Teplota, průjem, afty. Může to být ze zubů?

jenjanka
27. čer 2009

Ahoj holky,maly začal mit ve čtvrtek teplotu a v patek se přidal prujem a dneska v sobotu afty.jsem ztoho zoufala,nevim jestli to muže byt ze zubu,ale stoličky ma nateklé a kousiček jedné trčí.takže toho mame najednou nějak moc.Mate někdo stím zkušenost?moc moc děkuji

kijonkova.k
27. čer 2009

jenjanky a nesetkal se malý s oparem???U dětí se většinou první setkání s oparem projeví aftozní stomatitida.Tohle od zubů rozhodně není ☹

lenulin
27. čer 2009

No myslím že lepší bude si zajít k dr. Já jsem se s malým trápili týden teploty jen zvýšené průjem byl podrážděný uplakaný no a nakonec to nebyly zuby ale rotaviry tak pozor radši jít zbytečně než něco promeškat

jandalinka
27. čer 2009

jenjanka:tohle přesně měla od mé známé holčička v 1,5 a a trvalo to asi 4dny a plnou pusu aft.A mudr.jí nakonec řekla,že je to od zubů a tím,že se pořád snaží něco kousat a že má teploty,tak je náchylnější k nějaké infekci viz.afty.Ale opravdu raději běž v pondělí za mudr.,teploty,které trvají nejsou moc dobré a může to být něco jiného 😉 .

peppapig
27. čer 2009

jenjanka, maly muze mit i nestovice, nekomu se prvni pupinky udelaji v pusince, dokonce ani dr v pocatecni stadiu nestovic nerozpozna afty od pupinku nestovic. My prave na ty proklate nestovice cekame, od kamaradky syn mel uplne stejne priznaky jako jsi prave popsala, takze mozne to je.

jenjanka
autor
27. čer 2009

No tak jsem se malemu podivala do pusky a ma tak už jeden ružek stoličky prořezaný a druha stolička jde už vidět sice pod dasněm ale jde,takže si myslim že to bude zubama.

sajmon113
28. čer 2009

jenjanka - my jsme měli podobné problémy a byly to zuby. A to nám rostly teprve první dva nahoře. Měl hrozně vysoké teploty, moučnivku, pak ještě dostal 6.nemoc a po 3 týdnech trápení, kdy jsem už doktorku donutila udělat veškeré odběry, krev moč, jsme našli první zub nahoře a bylo po problémech. Takže už teď se třesu, co se bude dít až polezou stoličky 😠 .

shaula
28. čer 2009

No já nejsem zrovna přesvědčená, že různé nemoci jsou způsobeny zuby... Maximálně tak mírně zvýšená teplota, ale tolik dalších problémů asi ne... A rozhodně ne šestá nemoc, ta je virového původu, takže to byla spíš časová shoda, Sajmon 😉 Mám někdy pocit, že se na ty zuby svádí všechno, ale skutečná příčina bude někde jinde.

sajmon113
28. čer 2009

shaula - já tomu taky nevěřila, proto jsem donutila doktorku k odběrům. Jenže oni jak jim rostou ty zuby, tak jsou hodně oslabení a rychleji chytí nějakou tu nemoc. Už když nám rostly první zoubky dole, tak prvně dostal chřipajznu a hned na to se mu prořezaly. Navíc jsem si vzpoměla jak mě v těhotenství rostly osmičky, bylo to v prvním trimestru, nemohla jsem si na to nic vzít a byla to bolest hrozná. V noci jsem nespala, a po týdnu už málem lezla bolestí po zdech. Ale jak se prořezal byl klid. My právě měli prvně 6. nemoc. Další týden moučnivku, a pak zase ty vysoké teploty. měl téměř 40, tři dny. Tak nám doktorka udělala odběry, nic se nenašlo a další den byl zub nahoře. 🙂

sajmon113
28. čer 2009

jen ještě dodám, že já pro jistotu taky k dr. šla a proto to doporučuju všem ostatním. Jen jsem napsala, že my to měli podobně. 😉

peppapig
28. čer 2009

Je fakt, ze nekdy rodic tu diagnozu nepozna.
jenjanka, at je malemu brzy lepe a pokud jdes k dr, napis jak jsi poridila, diky

med
28. čer 2009

Ahojky, my jsme toto přesně měli v dubnu. Nejdřív to začalo zvýšenou teplotou a nateklýma dásněma, tak jsem myslela, že jsou to zuby. Za pár dní, kdy to nepřestávalo a malá jedla čím dál míň, jsem zjistila, že má pusu plnou aftů. Zajeli jsme na pohotovost a tam nám na to dali jen vitamín B, genciánu a Tantum Verde. Trvalo to asi týden, malá nic nejedla, nemohla ani pít, no hrůůůza. Pak se mě naše Mudr. zeptala, jestli jsme někdo neměl opar - a já ho měla asi týden před tímhle. Prý je to ten samý vir a u dětiček se projeví jako afty + zánět dásniček. A to jsem si dávala opravdu bacha, abych nejedla s malou stejnou lžící, nedávala pusinku atd.... Teď si dávám pozor ještě větší, protože na opary celkem trpím :( Nechtěla bych to zažít znovu, protože ta bezmoc, kdy má dítě hlad a nemůže nic sníst a já nemůžu nijak pomoct, je šílená 😢

shaula
28. čer 2009

Med, chudinka malá ☹ To muselo být hrozné. Na opary naštěstí netrpím, ale afty se mi čas od času dělají, taky jsem měla strach, aby to kluci nějak nechytili, ale zatím ne 🙂

peppapig
28. čer 2009

Med, no to si chudacek prozila co?! ☹
Ja taky na opary netrpim, ale aftu i dve mam minimalne jednou do mesice. Clovek se znazi kontrolovat, ale tu a tam mi to utece a liznu male lzicky, musim zaklepat, ze jeste nikdy to od maminky nechytla uf.

jenjanka
autor
28. čer 2009

hned ráno jedu k dr,tak pak napíšu jak jsme dopadli

andilek
29. čer 2009

my jsme si tím prošli cca před měsícem a půl, malej to měl, ale spíše z přehřátí na sluníčku, v noci mu vyskočila teplota, začali jsme srážet panadolem, druhý den jsem mu objevila první aft, další den další, mazali jsme genciánkou, ale efekt žádný, nakonec jsme po týdnu jeli na pohotovost, pže mu začala týct z dásní krev, jak to měl vše podrážděné, udělal se mu opar, nic nemohl jíst, ale strašně chtěl, stejně jako u med ....
důležité bylo ale pít, což docela zvládal, dostali jsme na pohotovosti ATB a během 2 dnů se to začalo lepšit 😵

jenjanka
autor
29. čer 2009

Ahoj,tak jsme byli u dr,tak nam napsala herpesin,a mame vyplachovat pusinu heřmankem nebo šalvěji.jinak jestli teplota nespadne tak mame přijit ve středu.Ještě nám brala krev s prstíku a nějaky protein a to bylo dobrý.Takže nám ani ATB nedala.Tak snad už bude dobře

kijonkova.k
29. čer 2009

jenjanka,tak to má Honzík jak jsem psala.Musel někde "potkat" vir,co způsobuje opar.Ono se to u těch dětí projeví takto,bobek malý.Snad bude dobře.Já na opary trpím,tak mám hrůzu,kdy to chytne malá ☹ Herpesin je fajn,dává se i na pásový opar atd,heřmánek a šalvěj to zklidní a působí antisepticky 😉 Krev brala na CRP(c-reaktivní protein),je to ukazatel zánětu 😉

jenjanka
autor
29. čer 2009

No jo a při těcH AFTECH muže byt teplota?Tak nevim jestli to ma ze zubu nebo s toho

jandaj
29. čer 2009

ahoj jenjanka. Jak to tu tak čtu, tak to vypadá fakt na tu stomatitidu 😒 Náš malej se z této nemoci právě dostal, bylo to šílený, týden jsem ho krmila pouze pribináčkama a to studenýma z ledničky a dávala jsem mu po lžičkách studený čaj, abych ho udržela zavodněnýho. Dásínka jsem mu natírala Tantum Verde, na střídačku s Kamistad gelem a zklidnilo se to docela rychle. Tak hlavně ať se z toho bobek, co nejdříve dostane

jenjanka
autor
2. črc 2009

Ahoj holky,a jak dlouho vám trvala ta léčba aftu a stomatittidy

med
2. črc 2009

U nás to trvalo týden - nejhorší týden mýho života :( Jo a včera se nám udělal aftík na rtu - říkala jsem si, že jsem to určitě zakřikla... Tak jsem hned nasadila léčbu, aby se jí to opět nerozlezlo do pusiny. V lékárně mi tentokrát doporučili Mundisal gel. Je to gel, který se potírá na afty před jídlem, má protizánětlivý a protibolestivý účinek, aby to tolik nebolelo při papání. A zdá se, že to trošku pomohlo. Jen doufám, že se jí to nevysype do pusy, zítra odjíždíme na dovolenou :(

jandaj
2. črc 2009

To nejhorší trvá většinou ten týden, je hodně důležitý ty dásínka ošetřovat, jinak je to nekonečný.

jenjanka
autor
2. črc 2009

nevite jaka je normalni hladina crp u ditěte?maly měl 10.5 a doktorka řikala že je to dobrý,ale četla jsem že dobry je do 7.dik