak zjistili že malá měla masivní výskyt hemofila a do toho ještě pneumokoka. I Dr. říkal že takhle velkou rýmu u tak malýho dítěte ještě neviděl. No zatím to je za námi. Uvidíme na jak dlouho. A jak jste na tom vy?

skurinka
autor
25. únor 2009

ahoj zero tak alespon tak ze nemusite jit na operaci .a ten pneumokok to je mazec co.tak vam preju at jste dlouho zdravi.my uz dobry tak uvdime.at uz je jaro konecne 😠

zero
26. únor 2009

To mi povídej. U nás furt chumelí. Už mi je z toho špatně. Ten pneumokok byla nějaká slabší forma - naštěstí. Ale i tak jsme projistotu očkovaný. Měj se hezky a á se zase někdy ozvu. Nebo dej vědět ty. I do IP.

skurinka
autor
26. únor 2009

zero urco se ozvu a ty taky doufam a zatim papa at jste dlouho zdravy 🙂