Syn nemluví a pořád spí, zažila to některá?

p_ch
30. bře 2013

Maminky, už jsem to tady řešila. Malej pořád spí- odběry jsem mu vzala a to má vše OK. Teď mě ale v práci dr. řekla že by to mohlo být spojené s tím že vůbec nemluví a nevydává ani žádné zvířecí zvuky. Zažila to některá? Hrozně se bojím aby neměl něco na mozku...

madormi
2. dub 2013

no s tím zkusit režím souhlasím, za to člověk nic nedá, ale jako že je rozmazlený a proto spííí? už bych k ní znova nešla!!!

sisstin
2. dub 2013

ty brdo, dítě je rozmazlené, protože hodně spí...já bych těm pediatrům fakt dala korunu a to dost často....děcko je rozmazlené, proto nemluví, proto furt spí, proto nejí, proto neumí to a to...za všechno můžou rodiče, páč dítě rozmazlujou 😝

p_ch
autor
2. dub 2013

@madormi režim zkusíme změnit ale až po nemoci... jako dostala me.... manža konečně souhlasí s tám ,že ji změníme...(tu doktorku)

p_ch
autor
2. dub 2013

@berenika39 to po tomhle určitě

semy.cz
2. dub 2013

@p_ch Chtěla bych tě trošku uklidnit, mám podobně spavého prvního syna. A taky hodně málo mluví. Teď je mu 32 měsíců a jeho slovník má cca 10 slov. Zvuky zvířat začal dělat až tak po druhém roce.
cca do 20ti měsíců spal přes den 3x po hodině, pak se to upravilo postupně na dvě hodiny a asi od 2 let spí 1x denně někdy hodinu, někdy dvě.
Jinak jsme nemluvení už začli řešit, chodíme na logopedii, byli jsme u pssycholožky, na foniatrii. Sluch v pořádku a dle psy\chložky nejspíš nemá ještě úplně vyvynutou tu část mozku tkerá ovládá řeč, nemá ještě vyhraněnou pravo-levo rukost, což prý s tím může být právě spojené. Jinak se zdá úplně v pořádku, je chytrý, přemýšlí, domýšlí.
Tak snad jsme tě trošku uklidnila.
Jinak bych taky doporučovala změnit režim a nejlíp ho ještě naučit spát v kočárku, aby jste se dostali více ven. Můj syn s tím naštěstí nemá problém kde spí.
Držím pěsti a dr určitě změň, takový přístup je šílený.

karchinka
2. dub 2013

@p_ch jako jo, ony ty děti v tomhle věku umí být docela vyčůrané, ten náš má rok a pěkně s náma cvičí... ale to nic nemění na tom, že by mu mohla vzít ty odběry a poslat na nějaké vyšetření, ať je jistota... říct, že je dítě rozmazlené, je jednoduché, ale nemusí to vždycky být pravda... jestli z toho nemáš dobrý pocit, tak pátrej dál a klidně i změn tu doktorku nebo stačí třeba i nějaká konzultace u jiné... změnu režimu zkoušet můžete, ale myslím si, že to teď půjde špatně a bude to chtít hodně trpělivosti... a jestli spí víc, než spával, tak je to divné, děti většinou jak stárnou spí míň a míň

p_ch
autor
2. dub 2013

@karchinka tak Dalibor ma dost tvrdou výchovu a nedovolísi s náma cvičit.... režim zkoušíme měnit už dlouho ale vždycky proste kolem 4 je unaveny... toz nedeje ho spat....

maly_prcek
2. dub 2013

@p_ch Já jsem vystudovaný logoped a na vašem vývoji řeči nic nenormálního, podle toho, co popisuješ, nevidím... Aktivně používá několik slov, dokonce dvojslabičné 😉, řeči rozumí, příkazy splní, pokud řekneš ga-ga a on donese kačenu, tak evidentně chuť komunikovat má... Pokud máš pocit, že se nemůžete domluvit, zkuste třeba ty zvířátka znakovat (např. znakovanismiminky.cz - je tam slovníček), jestli je šikovný motoricky, tak ho to třeba bude bavit a tebe taky víc.
Ad. spaní... A když ho dáš spát po obědě kolem 12-13h tak neusne? Třeba dát do kočárku, zadělat výhled plínou, aby ho nic nerušilo, a jet se projet. Troufám si říct, že kdybych nedala své děti "po o" aspoň na chvíli spát, tak by mi taky v 17h vytuhly a nevim nevim, do kdy by spaly...

maly_prcek
2. dub 2013

@p_ch Já jsem vystudovaný logoped a na vašem vývoji řeči nic nenormálního, podle toho, co popisuješ, nevidím... Aktivně používá několik slov, dokonce dvojslabičné 😉, řeči rozumí, příkazy splní, pokud řekneš ga-ga a on donese kačenu, tak evidentně chuť komunikovat má... Pokud máš pocit, že se nemůžete domluvit, zkuste třeba ty zvířátka znakovat (např. znakovanismiminky.cz - je tam slovníček), jestli je šikovný motoricky, tak ho to třeba bude bavit a tebe taky víc.
Ad. spaní... A když ho dáš spát po obědě kolem 12-13h tak neusne? Třeba dát do kočárku, zadělat výhled plínou, aby ho nic nerušilo, a jet se projet. Troufám si říct, že kdybych nedala své děti "po o" aspoň na chvíli spát, tak by mi taky v 17h vytuhly a nevim nevim, do kdy by spaly...

dana3262
3. dub 2013

@p_ch aha. Tak to je duvod, proc tolik spi. To by me nenapadlo. 😒

dana3262
3. dub 2013

@semy.cz nas teda v 32mes mel zásobu asi taky 10slov a nespal . Žádnou logopedii jsme neresili a ve 34mes to začlo. Ted je mu 37mes a je mu špatně rozumět, ale slovní zásobu ma obri. Nekdy nestačím zírat teda..

dana3262
3. dub 2013

@p_ch vždyť ty ho davas spat pres den, ne? @malý_prcek

p_ch
autor
3. dub 2013

@dana3262 jojo usne sám kolem 10-pul11...

lu777
4. dub 2013

@p_ch na 15 měsících si myslím že to je ok...
spíš mě zaráží to spaní... i když náš malý taky spal dost, v noci 12 hodin a přes den tak 3....

každopádně je malý, těžko na cokoli usuzovat, do 2-3 let jsou ty děti opravdu malé, člověku se to nezdá v ten moment, ale já teď když mám děti 3 a 5, tak už to vidím zas jinak a je mi jasné, že třeba proti 7-letému dítěti jsou oba mimina 😉 😀

kluci mívají větší rozdíly v řeči - bu'd mluví velmi dobře a brzo - a nebo naopak, do 3 let skoro nepronesou slovo.... není to pravidlem, ale pozoruju to.... v 15 měsících je velmi brzo něco posuzovat.... náš starší nemluví úplně dobře (výborná slovní zásoba si myslím, ale výslovnost pokulhává, na druhou stranu je bilingvní, takže ho zatím nechávám dýchat a jen se snažím výrazněji a spisovněji mluvit, pravidelně číst, i když třeba 15 minut denně jenom, ale prostě číst).... no ale sama vidím ten pokrok mezi třeba 4.5 a 4 3/4.... pořád jsou to všecko dost malé děti, do těch 6-7 let.....

loafeer
4. dub 2013

@p_ch ...to je zajímavé, že skoro všichni pediatři mají starostlivé matky za hysterky...by mě zajímalo, čím je rozmazlený, když tolik spí...zvláštní úvaha paní doktorky