Teploty bez dalších příznaků, co si o tom myslíte?

misana
30. srp 2013

Prosím poraďte mi. Malá 3 roky včera dostala teplotu.Nejvíce měla 38,4.Po Nurofenu vždycky spadla a po 6 hodinách začala zase stoupat.V noci měla naposledy,dneska celý den bez teploty a teď jsem jí zase naměřila 37,7. Nic ji jinak není,žádná rýma ani náznak něčeho. Co si o tom myslíte?

hofka1
30. srp 2013

Jsme na tom naprosto stejně. Od středy horečka lítá na 38+ jinak nic, nálada výborná, dneska už jen lehce zvýšená teplota, jinak nic. Jsem zvědavá, jestli se něco vyvrbí jako třeba šestá nemoc nebo nic, to už tu taky bylo.

misana
autor
30. srp 2013

@hofka1 já myslela,že šestá nemoc je u dětí do dvou let 😨 Taky jsem zvědavá,jestli se něco vyklube. Mám strach z ledvin,ale snad by byla ta teplota větší....

hofka1
30. srp 2013

šestá je snad do tří let .. ledviny měla holka chycený loni, taky vpodstatě teploty vysoký, 40+ a jinak nic, ale ležela jak lazar a pak ji i dost smrděla moč. Každopádně, vždycky se dá zajít k doktorovi, my po těch ledvinách chodíváme po každé horečce preventivně s močí. Ještě si dcerka stěžuje chvilkama na bolest zubů, ale kouknout mě moc nenechá, možná aft, možná ještě stolička lezoucí, ale rostly ji nějaký nedávno bez projevů.

luthien.k
30. srp 2013

@misana od močových cest vyšší teplota být nemusí. Můj syn měl teplotu kolem 38 a měl z rozboru "plné pole" leukocytů. Moc ale nerozumím tomu, proč srážet teplotu 38,4. Viz třeba http://zdravi-vitalita.blog.cz/1111/dulezitost-...

betelgeuzz
31. srp 2013

Horečkou může začínat spoust nemocí, šestá nemoc (dcera ji asi měla až ve školce), neštovice a různé virozy. Já osobně také horečku nesrážím, tady je další článek na to téma http://www.azrodina.cz/1471-o-lecive-sile-horecky a pokud teploty přetrvávají 3 dny, jdu k doktorce, která udělá CRP. Dřív to stejně nic nemusí ukázat.

misana
autor
31. srp 2013

@luthien.k my srážíme teplotu už od 38 a od 38,5 dávám i diazepam,tak nám to doporučila doktorka. 2x jsme prodělali febril.křeče...Kdo nezažil,tak to nepochopí....

luthien.k
31. srp 2013

@misana chápu 😉

luthien.k
31. srp 2013

Bohužel to pak dost komplikuje práci imunitě...

luthien.k
31. srp 2013

@misana jinak jestli se můžu zeptat, čistě ze zvědavosti, měla dcera febrilní křeče jindy, než při prvním vzestupu teploty při infektu, tj. někdy během nemoci?

peko
31. srp 2013

Malá má to stejné, 2 dny horečka nad 38,5, pak 2 dny zvýšená nad 37 ... dle doktorky viróza, prý to teď hodně řádí

misana
autor
31. srp 2013

@luthien.k poprvé při nemoci a podruhé u zubů. Rok už máme klid,tak snad už se to nebude opakovat.

cuci25
31. srp 2013

My teď máme něco podobnýho. Včera se malá (20měsíců) po obědě vyspala a měla 38 teplotu, dala jsem Nurofen, do 20min byla bez teploty. V noci se vzbudila celá horká, naměřila jsem 39st., dala čípek a dnes zatím bez teploty. My jsme teda byly ve středu na poslední dávce Hexy, tak nevím, jestli to můžu přičítat tomu. Ale kamarádka, se kterou se často stýkáme a má o dva měsíce mladšího syna, než je naše, tak to měly od pondělka asi do středy. Taky jen teploty, nic jinýho, ona to zas příčítá zubům, tak fakt nevím...