Teplota u 2 letého dítěte. Mám ji dál srážet? Jak?

kacab
8. črc 2011

...maminky poraďte prosím... Klučina má od rána teplotu, před 2 hodinama dostal dnes podruhé ibalgin a z 38,8 mu to kleslo po těch 2 hod jen na 38,4 (a to jsem ho v průběhu těch 2 hod měřila několikrát......) Pije, je veselý, střídavě si hraje, střídavě polehává....... V neděli to budou 3 týdny od kontaktu s neštovicema (zatím ani jeden pupínek) ale při nich se nesmí dávat zábaly .... srážet dal? a jak?

boruuvka
8. črc 2011

Zábaly se dávají jen na zápěstí, kotníky a čelíčko, tak nevím proč bys je dělat nemohla. Studené obklady už se na hrudníček zásadně nedoporučují dělat kvůli případnému prochladnutí. Ibalgin můžeš po 3 hodinách střídat s čípky paralen nebo panadol. Když by teplota srazit nešla a něco se ti nezdálo vyražte na pohotovost.

mili84
8. črc 2011

Měli jste 6.nemoc? To bývají takhle vysoké horečky, ale dítě je celkem v pohodě, jakoby nic. Po 3 dnech najednou teploty spadnou a objeví se vyrážka. Jinak zkus octové ponožky - namoč ponožky do studené vody s octem (napust do umyvadla a kápni tam pár kapek octa). To mu oblíkni - je už veliký, mohl by to kousnout 😉 Sráží to teplotu až o 1C. Jinak vydrž, pokud za 3 dny teploty neklesnou, šla bych k dr. Drž se 😉

jaa
8. črc 2011

Mohla by to být ta šestá.naše malá u ní měla 39,9. a to odpoledne..Bývají u toho ještě trochu zarudlá očička a někdo může mít i slabou rýmu.Malá si také hrála a lítala po pohotovosti ,jako čert.Ani mi nevěřili,že má takovou teplotu,dokud i nezměřili sami.-)

miarosa
8. črc 2011

Já bych šla hned k doktorovi, nebo hned volala na pohotovst, když nic nezabírá, my tím prošli před týdnem. Horečky 38,5 panadlo, celou noc nezabíralo, navíc byl víkend druhý den přes den taky, volala sem na pohotovst tak ať ještě vydržím, dali sme nurofen, všechno sirup, večer 40 horečky, volám na pohotovst oni ať ho vysprchuju ve studené vodě, ani to nezabralo, tak sme nakonec dali studené zábali a to bylo jediné co zabralo. V pondělí mi doktorka řekla že má angínu, horečky sme měli ještě 5 dní nad 38 naskákali mu afty po celé puse a opary a nateklé dásně. Nakonec možná neměl angínu ale aftozní stomatitýdu myslím že tak se to jmenuje, ale prý to začíná teplotami a pak nastupuje to ostatní. Doktroka nám dala antibitok. ani ty za 3 dny nezabrali a pořád měl horečky, jediné studené zábali vždycky srazili horečky. Kamarádka říkala že čípky zabírají víc než prášky nebo sirupy, ale nám ne. Tak držím palečky ať to dobře dopadne a Tomášek je brzy zdravý.

lilili2
9. črc 2011

Může to být 6. nemoc. My když jsme ji měli, tak měl malý 3 dny vysoké teploty (nad 38) a nešli vůbec srazit max o půl stupně a za 2 hodiny znovu vyletěly. Střídej co 3 hodiny panadol s nurofenem (doporučuji čípky) ze sirupu by ho už mohlo bolet bříško. Na zábaly pozor aby nedostal zimnici (to se podařilo nám) . Každopádně bych s ním raději asi, pokud to tak bude dneska nadále pokračovat zajela na pohotovost. Ale neboj bude to ok.... já tehdy taky měla nervy jak špagáty, že má vysoké teploty, které nejdou srazit a žádné jiné příznaky a byla to ta pitomá 6.nemoc 😅

iluss
9. črc 2011

Malá měla před měsícem asi 5 dní hodně vysoké horečky (vždycky kolem 39,6 a dvakrát dokonce 40,3°C). Vždycky jsme to srazily čípky a sirupem (střídala jsem paralen.čípky a nurofen sirup) a dělala zábaly. Dcerce se na chvilku ulevilo a pak to zase vyskočilo nahoru.
Byly jsme u doktorky a ta jí nic jiného nenašla, CRP v pořádku, krk taky v pořádku, rýma žádná. Tak prý to byla jen nějaká letní viroza, prý je to teď v létě normální, že na pár dní vyskočí horečky a pak to klesne. Kamarádky klučina to měl také.
No ale pokud bude mít ty horečky delší dobu, tak bych si zašla k doktorce na krev, ať udělá CRP.

minnie77
9. bře 2012

Ja mohu jen z vlastni zkusenosti doporucit Nurofen, konkretne cipky, ktere zabiraji do 15 min a dlouho vydrzi bez teploty. Nicmene ne kazde dite chce cipek, mluvime-li o starsich detech a ne kojencich, ci batoletech. Mam 2,5 leteho syna, ktery si uz ani nenecha zmerit v zadecku teplotu, natoz cipek! Takze v tuto chvil davame spis Nurofen sirup, a jeste k tomu do piti, protoze uz protestuje na vsechny leky, ktere mu davam. Vzdycky s nim stravim nekolik minut premlouvani.

zuzanaa2
10. bře 2012

ahoj kacab. A jaky mas teplomer? ja bych asi zkusila cipek, pouzivam Nurofenove a zatim teplota vzdycky klesla. CIpek se totiz lepe vstreba a taky rychleji zabere. Tez nevim cim lek aplikujes. Nejpresnejsi je to takovou tou strikackou, nektere leky ji maju uz v balicku, kdyz je koupis. Jinak se doporucuje stridat leky po 4 hodinach, ale nevim, nevim zdali je to ok.

timbouctou
10. bře 2012

ahoj, na sirupy pozor, při takhle vysokých teplotách to děti zvrací, jsou dost ostré. Já jsem teda nacpala čípek i 4 letýmu klukovi 😅 nechtěl, že jo, ale s náma se taky nemazali. Ty čípky zabírají mnohem líp a lepší jsou Panadol nebo Paralen než NUrofen, ten je spíš na bolest. Máme, bohužel, bohaté zkušenosti 😠

petraprostejov
12. bře 2012

@minnie77 Já bych Nurofen nedoporučila - viz článek... Když už je to nutné a nesmí se zábaly, tak ze srovnání vychází líp paralen - panadol (paracetamol....).
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/kkomtesa/cla...

coxa
12. bře 2012

Zábaly se nesmí dávat na pupínky, aby zasychaly a nerozmočily se, dokud nemáte pupínek a nevíš jistě, že to jsou neštovice asi bych se zábalů nebála. Nehledě na to, že je vůbec chytit nemusíte, my jsme také byli v kontaktu s neštovicema a nechytil je ani jeden z kluků. 😉
Ještě lze střídat panadol a ibuprofen po 3 hod., ale nesmíš překročit denní dávkování.

crca
12. bře 2012

Pokud máme teplotu,kterou moc nesráží ani čípek(který teda zabere nejlíp),pak dávám zábal,ale myslím to tak,že udělám slabší octový-do toho namočím ponožky,vyždímu a přes ně dám ještě jedny suché-tohle nám pak vždycky zabralo 😉 Jde o to,že to studí,tak záleží jak by to děcka-dítě zkouslo,u nás sice mručej,ale nechaj se 😀

libi31
19. dub 2013

Hele já dávám nurofen čípky a fungujou dobře, pokud mi malá nezvrací dávám jí raději sirup.)

petrusew
19. dub 2013

holky, s těma zábalama pozor, pokud má dítě studené končetiny, tak se to zásadně nedoporučuje! Jinak nám v nemocnici dávali na horečku na chlazení takové ty chladící sáčky zabalené v pleně na zádíčka, ale sestřička mi říkala, že ona to doma dětem nedává, nejlepší je osprchování odraženou vodou. Nesmí být ledová, pouze odražená. Fain je střídání nurofenu a paralenu (pokud jsou teploty vysoké, dají se střídat co čtyři hodiny)

hojda
19. dub 2013

Správný postřech s těma studenýma rukama a nohama, pokud jsou studené, tak teplota teprve leze nahoru a dítěti je většinou zima (bývá zimnice) takže v té době je dobré i přikrýt a být v teple, jakmi se ruce a nohy ohřejí, tak se může přistoupit k zábalům, nebo třeba vlažné sprše, to je taky super. Nebo zkusit Homeo Belladonna.

eficenka
19. dub 2013

nesrážela bych! teplota má nějaký důvod - čím déle budeš srážet, tím déle bude...
třeba je to jen z důvodu nachlazení a tělo bojuje že si zvžší teplotu a ty viry a bakterie umírají, když ji snížíš - mohou se více a více množit...( laicky řečeno pro rýpavé)
2 dny nic nedávej - hlídat dostatečný přísun tekutin, větrej.... a uvidíš že bude lépe!

hanulka885827
12. led 2022

Šestá nemoc