Syn mi chce pít jen kakao, nechce jíst, chová se jinak

dajda28
8. říj 2013

Dobrý den,chtěla bych se vás zeptat,jestli byste neporadily:
Syn mi nechce jíst.Když se ho zeptám,co si dá k jídlu,tak vždycky mi odpoví,že chce kakao.Ve školce už si taky začal vybírat a dřív si chodil přidávat.
Podvyživeně vůbec nevypadá-v lednu mu budou 4roky.
Navíc mi i učitelky povídaly,že tak 2týdny je takový línější,než ho znají z dřívějška.
My v květnu čekáme druhý mimi a malej to ještě neví-začínám si myslet,jestli nezačíná něco tušit a podle toho se chová.
Doma se taky začal chovat jinak-pořád říká,že nás má rád ,a že jsme šikovní.
Vůbec nevím,co si mám o tom myslet a docela mi to začíná znepokojovat.
Budu moc ráda,za jakoukoliv odpověď a radu🙂
Přeju hezký den.Dajda

ninive211
8. říj 2013

@dajda28 Ahoj, ohledně strav moc neporadím, zatím vlastní dítě nemám, jen co vím, tak právě po nástupu do školky často začínají problémy s jídlem i u dětí, které předtím baštily v pohodě (mamka říká, že u nás se ségrou to taky tak bylo, než jsme šly do školky, tak jsme jedly všechno a pak začaly problémy). Každopádně si ale nemyslím, že by to bylo tím, že by tušil mimi - na profilu máš, že jsi 9tt, to je úplně na začátku, ještě to asi ani není vidět a takto malé dítě opravdu tohle tušit nemůže 🙂 Spíš bych to viděla na nějaký zlom díky školce...ať už pozitivní nebo negativní. ale v tom asi víc poradí spíš někdo zkušenější.

lucieandrlova
8. říj 2013

Podle mě to může být školkou i mimi. Před dcerou jsme jen mluvili o tom, že už je velká a mohla by chodit do školky a tchýně ještě "tlačila", ať přestane nosit plenky a zahodí dudlík a ona se "kousla" a tvrdí, že je miminko, nechce sama jíst, ale krmit a vybírá si jídlo. Chce chovat a dudlík i během dne (předtím ho měla jen na spaní...). Nevýchovně ji dám občas pamlsek (jako např. kousek čokolády). To ji dodá energii a zlepší náladu a pak dám na stůl třeba jablko a jí to nedá a vezme si. Chce to nenutit, dát na stůl a nevšímat si ho a jíst to co dítě. Když začne, že je mimi, tak ji obejmu a řeknu jí, že ji máme rádi i jako velkou holčičku, že nemusí být miminko... Postupně už se to zlepšuje.
Co se týče cítění miminka, mám zajímavou historku... Když jsem byla těhotná (6tt), potkali jsme na dovolené známé a řekli jim, že jsem těhotná. A další den jsme stáli v hloučku a jejich 2-letá dcera přišla ke mně, pohladila mi bříško a řekla "mimi" (jakoby to mimi na ni vykouklo... 🙂 ) přišlo nám to zvláštní, protože ve 2 letech nemůže rozumět slovu těhotná (to že mám mimi v bříšku jí nikdo neříkal...). Takže mi přišlo, že děti ten svět vnímají citlivěji...
Asi bych zkusila dávat jídlo na stůl a nechat ho, ale rozhodně se dcery nikdy neptám, co chce jíst... Vždy jí oznámím, že budeme jíst to a to. Maximálně jí dám vybrat ze 2 variant. A někdy řekne, že papat nechce, tak začnu jíst sama a dělám hlasitě mňam mňam a to ji přiláká. A taky se můžete syna zeptat, zda mu něco není. A ještě jedna rada - není to moc výchovné, ale když nechce jíst a dělá moc cavyky, tak jí u stolu na ipadu pustím pohádku (nejlépe nějakou, kde se zdravě jí, např. Prasátko Peppa nebo Teo) a řeknu, že oni taky papají zeleninku, tak ona musí taky.

dajda28
autor
9. říj 2013

@lucieandrlova děkuju moc za názor.Mě právě učitelka ze školky,taky říkala,že to může malej cítit a že se k němu třeba chováme nevědomě jinak-což bysme dělali opravdu nezáměrně a nevíme o tom.
Je to fakt divný a nikdy by mi nenapadlo se tímhle zaobírat.Když jsem to řekla mojí mamce,tak mi řekla,že ona ten problém s náma nikdy neměla-že jsme s bráchou vždycky zblajzli na co jsme přišli 🙂
No asi to nechám zatím plavat a uvidíme,co se stane pozdějc.Máme v plánu to malýmu oficiálně oznámit na Vánoce-to už snad budeme i vědět,co to bude.
Moc děkuju a přeju hezký den 🙂