Syn musí na obřízku, máte zkušenost?

adusmamus
7. črc 2013

Synovi bude 24.7.2013 uz 5 let a porad mu nejde stahnout predkozka,takze musime na obrizku,budeme v nemocnici 3 dlouhe dny :( ,ale co je nejhorsi maly bude mit celkovou anestezii,mam stoho strach,aby nebyly nejake komplikace,a hlavne jak ho budou odvazet na sal,jeste spat nebude,ale to ja uz tam snim jit nemuzu nez ho uspi,mate nekdo zkusenost???

vendullka
7. črc 2013

A má mimo to nějaké problémy? Opakované záněty? Co se týká odvozu na sál, ještě před uspáním samotným dostane "oblbovák", tak toho se nebojte, většinou to děti zvládají dobře.

karotky
7. črc 2013

Můj starší syn byl ve 3.letech na odebrání nosní mandle,do operace to zvládal dobře,ale když ho odváželi zpátky na pokoj(šla jsem mu naproti do předsálí,takže jsem už slyšela jak řve a v duchu si říkala:"Hurá,přežil to!" 😀 ),tak se pral se setřičkami a ty ho pak přenechaly mě,ikdyž jsem byla v 6.měsíci těhotenství,ať si ho uklidním 😅 Bylo to nejhorších 20 min. v mém životě,protože o sobě vůbec nevěděl,ani mě nevnímal,co mu říkám,z nosu mu tekla krev......................... 😝 Musela jsem ho pevně držet,ale jen se 2.rukami a se strachem,aby mě nepraštil do břicha to šlo těžko.Naštěstí se zdařilo a pak spal bez přestávky od 14:30 do 2.dne,takže jsem měla šanci se vzpamatovat. 😉
Každé dítě snáší narkózu jinak a dopředu Vám nikdo neřekne,jak na ní bude Vaše dítě reagovat.Takže si připravte pevne nervy a zlepšete si fyzičku. 😀

xuxie
7. črc 2013

Já mám se synem podobné zkušenosti jako @karotky. On byl ale ještě miminko (7 měsíců). Nejhorší bylo udržet ho o hladu před uspáním (poslední mlíko ve čtyři ráno, zákrok v půl druhé a první mléko v pět odpoledne). Odvoz na operaci dobrý, ta premedikace je fakt uvolní a jsou v pohodě. Ale ten návrat! Přivezou ječící vyděšené dítě a dělejte, co umimte maminko...a hlavně ať si nevytrhne kapačku!
Ale s pětiletým se už člověk víc domluví 😉
Držím palce!

ezenduska
7. črc 2013

My jsme byli se synem na vyndání nosní mandle loni, byli mu 4 roky a narkózu zvládl naprosto v pohodě. bohužel nebo naštěstí jsem u něj nemohla být a byl s ním manžel. po oblbováku prej byl děsně vtipný ( ti chlapi 😅 😕 ) a když ho převáželi ze sálu na pokoj tak už byl relativně probraný a v pohodě, dvě hodinky koukal s tátou na pohádku a pak už byl schopný se houpat na lustru 😅 😀 takže se spíš krotil než cokoliv jiného.
Víc než té narkózy bych se bála samotné obřízky, byla jsem loni s menším klukem v nemocnici a byl tam klouček po obřízce, chudátko malinkaté, chodil dva dny bez kalhot, koupání bylo slyšet na celou nemocnici a ještě když odcházel domů chodil jak kovboj, nohy široce do O a co nejdál od sebe 😢 🤐
narkózy se neboj to bude na celém to nejjednodušší 😉 držím pěsti hlavně malému

sisstin
7. črc 2013

@adusmanus a je nutný, aby měl v pěti letech stáhnutou předkožku? 😉 Já teda nejsem zastáncem obřízky v tomto věku (pokud nejsou zdravotní problémy jako záněty, opuchy atd.), pravou fimozu má celkem minimum kluků, oni si to pak přetáhnou sami v pubertě, i vlivem hormonálních změn. Nám taky tvrdila Dr., že jemu nikdy stáhnout nepůjde a bla bla, nechali jsme to být, a ted skoro v šesti je asi ve 3/4..kousek mu ještě chybí, dělá si jemný strečink sám a nevidim moc důvod, proc cpát takhle malý dítě na operaci, souložit nepotřebuje. Vím, že je na to hodně názorů, já zastávám tenhle.

evcounek
7. črc 2013

no tak nám dr. na 3leté prohlídce řekla, že mu nejde stáhnout předkožka a že pokud to bude mít i ve 4letech tak nás pošle a tam mu to jen nastřihnou. Doporučila strečink a my poctivě každý večer ve vaně trénujeme. Musí to dělat jen maminka. Tatínek nééééééééééé jsem zvědavá, kdo na mě zavolá sociálku až to ta naše slepice někde vyžvaní, že mu maminka šahá na pindíka 😎
Jinak je pravda, že za ty skoro 2 měsíce co provádíme strečink, tak se objevila větší dirka a Luky si s pindíkem statečně začal hrát (hlavně u mlíčka, které musí mít ještě z flašky)

klinhart
7. črc 2013

Já bych to v pěti letech ještě nehrotila, zkusila bych pravidelně ve vaně přetahování trénovat. Event. použít mast s kortikoidem - maže se měsíc, většinou to hodně pomůže. I chirurgové zastávají názor, že úplně přetahnout by měla předkožka jít cca před 12 rokem. Teda pokud samozřejmě nemá žádné záněty a potíže s močením
Určitě není kam spěchat 🙂

verunkah
7. črc 2013

taky jsem z toho měla strach, protože měl jenom malinkatou dírečku a nechtěla jsem to nechávat na dýl... MUDr. nám předepsala mastičku a po ní se předkožka krásně uvolnila. 🙂 Má to už asi 14 přetažené, první den teda nechtěl moc čůrat, ale dneska už v pohodě přetahujem při koupání 🙂