Syn má pupínky. Jde o neštovice?

grisgot
27. srp 2008

Ahoj maminky, potřebuji radu. Štěpánek ( 16 měsíců) se mi o víkendu osypal..jsou to takový pupínky jako při neštovicích..nalitý a po celém tělíčku. Šla jsem v pondělí k doktorce a ta že si není jistá a tak nám dala Imazol krém a Fenistil kapičky, že by to mělo zmizet..kdyby ne, máme přijít ve čtvrtek. Je středa a pupínků máme o něco více a ty staré se ne a ne vstřebat..nemáme teplotu a ani se nezdá, že by ho pupínky svěděly. Volala jsem doktorce, ale ta si stále není jistá, zda to nemůžou být neštovice ☹ Normálně bych to nechala být a čekala, ale v sobotu ráno máme letět do Bulharska, tudíž potřebuji znát nějaký ortel 😖 Nemáte prosím někdo zkušenost s neštovicemi u tak malého děcka? Mám jít někam na kožní? Díky Eva

mikca
27. srp 2008

griskot a má je třeba v obličeji nebo ve vláskách?? náš malje je měl asi kolem 20 měsíce amusím říct že to zvládal uplně super žádne škrábání ani tepltoy jen pudr všude..ale jstli to jsou neštovky a podle popisu ..malé nalité pupínky které přibývají navíc ty staré se ještě nechtějí zahoit což u neštovicx je normální začnou schnout až tak ten osmej den..tak asi máte po Bulharsku, jelikož při neštovkách nesmí malie na sluníčko nebo se koupat..jen zalezlí doma ☹

vojtisek2007
27. srp 2008

grisgot - syn je taky měl všude - ve vláskách,doknce i v pusině...a taky ho nesvědili, jenom přibývali, ty první zasychali a měli jsme je v květnu a ven jsme nesměli cca 10 dnů kvůli sluníčku a koupat taky ne - jenom mazat tím šíleným pudrem....A jestli jsou to neštovky - měla by jedna být "mateřská" bude o hodně větší než ostatní (cca 1cm)-zkus jí najít....my jí měli na vnitřím stehně...

grisgot
autor
27. srp 2008

Hmm, to je mi jasný, že bychom nikam nejeli..to by se nedalo nic dělat, hlavně aby byl prcek v pořádku ☹ Ale kdo mi poví, jestli to opravdu neštovice jsou? Když to doktorka nepozná.. 😒 Ach jo..Mikco, co to kožní, co myslíš??
Na obličeji má jen pár na tvářičkách a to jen červený flíčky a ve vláskách nemá nic..dle toho právě Mudra usuzuje, že to neštovice být nemusí. Má ale i třeba na nožce mezi prstíky..nejvíc ale pod plínkou a v podpaždí, na bříšku a na nožkách víc a na zádech třeba skoro nic. Ale proč tedy ta mast nepomáhá..kdyby to byla alergie, tak už by musela zabrat. Jo a ještě Mudra s klidem říkala, že i kdyby to neštovice byli, tak prý stačí týden klidový režim a že letět můžeme! To nechápu..protože jak píšeš, jediný co si o neštovicích pamatuju, že se pak nesmí ven..

mikca
27. srp 2008

no griskot no jestli máš takle nerozvážnou dokrotku tak bych tam zašla na kožní..přesně jak píšeš kdyby to byla přeci reakce na něco tak by to mělo tendenci mizet a né přibývat..no já bych tam zkusila na to kožní zajít at máš názor více lékařu..ale já bych se přiklonila k těm neštovkám..joa s tím klidovým režimem no...u neštovic je důležité aby děti nenastydli jelikož jsou těma neštovkama oslabený a tutíž by to případnou nemoc mohla daloeko hůř snášet, ale hlavně dokud nezaschne poslední neštovka tak jsou stále infekční tak to je taky důved proč nechodit ven...
zkus tu kožní at máte jasno a můžete se podle toho zařídit..
jo a jak píše vojtisek tu jednu velkou nestovku třeba nemá?, to by bylo pak jasno..ale taky jí mít nemusí..naše malá jí měla, ale malej ne 🙂

grisgot
autor
27. srp 2008

Díky Mikco i Vojtisku..už jsem se objednala na kožní, zítra ráno..tak snad to bude moje poslední probdělá noc a budu už vědět, jestli se mám vůbec někam balit ☹
Žádnou velkou jsem nenašla, jen malinkatý..jsem už šílená a pořád to děcko prohlížim! 😖
No, to je fakt, že jestli je má, tak je infekční. My už jsme s manželem na půl připravený, že bychom prostě museli zůstat doma. Nechci prcka tahat k moři, když si nejsem jistá, zda je v pořádku..to je jasný! Nehledě na to s námi jede ještě další roční drobeček mojí kamarádky..takže.. Co se osypal, tak radši sedíme doma..

vojtisek2007
27. srp 2008

gris - tak dej zítra vědět, jak jste dopadli....doufám, že dobrý a že si užijete dovču 😉

grisgot
autor
28. srp 2008

Jupííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí 😀 😀 😀 😀 A nejsou a nejsou a nejsou to neštovice! A letíme a letíme a letíme! Moc Vám všem díky za podporu 😉

vojtisek2007
28. srp 2008

tak si to pořádně užijte - a co Štěpákovi teda je ????

grisgot
autor
28. srp 2008

Vojtisku, prý docela jistě alergie..ale nikdo neví na co..což je děsný, protože nevím, čeho se teď vyvatovat ☹

bejana
28. srp 2008

Gris, přeji hezkou dovču a ať to Štěpánkovi brzy zmizí 😉

bejana
28. srp 2008

...a hlavně, ať brzy přijdete na to, z čeho se mu ty pupínky udělaly.

grisgot
autor
28. srp 2008

Jani, ahóóój! Díky ti..je to děsný, ale nejsem si vědoma, že by teď papal něco alergenního. Napadl mě ještě náš pes..jsou spolu pořád..psí srst, to by byl docela gól, protože naše Bubla s padesáti kily se prostě nedá přehlédnout a chlupy jsou všude ☹
Doufám, že pupíček roste k světu! 😀

mikca
29. srp 2008

jém driskot tak to je super že to nejsou a že mužete letět tak si to tam užujte ted jen přijít z čeho to má....držím palce

mikca
29. srp 2008

pardon jsem ti trochu přepsala nick..takže ted snad už správně grisgot 🙂

grisgot
autor
29. srp 2008

Díky Mikco, jsem taky moc ráda..už mám sbaleno! 😀 😀 😀 A z čeho to je, to je fakt těžký dohledat, protože Štěpánek už papá s námi..víceméně..a docela i vím, co je alergenní..jako citrusy a spol..hmm.

nikkos
9. lis 2008

Ahojky, prosim prosim, mám otázku týkající se neštovic:
Za jak dlouho od nákazy se neštovice projeví, kdy poznám že jsme se nakazili?

Byli jsme před 3 dny u kamarádky a v půlce návštěvy z ní vylezlo, že její malá (5.měs.) přišla do styku s neštovicemi. Zatím nemá žádné příznaky, ale nevím - kdyby byla nakažená mohli jsme se nakazit už i my?
Ptám se proto, že mám jít příští týden s malým na očkování a to by asi nebylo moc dobré 😢

radka.m.
9. lis 2008

nikkos-inkubační doba u neštovic je 3týdny,to znamená ode dne,co byl někdo ve styku s nakaženým,tak až za 3 týdny se mohou projevit první příznaky.

frog
9. lis 2008

Nikkos co já vím tak do 10 dnů by se to mělo projevit,ale každý ti asi poví něco jiného..

radka.m.
9. lis 2008

tady u toho nemůže říct každý něco jiného,inkubační doba u neštovic je všude stejná!!!takže ani lékař neřekne nic jiného,inkubační doba jsou 3týdny!!!takže příznaky se mohou projhevit až za 3týdny,na tom nic nezměníš,frog,to není o tom,že si to myslíš,ale že to task je.

frog
9. lis 2008

Ale já si to nemyslím,tohle jsem si přečetla,takže je fakt vidět že každej říká něco jinýho...A já myslela že tady na koníkoi ti to řekne nejspíš každej jinak,soudím tak podle různých diskuzí kde se dočkáš různých odpovědí.Jasně že jsem nemyslela naše odborníky,i když u nich taky člověk nikdy neví 😒

makyb78
9. lis 2008

Ahoj holky,
malá chytla neštovice od syna v půl roce. 😒 A to asi po třech týdnech,co se objevily první pupínky u syna.Už jsem s tím ani nepočítala.První reakce byla šokující.Ale doktorka mě uklidnila a řekla mi,že nákaza je největší právě ještě před výsevem pupínků,kdy ještě není nic vidět,proto se u ní objevily tak dlouho.A co se týče očkování,tak když jsem byla s Tomem u mudry ,tak okamžitě očkovala malou,i když to nebylo v plánu.Prý kdyby to náhodou chytla,tak ať nemusíme čekat a je naočkovaná 😉
Jinak jsem šťastná,že to máme za sebou.Malá měla naprosto pohodový průběh.Syn to měl horší.
Takže to je moje zkušenost.

Nikkos-nemyslím,že se Tvůj klouček nakazil takhle zprostředkovaně 🙂 Přeju ať se pupínky neobjeví.

petik77
9. lis 2008

Ahoj,mladší syn dostal neštovice ve 4 měsících od staršího ktery měl 7 roků.a dostal to hned za 7 dnů po něm.
A neteř ,ktera byla s nama v kontaktu tak to prostě nechytla ,tak si myslím že podle toho jak je kdo odolny ,manžel to v děctví neměl a taky to nedostal

nikkos
9. lis 2008

Holky díky. Vidíte a to píšete jak to měli už tak malý miminka - ta kamarádka se ptala svojí mudry a prý jí řekla že do půl roka jsou na to děti imunní - ňáký prd 😒

No jo, kdyby mi to řekla předem tak jsem k ní nejezdila a nemusela to teď řešit, ale to už je jedno. Každopádně to doktorce řeknu a uvidíme. Možná naopak mi ho naočkuje, jak píše marky 😉

cicoo
13. lis 2008

Ahoj . Můj mladší syn dostal neštovice od toho staršího už ve dvou měsících. Měla jsem strach jak to všechno dopadne ,protože u těch malých kojenců bývá někdy průběh komplikovaný, ale vše proběhlo ok. Měl jenom 2 pupínky a bez teplot. mudr. mi řekla že do 3 měsíců věku je v těle mimča ještě hodně protilátek co jsem mu předala přes placentu., takže to mělo takový lehký průběh ,ale není zaručené že má dost protilátek, že by je mohl dostat ještě jednou. Že počkáme a pak kolem toho 15 roku by jsme udělali test na protilátky. 😉

annakordelia
27. únor 2011

moja 6 ročná dcéra doniesla kiahne/neštovice zo školky. 13dní potom čo sa jej vyhodil prvý pupienok, sa začal vyhadzovať aj moj syn, ktorý má len 5,5 mesiaca. a priebeh? dnes je to tretí den, ale vysypaný je všade, v uškách, vo vláskoch, bruško, chrbát, ruky, nohy, ritka a aj medzi nožičkami. má viac pupienkov ako staršia dcéra. stále je nepokojný, v noci nespí, no hrôza. už nech to prejde.. a vonku je konečne tak krásne a nás čakajú dalšie dva týžden karantény ☹ ☹ ☹