Syn se učí chodit na nočník a zvrací při tom

sue007
5. únor 2014

Ahoj,mám takový dost zvláštní problém-můj dvouletý syn se takřka pokaždé při pohledu na svou moč v nočníku pozvrací,bohužel někdy stačí,že si sedne na nočník a už to z něj lítá...Když se pokaká do plíny a myju ho,musím to udělat tak,aby neviděl obsah.Bojím se,že nám to dost zkomplikuje učení na nočník a jak ho to mám odnaučit?Nikdy dříve-kromě prvních měsíců života,kdy měl dost reflux- se zvracením problémy neměl.Začlo to až mým současným těhotenstvím,kdy jsem se na podzim-1.trimestr-dávila ze všeho-u přebalování,uklízení po zvířatech,u zkaženého vajíčka a on byl samozřejmě při tom a začal to brzo dělat také.Špatně mi už nebývá nebo jsem se to naučila dobře skrývat,ale on mě teď zvrací denně.Tedy nezvrací,pokud ho nechám běhat celý den v plíně a nevidí to.Proč zvrací i u čurání nevím,snažila jsem se mu to mockrát vysvětlit,že to nijak nesmrdí atd,ale je to marné,vždycky zrudne a je to venku.Pokud už se vyčurá,nemůže se na to ani podívat a utíká,přitom ještě před pár měsíci se na to vždy hrdě díval do nočníčku a chlubil se s tím....Pokud by vás něco napadlo,tak budu ráda.Přeci nepůjdu s dítětem za psychologem,když ještě neumí ani mluvit,nevím...

stazina
5. únor 2014

Ahoj , to je zvláštní ,já bych teda ale asi učení na nočník odložila...jsou mu dva roky, to není nic tak hroznýho ,a by ještě měl plenu a kdž zvrací , řekla bych , že ještě není uplně připravenej...třeba až uvidí, že budeš pak miminko přebalovat a nebude se Ti zvedat žaludek, bude to dobrý...nic jinýho mě teda fakt nenapadá...a nebo zkusit velký záchod? Co takhle ze začátku odměna za vyčurání bez blinkání? Lentilka ? Já vím, je to blbý uplácet, lae lepší,než aby pořád zvracel...držím palce!!!!A určitě napiš ,ak se o t vyvíjí!

ivanka8485
5. únor 2014

To je psychické. Asi to bude chtít čas. Přestala bych s učením, ať to nezprotivíš ještě víc. U nás je to podobné, když blinká a vidí to na zemi, tak ho to pořád nadavuje, musím to rychle uklidit. Ale jako blinká minimálně, reflux měl taky a obecně má docela silný dávivý reflex, takže vřím, že kdybych zvracela u přebalování, bude ho to časem taky nakopávat.... chce to čas a asi bych to fakt teď nehrotila a úplně to ukončila, pokračovala v plenkách, dokud nebude odstupa po čase to zkusit znovu.

leniiis
5. únor 2014

Řekla bych, že na to ještě není připravenej, tak doufám, že ho nenutíte. Časem tomu přijde na chut.

dixi09
5. únor 2014

Nesouhlasila bych s názorem, že ho na nočník učíte brzy- v 1,5 letech je zdravé dítě připravené se tuhle dovednost začít učit. Spíš se mu to opravdu takhle spojilo s Vašimi nevolnostmi, dítě celkem dost "zrcadlí" matčiny pocity. Zkuste ho chvilku nenutit a s odstupem to opět zkusit a kdyby se nedařilo, tak se poradit s dětským psychologem, ale může to chviličku trvat...

sue007
autor
6. únor 2014

No na nočník ho samozřejmě nenutíme,on si na něj sedne a hned čurá,nikdy na něm nebyl dýl jak 15 vteřin a sedá si na něj sám od sebe po tom,co mu to já připomenu,ať si zajde.Počkat samozřejmě můžu,ale trpí dost na opruzeniny a jeho chození po doma bez plíny tomu dost pomáhá,aby žádné neměl. Nemluvě o představě,že budu kupovat 2x víc plen už za pár měsíců,i když na doma používáme spíš látkovky,ty vše v jednom.S tím záchodem to taky zkusím,jen budu muset zas pořídit ten retardér na prkýnko,protože ten starý už máme bůh ví kde- po tom nejstarším synovi...Je možné,že v záchodě-tu místnost se mnou paradoxně dost rád navštěvuje-mu to špatně dělat nebude,protože tam voda vlastně stojí pořád.A já se budu muset asi naučit u přebalování tvářit víc radostně a zpívat veselé písně,aby si to spojil s něčím příjemným,jinak se bojím, že hrozí, jak rozbalím miminko,tak mi tam Robin ještě něco nadělí,jak mě bude koukat přez rameno🙂Ale díky všem,v podstatě jste mě utvrdily v tom,že je to psychické a vzhledem ke krátkodobosti toho jevu tomu dám určitě ještě čas.

gilotek
6. únor 2014

Co zkusit záchod a hned spláchnout? Moje děti nechodily ani jeden na nočník - no spíš kvůli mě, protože já bych se pozvracela taky při vymývání 😀