Teplota u 6m kojence. Jely by hste na chalupu?

bramburka
29. dub 2008

Holky, malá (6 mesicu) ma teplotu večer 38,0 (po odečtu) a ráno 37,6. Vypada to že začíná rýma a tak nevim, můžu s ní dnes ven? Chtěli jsme jet na chalupu do Krkonoš, jely byste? dík

zdenka26
29. dub 2008

Ahojky,tak pokud má teplotu já bych nikam nejela ale pokud bude mít jen rýmu tak klidně 😉

melani
29. dub 2008

ahoj ja bych klidne jela vratit se muzes,kdyz budes chtit,ale jestli tam mas pohodli tak co v Praze mala bude alespon na vzduchu...a ty to budes taky snaset lepe 🙂

bramburka
autor
29. dub 2008

to je pravda, že se vrátit muzeme, spis asi nepojedem zitra ale až ve čtvrtek....no pohodlí, kamna, no... 😉

jjaanca
29. dub 2008

Holky, jak měříte teplotu? V porodnici jsme měli digitální teploměr který jsme dávali do podpaží. Není to nepřesné? Jak měříte vy?

maakule
29. dub 2008

ahoj, u miminek v zadečku. pak odečteš myslím 0,5 - je tam trochu vyšší teplota.Jsou teploměry buď rtuťový rychloběžky nebo digitální. Ve Zdravotnických potřebách ti poradí.

nensy
29. dub 2008

ahoj já bych teda nikam nejela pokud má teplotu pokud jí mít nebude tak klidně jed 😀

bramburka
autor
29. dub 2008

no o s ale co považovat za teplotu s kterou nikam nejezdit? do 37? nebo 37,5 po odečtu?

svoma
29. dub 2008

Já bych spíš počkala do zítra nebo do toho čtvrtka,podle toho,kdy chceš jet,uvidíš,jak na tom malá bude.Já osobně bych se zvýšenou teplotou s malou klidně odjela,ale jen když by mi přišla,že až na tu teplotu je vpohodě.A s tou rýmou si myslím,že tam by jí bylo líp na čerstvém vzduchu.

med
29. dub 2008

U miminek se teplota hrozně rychle mění. Teď jí maj a za chvíli třeba už ne. Já bych taky jela, ale zjistila bych si kde je tam nejbližší pohotovost, kdyby náhodou něco. Z horečku bych považovala víc než 38 po odečtu.

petule.h
29. dub 2008

my jedeme teploty od mala 38,39, i 40C., odečítám ze zedečku 0,5.Takže nad37C když je tak vidím, že se něco děje a dám hned nurofen.

ivulinda
29. dub 2008

holky proč se z teploty odečítá ještě 0,5 stupnu???????

bramburka
autor
29. dub 2008

protože v zadečku je větší teplota. Problem je, že některé informace typu 38,5 ještě není vysoká teplota a podobně - to znamená před odečtem a některé informace zase mluví už o teplotách po odečtu, takže je v tom hokej. No já teda nakonec radši volala Dr. a ona mi rekla, že jí ten panadol mam ještě dát. Po něm to uplně kleslo, teplota 36,7, ale ted uz zase jede nahoru, uvidim večer, ale aspon usnula, odpočinula si a byla i veselá. Zítra se máme přijít ukázat, radši pujdu, dr. si ji aspon poslechne a budu jedině ráda, když řekne, že to nic není tuk tuk tuk 😉

zevina
29. dub 2008

ivulinda, když měříš v zadečku, je tam právě asi o toho 0,5 stupínku tepleji 😉

zevina
29. dub 2008

aha, zároveň s bramburkou 😅
bramburko, taky se vám můžou klubat zoubky 😒 alespoň my každý keláněk prohorečkovali...

bramburka
autor
29. dub 2008

no na to jsem taky myslela, ale nateklý dásně nemá....

ivulinda
29. dub 2008

Tak díky 😉 🙂

zevina
29. dub 2008

to může trvat i 2 měsíce než se zoubek prořeže a projevovat se střídavě teplotou... a je fakt, že jsou pak děti i náchylnější k různým infektům 😒

patricien
30. dub 2008

ahoj jjančo, já mam digitalní teploměr a měřím s nim taky v podpaždíčku .... do zadečku se bojim ale vyzkoušela jsem jestli to měří stejně a po odečtení 0,5C byla teplota stejná ..... takže už do zadečku nedávám .... vždy přidržím ručičku a v pohodě ho změřím ....
jinak na teploty jsem dávala Nurofen pro děti ... je na bolest a horečky .... prcek byl v pohodě a nebyl pak tak plačtivej . 🙂

petule.h
30. dub 2008

dnes je toho spousta, panadol mi zabíral vždy, ale je ho větší dávka jak u nurofenu a to mi už větší dítě nechce, taky mám zkušenost z paralenem čípky , ty zabírají taky, ale je toho fůra ibuprofen sirup. panadol čípky. Pikud je nemoc delší a teploty doporučuje se střídat třeba panadol a nurofen, ale to by ti doktorka určo řekla 🙂

deborah1
4. říj 2009

Baby,poraďte mi,aj u mesačného bábatka platí,že dávať čípok proti teplote každých 6 hodín?/Dávame štvrťku Panadol100/Alebo vnejakých iných intervaloch? 😕 Prosím,poraďte

lilli121
15. bře 2010

Holky prosím o radu, malé jsou 2 měsíce a dnes jsem jí naměřila teplotu 38,2 - tedy 37,7 - po odečtu, celý den prospinkala (na papání se ale poctivě budila) ... když je vzhůru, tak vypadá sice unaveně, ale stále povídá a usmívá se ... myslíte, že s ní máme je na pohotovost nebo stačí, když zajdeme zítra ráno k doktorce (když se stav nezhorší)

januarova
15. bře 2010

lili121, fuha tazke pri tak malom babatku? nemoze byt prehriata z tepla? ak by jej to viac nestupalo asi by som pockala do rana, ale ak by to bolo vyssie radsej na pohotovost, lebo aj panadol sa moze dat az od 3 mesiacov.

lilli121
15. bře 2010

januarova díky, přehřáta z tepla není, sundala jsem jí kalhotky a hodinu poté měla stejnou teplotu. Ted má navíc i nazelenalou stoličku, tak nevím zda jet nebo ne.

januarova
15. bře 2010

lili a kojis? pokial kojis, tak zelena stolica je ok. a teplota je stale ta ista?

lilli121
15. bře 2010

Ano plně kojím, tepltoka klesla na 38, tak doufám, že se to nebude horšit a zítra naklušeme k doktorce.

januarova
16. bře 2010

lili, ako si dopadla s malinkou? dufam, ze dobre