Syndróm paleocerebelárny. Máte deti s týmto problémom?

susik77
5. led 2009

Ahojte, dcere v 13 mesiacoch detsky neurolog diagnostikoval tento syndrom. Ale mam pochybnosti, ze to fakt ma, jediny problem je, ze zacala neskoro chodit-v 16 mesiacoch, teraz co mesiach chodi, tak uz ani nepada, len ma trochu viac nasiroko nozicky. Inak je strasne sikovna, dost rozprava aj rozumie. Plazit a liezt zacala skor predcasne. Mate diagnosytik. niekto tento syndrom? Ake probl. maju deti?

aniel
5. led 2009

susík-o tejto diagnóze počujem prvýkrát,čo to zahŕňa.Moja malá zasa skoro chodila,ale nejako nechce rozprávať a už má 18mesiacov

lendy1
5. led 2009

susik77, mozečkový syndrom je hodně ojedinělý. Nebyla malá hypotonická? Nepadala ti celým tělem dozadu bez pokrčení nohou, když začínala chodit? Má potíže se stabilitou, rovnováhou? Netřese se?
On tenhle problém vypadá u každého trošku jinak. Nedávno jsem to zrovna řešila s neurologem a na RHB, protože jsem sama na to měla u malého podezření.

susik77
autor
5. led 2009

lendy-prave ona je uplne v pohode, prave do 7.mes. nam detska dr. tvrdila, ze je vo vyvoji tak o 2 mes. dopredu. podozrenie ze nieco nie je ok sme mali az ked pri chodzi za rucicky asi v 10.mes. davala spicku dovnutra. Ona pada len na kolena ked uz nevladze, ale to mi prip. v poho, na to ze len teraz zac. chodit.
nevies nahodou este nieco o tejto diagnoze?

susik77
autor
5. led 2009

no a ked chodi trochu sa jej trasu nozicky-ale to mi tiez prip. v poho -to asi robia vsetky deti, ked zacin. chodit, nie?Ale vydrzi chodit dlho sama, len ked nevladze, ide na kolena, uz vie v poho padat, dozadu mi ani nikdy nepadala.

susik77
autor
5. led 2009

sory, uz sa opakujem 😎

lendy1
5. led 2009

susik, znám jednu maminku, co má holčičku s mozečkovým syndromem, chodí i sem na MK, ale ono to je fakt u každého jinak a těch dětí je opravdu málo, co tento problém mají trvale. Náš neurolog toto zatím u nás nechal otevřené s tím, že ten malý mozeček zraje do 6let a ty potíže co David měl, když začínal chodit se buď srovnají časem nebo ne (a dle mého se to srovnává, ale pořád ještě máme psané kontroly na neuru). S tímhle problémem stejně nic moc neuděláš.

susik77
autor
5. led 2009

aj ja mam pocit, ze sa jej to srovna, ved uz sama chodi. a dr. nam doporucil len cviceni na mici, nie vojtovku tak to asi nebude moc vazne...

susik77
autor
8. led 2009

Dnes sme boli na rehabkach, tak ze vraj to je len docasne-ze mozocek dozreje, ale ze ma trochu zvyseny tonus-mame cvicit na fitlopte-udrzovat rovnovahu, potom sa hrat na kacenku-chodit v podrepe, potom hore, dole po schodoch a kupit trojkolku-ze vraj musi rozhybat kotniky, lebo ze casom, keby sa jej neroztiahli slachy, zacne spickovat

marusch.mat
8. led 2009

No vidíš, já ti říkala, že je to jen tím nedozrálým mozečkem 😉

susik77
autor
8. led 2009

jj, som fakt happy, som sa bala...tak dnes sa jej celkom pacilo to chodenie po schodoch 🙂

rozinkaaa
30. říj 2012

Moje dcera má diagnostikovaný tento syndrom 🙂 Teď jí jsou 4 roky a rehabilitujeme od 5 měs. 🙂