Syn má teplotu a afty. Máte zkušenost?

krizulka003
31. říj 2009

Ahoj,potřebuji poradit,prosím...malý včera dostal teplotu,zatím jen 38max.nekašle,nemá rýmu..jí ale nechce pít a ukazuje že má bobo v puse..já afty nepoznám...a nevím jestli u toho bývá teplota...máte nějaké zkušenosti..??

eliotka
31. říj 2009

u aftů teplota nebývá, ale můžou se dělat, když bolí zuby, ale ty vy asi máte všechny, ne? My je měly, mazala jsem genciálkou, na štětičku.
Jinak aft vypadá jako bílý pupínek.

Spíš bych ale šla k dr., aby neměl angínu. Nebo mu koukni do krku, zda nemá povlečený, bílý jazyk a červené v krku.

lenkavano
31. říj 2009

krizulka afty jsou takové malé bílé vřídky ,většinou se dělají na stranách a na jazyku.někdo je mívá i v krku.že malej jí je dobře ,moje děti při aftech ani nejedí.jestli je horečka k tomu to nevím,my máme afty i bez horečky,třeba z banánů,rajčat nebo čokolády.prohlídni mu pořádně pusinku ohni i rty a podívej se dolů vepředu pod zoubky určitě pokud afty má tak je uvidíš.dřív jsme to mazali genciálkou|fialová vodička|ale ted jsem několikrát slyšela že je rakovinotvorná.

krizulka003
autor
1. lis 2009

Ahoj,a díky všem...stejně asi zítra zajdu k doktorce,malý má pořád teplotu...tak ať se mu mrkne i do té pusiny..

p.e.t.u.l.k.a
1. čer 2015

U aftu teplota může byt je to virové onemocnění....

absintka19
17. lis 2017

@eliotka jasne ze u aftu teplota muze byt, Adeli mela afty v 6m a teplotu 39. Byly jsme u dr.a ta taky potvrdila teplotu z aftu jelikoz je to viroveho puvodu.

radusinka23
16. lis 2020

Dobrý večer ' Eliska ma neceli 2 roky ma zapach pusinky afty má horecky 38'4 az 37'7 zvišena ma na zoubku jakoby srazenou krev jestli ji to boli nevim spis ty afty nechce jist moc pit
Moc dekuji ta rady

dzogobela
16. lis 2020

@radusinka23 pravdepodobne aftozni stomatitida. Mely obe moje deti kolem roku a pul. Stepanka teploty moc nemela, ale zase vic trpela bolesti. Jindra mel horecky snad 8 dni, i pres 40... nic na to bohuzel neni. Dulezite je, aby dite pilo. Nas zachranoval Nurofen, u dcery od bolesti, u syna i od horecek... ruzne ty gely atd. nam nepomohli.

vendy30
16. lis 2020

@radusinka23 já na afty trpím celý život. I s teplotama. Nic moc na to není a nezabírá. Mě i synovi na to dávám tantum Verde. Pro malé děti doporučuji nastrikat na vatovou tyčinku a lehce potrit. Víckrát denně. Při teplotě klidně dát něco na snížení.

dzogobela
16. lis 2020

@radusinka23 jinak obe deti meli pak krvacejici dasne krome aftu, takze ta srazena krev muze byt taky k tomu.

martt
16. lis 2020

@krizulka003 Synovi jednou vylitla teplota kolem 39 pak se držela na 38 měl v puse afty, tenkrat jsem s ním jela k dr, že jsem nevěděla co to je a ta říkala že to je viroza. Poradila nám gel na ty afty, ale už si bohužel nepamatuji název.

puhelin
16. lis 2020

@martt Neocide gel?

skarol
16. lis 2020

@radusinka23 nám doktorka doporučila Bkomplex, dávat na bolest paralenové čípky (ne syrup, to prý pusinku dráždí) a pak jsme měli nějakou vodičku z lékárny a tou jsme to v pusince otírali. Hojilo se to dlouho, určitě víc jak týden. Zrovna rostly zuby a asi se tam zároveň udělal nějaký zánět.

martt
16. lis 2020

@puhelin Myslím, že se to jmenovalo jinak. Ale bohužel opravdu nevím 😔

puhelin
16. lis 2020

@martt Ja prave dostala doporuceni na ten Neocide gel a vazne pomahal. Plus teda kojeni, syn nechtel vubec jist.

radusinka23
17. lis 2020

@puhelin a to je gel do pusinky ?

radusinka23
17. lis 2020

Moc všem děkuji ste hodný,
Dnes sem koukala a ma dole jak ma stolicky a tam kde zuby nejsou tak tam ma bíli flicek jako hnis natiram to Genciankou takova fialova a davam Nurofen budi se noci bolesti place pliva sliny a vola bebo ze ma chce se mi stoho plakat ze ji nemuzu pomoct dnes horecky uz lepsi jen zvišena lepsi nálada trosku jedla jen mliko vecer ne 🙏 bože ty detičky tak trpí

puhelin
17. lis 2020

@radusinka23 Ano, do pusy. Syn mel afty taky, horecku, pak se vyklubaly ctyrky. Dr. mi rikal, ze afty souvisi hlavne se ztratou imunity, ale casto strkal prsty do pusy i venku, tak si tam mohl i neco zanest. Asi za 4 dny bylo lepe.

radusinka23
18. lis 2020

A ještě bych se chtela zeptat kolikrat dene mam stříkat neocide

radusinka23
Autor odpověď smazal
Zobraz