Teplota u dcerky. Mohu střídat Panadol čípky s Ibuprofenem?

4. únor 2022

Hoj holky, dcera má 15 měsíců, měla dnes 38,2 dala jsem si panadol a na celý den byl klid, teď večer 38 mohu střídat? Ze když v půl 8 dostala panadol čípek tak za 4 hodiny ibuprofen?
Jinak 38 měla před odečtením
Dekuji

ajja87
4. únor 2022

Jj střídat můžeš, aktuálně tak dělám...

autor
4. únor 2022

@ajja87 Super děkuji… ☺️

picimaus
4. únor 2022

Mě nedávno v lékárně řekla paní , ze nemám střídat, dávat pouze jedno. Tak nevím.

aselluska
4. únor 2022

@picimaus a jak potom, v případě, že už vyčerpáš denní dávku? Právě proto se doporučuje střídání. Tohle to co lékárník to názor a dost opačný, stejně jako doktor, je na prd.

picimaus
4. únor 2022

@aselluska no presne , nevím no tohle mi řekla lekarnice , dříve se to taky tak dávalo ze se střídalo a bylo

prejeta_zaba
4. únor 2022

@picimaus A proč? To si navzájem nekoliduje. 🤷‍♀️ Nicméně nepřeháněla bych to. Střídání po 4 hodinách bych praktikovala při horečce nad 39°, pokud to po 1 přípravku příliš neklesá. Jestliže zakladatelka naměřila 38, čili po odečtu nějakých 37,5 ani není důvod podávat něco na snížení, nebo třeba jen 1 dávku a sledovat, případně podat další až po těch 6-8 hodinách.

picimaus
4. únor 2022

@prejeta_zaba napsala jsem co mi bylo řečeno. Při teplotě 38 před odectem bych já taky nic nedavala.

autor
4. únor 2022

Diky holky 🙂

zmrzlinka
4. únor 2022

Ano střídat.Jso to dvě účinné látky

zmrzlinka
4. únor 2022

@picimaus tak je paní v lékárně je pěkná krava....