Syn nemluví a pořád spí, zažila to některá?

p_ch
30. bře 2013

Maminky, už jsem to tady řešila. Malej pořád spí- odběry jsem mu vzala a to má vše OK. Teď mě ale v práci dr. řekla že by to mohlo být spojené s tím že vůbec nemluví a nevydává ani žádné zvířecí zvuky. Zažila to některá? Hrozně se bojím aby neměl něco na mozku...

pajinka29
30. bře 2013

@p_ch a jinak, jak tady psaly jiné, přijde mi šikovný. Pohybově zcela jistě...

karchinka
30. bře 2013

@p_ch já bych asi taky zkusila, jestli by nešlo změnit trošku režim, jako radila @helcenka, asi to bude v tomhle věku boj, ale zkus ho dát spát po tom obědě, pak by mohl večer vydržet dýl
náš první chlapeček byl velký spáč, ale měli jsme jiný režim, do roku a půl spával 3x denně po dvou (někdy i tří) hodinách a večer pak normálně usnul v 8 a spal do 8, každý mi ho záviděl a já se na mateřské vyloženě nudila :D... před třetím rokem se to ale zlomilo a od té doby nespí přes den vůbec a ráno někdy vstáváme v 6 🙂
a řeč máme opožděnou taky (rozmluvila ho školka), to asi proto, že toho tolik prospal, ale jinak vývoj normální, motoricky až moc šikovný 🙂

2hanah
30. bře 2013

@p_ch To mluvení je, myslím, v normě na jeho věk. Ale to spinkání by se mi taky nelíbilo, určitě bych zašla na konzultaci za neurologem, mně se to zdá taky hodně. A neměl třeba klíště nebo kousnutí od infikovaného komára (myslím, nenašli jste i dřív zarudlý pupínek), nemůže mít boreliózu? Tuhle situaci Vám nezávidím, vidíte, že dítě není v pořádku, ale doktory to nezajímá. Zažila jsem něco podobného, syn měl ve dvou letech šest týdnů průjem a doktorka nechala vyšetřit jen Rotaviry a salmonelu, po negativním výsledku jsem byla zaškatulkovaná jako ,,hysterická matka" a lékařka se se mnou nebavila už ani po telefonu, jen sestra a kdybych si také nezařídila sama jinde celkový rozbor stolice, můj syn by umřel na dehydrataci ošklivé bakterie ☹ Držím Vám palce, ať najdete odpověď.

romantika
30. bře 2013

Rekla bych ze je to jen linej chlap, nemyslim to spatne, proste se mu nechce. V jeho veku nemusi jeste mluvit, kdyz nechce. Nase zacla v roce a pak tata zacal jezdit do zahranicic, zacla trucovat a prestala mluvit a nastartovala az po roce a pul a neco a pak to slo jak na dratku. Nektery deti nechtej jeste ani ve trech letech. nam pro zmenu do tohoto veku nespala jedinou noc a taky nikdo nic neresil. jako mama musite uz trochu poznat jakou ma povahu a jestli se vyviji. V roce a 3 mesicich bych necekala nejakeho mluvku, maximlne pa pa a nejake zvuky a tak, ale to jen kdyz by se mu fakt chtelo.

p_ch
autor
31. bře 2013

@karchinka
@romantika
@2hanah
@pajinka29
@helcenka holky děkuji, za rady!! vím, že někdo řekne at jsem ráda že spí... já jsem ráda že je hodný dítě a myslím, že ho mám dobře zatím vychovaného.... ale někde hluboko uvnitř tuším, že to spaní není uplně OK....

dana3262
31. bře 2013

@p_ch to spaní je divné, ale mluvení fakt neres. Starší nikdy žádný zvířátka nenapodoboval a dorozumivat se začal az kolem 33mes a od mladšího vubec nic nečekám (18mes). Nedělá , neříká nic, ale je 100% vývojové v pořádku.

p_ch
autor
31. bře 2013

@dana3262 tak me by to ani nepadalo to řešit.... říkal jsem si že je po mě a když po něm nekdo bude něco chtit tak just to neudělá 🙂 (celá já-nesnasim kdyz me nekdo o neceho nutí 🙂 ) ale dr. vcera v praci praver naznacila zda to nemuze byt spojene s tim spanim.... tak nevim :( ale zas aspon se vyspíme 🙂

karchinka
31. bře 2013

@p_ch jestli se ti něco nezdá, tak ho nechej proklepnout, já věřím na maminkovské instinkty... a spával tak od miminka? náš A. byl už v porodnici nejhodnější a nejspavější miminko 🙂 tak jsem to neřešila
jinak přesně jak píšeš, naše dítě se taky nenechá do ničeho nutit, je šíleně tvrdohlavé, od malička, jak začal chodit, tak vynahrazoval všechno spaní, když totiž zrovna nespal, tak šíleně řádil, všude lozil, vůbec neposlouchal (jsem ho 8x z něčeho sundala a i přes vyhrožování a plácnutí přes zadek tam vylezl po deváté), venku furt utíkal, vždycky měl skoro fialovou ruku, jak jsem ho křečovitě držela... ale od té školky zlom, je úplně super a moc šikovný, všechno se srovnalo i se spaním, ve školce po obědě prý nikdy neusne... takže to všechno může být i tou povahou
dej vědět, jak jste dopadli!!! a držím palce, ať máš fakt jenom hodné dítě, časem se to srovná a všechno dobře dopadne 🙂
(jinak vzpomínám na to A. spavé obdoví, ten mladší spí strašně špatně, stačí, aby mi spadnul špendlík a je vzhůru a v noci vstávám fakt často)

karchinka
31. bře 2013

@p_ch jo, jinak manžel je taky ve zdravotnictví, takže vím, že co si nevydupeš, to nemáš... teď jsme řešili blbé neštovice, dětská nás ani nechtěla vidět!!! když měl furt po 5 dnech teplotu a pupínky celé zanícené, tak jsem muže donutila zavolat x kolegům a najednou všechno šlo - dostali jsme celkem šikovné léky a malý byl do druhého dne dobrý... takže jestli máš tu možnost, tak si to oběhej a nenechej se odbýt, dneska v tom zdravotnictví asi fakt potřebuješ známosti a všechno si dobře pohlídat

kalo
31. bře 2013

@p_ch Nebyl očkovaný?

p_ch
autor
31. bře 2013

@kalo očkování nemá vliv na jeho spaní... není to tím...
@karchinka to se mám na co těšit teda.... 😅

saminomimino
31. bře 2013

@p_ch třeba je jen spaví,já byla taky takové dítě,od narození,12cti hodinové tahy v noci a pak 2x denně po hodině a půl až do 3 let,jsem zdravá a v pořádku a ani takový spáč už nejsem,jinak s mluvením bych se netrápila,u kluků to není tak neobvyklé,věčinou se nárazově rozbreptají,ve vašem věku,tedy v malého věku je to ještě v pohodě

saminomimino
31. bře 2013

@p_ch očkování má vliv na vše,může i poškodit mozek...může poškodit cokoliv

p_ch
autor
31. bře 2013

@saminomimino já myslela jako že to spaní nená mted po čokvání ale delší dobu....

romantika
31. bře 2013

@p_ch
to neni pravda v okoli mame kluky a zatim co holcicky uz spechaji do sveta, v roce a pul vsechno vi, chteji rozhodovat, maminky od kluku jsou doma, kluci porad jen spi a nevi jeste o svete a stezuji si jako vy(samo ze jsou i vyjimky, ale znam jen jednoho urychleneho). A my s holcickama jim tise zavidime.
Jo a to je tem klukum pres dva roky a porad to same. nebojte setrete sily, kdyz bude druhe holka budete vzpominat.
Souseduv v 2a pul letech taky jen spi, dopo, po obede jde v osm, televizi nevi co je a tak a nase mala uz je mentalne zrala do skoly. opravdu to neni vyjimecne. Jestli chcete jako my - pres den nic, spat az o pul noci a jeste s premlouvanim .... a taky neresim ze neni normalni. Je takova. Krom toho v roce a 3 mesicich je to opravdu jeste prcek.

zelva
31. bře 2013

My máme 15ti měsíčního a říká táta, teď začal máma, baf, koukej, bubu a toť vše a nijak šokující mi to nepřijde 😀 Myslím, že úplný normál. A s tim spanim mi přijde, že je to velikánský spáč. Asi bych ho tedy také nechala být tebou různě vyšetřit, ale jinak vypadá, že je šikovný, jak jsi psala co dělá.. 😉

saminomimino
31. bře 2013

@p_ch to nevadí,očkování má i zpětné reakce,nemuselo se to projevit hned,ty chemikáli v těle stále jsou a rekace na vakcíny jsou nevyspotatelné,moc dobře vím co očkování dokáže,bohužel,bohužrltohle je těžko dohledatelné,nikdy by se tím ani nezabíval,samozřejmě to nemusí být ničím,fakt může malý být jen spáč...

dandiela
31. bře 2013

Tak s tím spánkem neporadím, ale s mluvením jste na tom pořád lépe než můj syn... Ten když něco chce tak vydává zvuky jak opička a ukazuje,ale že by řekl kloudnýho slova? Občas a to jen když to z něj tahám řekne máma nebo táta a tím to hasne 🙂 ale jinak je moc chytrej, pořád čteme, ukazujeme obrázky a když se zeptám kde je pejsek, kočička ,slon - prostě nejrůznější zvířátka, babička, tatínek prostě skoro cokoliv tak mi to správně ukáže, ale neřekne ani kdybych se na hlavu stavěla 🙂

dendinka
31. bře 2013

@p_ch tak podle toho, co jsme se učili na logopedii, tak řečově je naprosto v pořádku a na úrovni, kde dítě jeho věku má být, mezi 13.-15 měsícem má dítě umět aktivně užívat kolem 5 slov, mělo by umět dělší dobu stát, nebo začínat chodit, postavit na sebe dvě kostky, rozumět když se mu řekne, že něco nesmí a s napodobováním zvířátek by mělo teprve začínat, u kluků bývá rozvoj řeči pomalejší než u děvčat, aktivně komunikovat a využívat řeč vyloženě k dorozumění ve společnosti by měli děti až kolem 20. měsíce, často se chlapci rozmluví až po nástupu do školky ve 3 letech, takže myslím, že s tím spaním by ta řeč neměla mít nic společnýho když je na normální úrovni. Uvidíte, jestli se dostanete k nějakýmu neurologovi, co vám řekne, spával nějakou dobu třeba míň, nebo zkoušeliste ho třeba to odpoledne taky po hodince zbudit a pak ho dát spát třeba zase až v osum hodin?

2hanah
31. bře 2013

@p_ch Tak dneska jsem se dozvěděla, že dva členové mojí početné rodiny spávali jako malé děti také tak hodně a možná ještě víc, než Váš chlapeček a byli prý úplně zdraví celý život a už jim bude šedesát a čtyřicet, ale když jako máma cítíte, že to není v pořádku, hledala bych dál řešení a jiné lékaře, mateřská intuice se totiž obvykle nemýlí. A můžu se ještě zeptat, od kdy tu větší potřebu spánku pozorujete? Jestli už od narození?

dlabinecka
31. bře 2013

@p_ch Mno... 😀 promin, směju se, protože muj - o řádný kus starší, syn neřiká ani tohle. řiká baf baf a brm brm - a rozhodně mě to nijak neznervoznuje, ani mojí doktorku. Malý Ti spí hodně vkuse, to je pravda, ale v sočtu naspí tak stejně hodin za den jako můj syn.

teerka
31. bře 2013

to nemluvení mi nepříjde ve vašem věku nijak nenormální, syn se rozmluvil až když mu táhlo na 2 a dnes mu jsou tři a pusu nezavře. Dceři je rok a měsíc a řekne jen tata, papa a baf baf občas ham a máma neřekne, ale neznepokojuji se. Naopak to spaní mi příjde zcela nenormální a opravdu bych se někam objednala.

madormi
31. bře 2013

tak tím nemluvením bych se nezabývala, mé malé je 19 měs a její slovní zásoba není zas o tolik větší než vašeho malého. to že víc spí, to by mě asi taky trochu znervoznovalo, to ano, ale znám takové spáče, už tu někdo psal zkusit změnit režím,dát ho po obědě na dvě hodiny a pak by večer šel spát později, dětí co vstávaljí např v 7, pak po obědě spí 3 hodiny, a mezi 7 a 8 veče jdou zase spát a spí do rána, pár znám to mi též tak neobvyklé nepřijde. ale je jasné, každá se bojíme když se nám něco nezdá. co mě pobavilo, že opět se tu objevilo očkování, zajímalo by mě jeslt tu je nějaká kz nebo diskuze, kde se mamince něco na dítěti nezdá- vic spí, víc pláče, mín spí, mín pláče, mín mluví, později začlo chodit a já nevím co vše a nesvádí se to na očkování 🙂 🙂 netvrdím že očkování je 100% prospěšné, ale teda názory,, že to je největší zlo co můžeme pro děti udělat to mě teda též rozčiluje. když budu mít líné dítě, vymluvím se že bylo očkvané tak to je tím, když budu mít vzteklé vzpurné dítě, vymluvím se, že bylo očkované a je to tím ? 🙂 já vím, že u spousty dětí mělo bohužel velmi zlé následky, a nezlehčuji to. též jsem se začla o téma očkování víc zajímat, též mám po očkování strach z reakcí, ale ty extremistické názory mě tedy stále dostávají do kolen. takže mamince co založila otázku, držím palce aby byl maličký v pořádku ( já si myslím, že bude) jak jsem psala to nemluvení mi přijde úplně normální a spavých dětiček znám též dost. ono to vypadá nezvykle takto v kuse, ale kdyby prcek vstal v 7, po obědě spal 3 hodinky a v 7 a 8 zase šel spát, tak si řeknu jooo to je dobrej spáč 🙂 ale taky bych asi pro jistotu tlačila na mudr at lecos vyšetří, ono prostě se bojíme o ty naše prcky ☹ tak snad bude v pořádku a je to jen spáč. držím palce...

p_ch
autor
31. bře 2013

@2hanah tak on od doby kdy nam bylo zakázáno noční krmení..respektive doporučeno nekrmit v noci (od 5-ti m) tak od te dobyspinká krásne celou noc... ale postupne spi vic a vic....

2hanah
31. bře 2013

@p_ch určitě hledejte doktora, který Vás bude poslouchat... Přeju hooodně štěstí, zkusím se taky zeptat jedné své známé - je lékařka, kdybych něco objevila, ale bohužel si to nemyslím, napíšu Vám, jinak už nebudu obtěžovat, když jsem nemohla nijak pomoci.

madormi
31. bře 2013

kdo vám od 5 m zakázal noční krmení? a proooč? to mě zaráží teda proč ? :-O

radova23
31. bře 2013

@p_ch to by mě tedy zajimalo proc ????????????????

lucyjanek
31. bře 2013

Matyáškovi je (včera) 20. měsíců a ze zvířátek umí napodobit rybu, lvíčka a kočku a říká toho asi tak jako váš syn...všemu rozumí, všechno co po něm (občas po přemlouvání) udělá, pohybově mi přijde šikovnej, je učenlivej, ale prostě nezajímá ho prohlížet si obrázky nebo knížky (to vydrží tak max 5-10 minut) a už zase "musí" letět dělat něco jiného... a v spí 20:00 - 6:30 (obvykle) a po obědě i 3 - 4 hodiny...

Držím palce ať je všechno v pořádku a můžete si oddechnout, že máte vlastně zlatý dítko 😵

p_ch
autor
2. dub 2013

tak jsem byla dnes u dr,. kvuli horečkam daliborka a mezitim jsme se baivli o tom spani... zaver: je moc rozmazleny a ma nas omotany kolem prstu a mame mu zmenit rezim!!!!!
@dana3262
@2hanah
@madormi
@zelva
@karchinka

berenika39
2. dub 2013

@p_ch vyměnit. doktorku.