Těžký atopický ekzém

petule96
5. dub 2018

Dobrý den, hledám maminky co jsou na tom stejně jako my. Malému je 5 měsíců má od 3.mesice atopicky exem a je to čím dál horší. Chodíme na kožní máme lipobasi kortikoidy které používám když je nejhůř pak máme vitelu ochránil a imazol. Koupila sem Laroche ap+ na promazání prý to pomáhá od svědění. Malej se hrozně škrábe po hlavičce a obličeji, pak nohy a hrudnicek. Byl hrozně šikovnej pásl koníky, snažil se lizt a od ty doby co se tak moc škrábe ho dáme na bříško a už se škrábe takže neleze. 😔😔 V noci spí hrozně musí být svázaný ale to se zase spoti už nevím co dělat.

petule96
autor
9. dub 2018

@priefi a jak řešíte drbání hlavně na obličeji? Když má rukavičky taky si to odrbava 😊🤔 v noci spinká špatně hodně sebou mrská a pak brečí 😔

priefi
9. dub 2018

@petule96 rukavicky shazoval, byla jsem na nervy, pak jsem zkusila fenistil kapicky a bylo lepe. Promazavala jsem nekolikrat denne a nekolikrat i v noci. Zasadni je vysadit alergen. Hodne nam pomohlo koupani v manayupa (bylinky), koupali jsme max 2x tydne, koupani vseobecne vicekrat vysusovalo a bylo hure. Mazali jsme sudokremem (a po namazani sudokremem jeste jsem pridala jemnou vrstvu indulony). Sudokrem je zinkova masticka, ale ma i dalsi slozky, ktere jsou hojive, antibakterialni a uklidnujici podrazdeni. Asi svoje udelaly i homeopatika thymuline a taky kapicky z plyskyrice a sirup z rokytniku. Zavadela jsem hlavne zelenou zeleninu. U nas byly problematicke i brambory, udelaly docela paseku, i kdyz byly nejslabsim alergenem ze vsech co mel (vejce, mleko, banan, brambory). Mrkev jsem zaradila znovu az v roce. Problematicka muze byt i zelnina s hodne histaminem, jako napr.spenat nebo dyne. Nejhorsi je kombinace vice histaminu.

kassandra1
9. dub 2018

@petule96 Když to měl syn hrozné, tak rukavičky. Fenistil jsem dávala jen když to bylo akutní, má hodně vedlejších účinků. U nás se to zlepšilo po nasazení hypoalergenního mléka, výměny pracího prášku (měli jsme Persil sensitive - nikdy víc) a vyhýbat se jiným prokázaným alergiím. A kombinace Sudocream na červené, když stabilizované Bepanthen Sensiderm.

petule96
autor
11. dub 2018

@priefi fenistil mame, mlíko máme neocate ale už ho nějak nechce nevypije ani 120 😑 koupeme v ovesných vločkach s konopným olejem, mažeme indulonou a sudokremem. My sme zatím na mliku a budeme zavádět zelenou zeleninu. Už sme zavadeli příkrmy ale zhorsilo se to tak zkusíme znova a jinak. Dáváme mu nemlecnou kaši říkám si jestli mu nedělá špatně právě ona. V jednu hodinu se vzbudí a je vzhůru třeba do 4 a pak vstává v 6. Přes den toho moc nenaspi probudí se s brekem i v noci 😔

priefi
11. dub 2018

@petule96 ja jsem mela obdobi, ze se budil co hodinu kazdou noc nebo ponocoval a o spanku jsem si mohla nechat zdat, vim, ze za to nemohl, ze ho trapilo, ale ja mlela z poslednich sil, takze vim, jak se citis.
Ajakou nemlecnou kasi mu davas? Jake je slozeni? Muzes podavat i vlastni domaci kasicku, bud z hodne rozvarene ryze, nebo ovesnych vlocek (nebo pohanky, kukurice... atd...), pak rozmixovat tycovym mixerem a pridej udelane neocate, aby to nebylo huste (prcek by mohl mit zacpu), pozdeji doplnit o ovoce nebo zeleninu, nejlepe cuketu, jablko, svestky, hrusky...., stavejici ovoce a zelenina by nebyla nejlepsi.
Zkus koupel v manayupe, je to peruanska bylinka, ktera ma antisepticke ucinky, prckovi pomohla. Uvarila jsem dle navodu cca 5 litru a dolili jsme studenou vodou. Ovesne koupele nam moc nepomohly, ze zacatku se zdalo, ze pomahaji, ale pozdeji to po nich bylo jeste horsi.
Davej kdyz tak mene toho neocate, treba jen 80ml a do toho 2 odmerky, aby to nebylo tak huste, treba bude lepe chutnat, nebo 120ml a do toho 3 az 4 odmerky. Ja davam trochu mene, nez v navodu. Neocate je nahorkle, proto ho asi tak trochu odmita. Pokud nebude zbyti, dej do toho (na 120ml) trosicku (max 1/3 lzicky) trtinoveho cukru, treba sladsi chut pomuze a pak postupne cukr zase odbourat.

baris
11. dub 2018

@petule96 dceři pomáhá nejvíce krém - tmavě modrá neutrogena - ten krém v pudlu. Je hutný, výživný, dobře se rozmazává a rychle vsákne a není šíleně mastný. Jednou týdně jí mažu olejem na koupání (Linola). Jejich tělové mléko není špatné - ale na mě moc mastné - neutrogena je pro dceru lepší. Jinak jsem vyzkoušela asi tak 50 různých krémů, tělových mlék ... a dceři nejvíce sedí neutrogena. Každému ale sedí něco jiného.

Když je vyrážka - nejdříve zkouším BluceCap - existuje sprej i krém. Sprej je lepší - ale pozor - štípe to, když je vyrážka rozškrábaná do krve. Na obličej používám jen ten krém. Z 80% to zabere, pokud je vyrážka šílená nebo byla dcera na koupališti - vytahuji už kortikoidy.

Konopné masti - dcera patří do té skupinky, které konopí ekzém zhoršuje a to o dost.

Co se týče mytí - nevím proč, sedí nám nejvíce ten obyčejný modrý dove.

Co s týče jídla - opět u nás je to naopak - mléko jim nic nedělá. Za to rajčata, papriky, jakékoliv exotické ovoce, ale např. i naše maliny - konec - vyrážka. Je fakt, že my máme na kombinováno i spoustu intolerancí.

chaira
11. dub 2018

Také doporučuji p.Veru Zíkovou, měli sme ekzém od mala jen v menší míře, na podzim se nám hrozně zhoršil, syn 2,5roku, škrábal se, svedilo ho celý tělíčko, nic nepomáhalo. Ani strava bez sladkého. Od ledna jsme byli na konzultacích u paní Zíkové a do měsíce bylo po ekzému. Dobrý je čaj rooibos, můžou ho i miminka, třeba po lžičkách, Hylak probiotika dávat do pití a pak strava, postupně zkoušet. Mazali sme zinkovou a super, krásně vysušila ekzém a pak až promašťovat.

petule96
autor
11. dub 2018

@priefi používáme sunarek z rýže ještě sem koukala na sinlac. Určitě zkusíme koupel z ti h bylinek 😊 píše to hodně lidi. No už tak 3 noci probdeny a přes den si taky nelehnu to malej spí v kočárku venku a moc tomu taky nedá 🙂 spíš je hrozný jak se furt drbe a nechce se mu lizt protože se radši drbe. Od kožní máme hrozně mastiček ale účinek nevidím 🤔🤔 teď sme byli poslání do Motola na kožní i na testy na alergie

priefi
12. dub 2018

@petule96 ale sunarek v sobe prece ma um, ne? Mrkni na slozeni. Sinlac by mel byt bez problemu, ale nas maly ho nechtel jist

priefi
12. dub 2018

@petule96 divala jsem se na slozeni bezmlecne kase sunarek, muze vadit cukr a vanilkove aroma. Zkus vysadit. Pokud to bylo kasickou, do 3 dnu by se mely zmirnit projevy typu silna svedivost, do tydne by mohlo se zacit vse zlepsovat a do dvou tydnu by se pomalinku mohlo zacit hojit. Taky se mohlo stat, ze ve vyrobe udelali chybu a dali tam um

petule96
autor
13. dub 2018

Nevíte jestli malý může hylak forte i když má abkm? 🙂🤔

magdiv
13. dub 2018

@petule96 ja teda nevim ale vim,ze tohle resili maminky na fb - skupina atopicky ekzem,myslím.

peanuty
14. dub 2018

Zdravim, malej mel ekzem na tvarich, ted je nemocny a nechtel jist prikrmy, tak jsem ho jen kojik a zmizel. :O

peanuty
14. dub 2018

Kojila* nemuze to zhorsovat nejaka potravina?

priefi
14. dub 2018

@petule96 pokud tam je v obsahu mleko, tak urcite ne. Hylac jsme nepouzivali, takze netusim slozeni. Ale hylac neni zrovna nejlepsi reseni. Spis pouzivej normalni probiotika.

petule96
autor
16. dub 2018

Tak my sme dneska byli v Brně u dětského kožního a na alergogii. Máme jiné mastičky návleky na nohy a ruce. Výsledky testů budeme znát za 14dni.
Když se nezlepší budeme hospitalizováni 😊😑

priefi
21. dub 2018

@petule96 kamaradka mi dala super tip na nemlecne kasicky, jsou vhodne i pro mrnousky a nejsou tak drahe Mrkni na kasicky nomina od firmy nominal 😉 my uz zkousime 😊

petule96
autor
22. dub 2018

@priefi určitě kouknu děkuji 😊

kassandra1
22. dub 2018

@petule96 Změna pracího prášku taky nepomohla?

petule96
autor
23. dub 2018

@kassandra1 bohužel, vypadá to že malý má alergii na pyl 😔 a jak nám paní doktorka změnila masti je to lepší 😊

jajyna
23. dub 2018

@petule96 Ahoj, my jsme na tom stejně, malému bude 6.mesicu a tento týdne Budem poprvé hospitalizováni. Kdybys chtěla pokecat nebo něco, napiš klidně.