Tiky u 6letého dítěte, máte zkušenost?

lenca79
7. kvě 2014

ahoj holky, nemáte někdo zkušenosti s tiky u dětí? nejprve se nám objevily tiky v oku - mrkání a pak se vystřídalo koulení očima a otevírání pusy. Různě se to mění. Někdy je několik měsíců klid a pak to na několik týdnu začne. Máme to zhruba tak rok. Kluk je tedy hodně citlivý tak jsem myslela že je to psychické ale to stáčení očí a otevírání pusy mě fakt vyděsilo. Bojím se aby se mu děti ve školce nesmáli. Mohla by to být epilepsie? Čeká nás nástup do školy tak se bojím aby se to ještě nezhoršovalo. Asi si zajedem k dětské doktorce aby nás někam poslala, ale žádné prášky do něj cpát nechci.

ludva
11. kvě 2014

Ahoj @lenca79 🙂 . Ano můj syn měl také tiky cca kolem devátého roku. Měl ve škole novou a dost přísnou učitelku, do toho se mu narodil brácha... bylo toho na něj prostě moc. Po pár týdnech vše samo odeznělo. Mé kamarádky syn má každou chvilku tiky, cucá si výstřih u trika, mrká, občas protáčí oči, tak nějak na střídačku. Byl to vždy takový ten neposeda, ale přitom hodně citlivý a hodný kluk. Někdo to tak prostě má.

wirkyna
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
wirkyna
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenca79
autor
8. črc 2014

dobrý den, tento týden jdem k psycholožce. Problémy ale cca po 2 měsících přešli. Předpokládám ale že se zase objeví. Zatím se přikláním k tomu že je to psychické. Napište pak jak jste dopadla, co vám psycholog řekl. Obvodní lékařka mi dala jen nějaké bylinkové kapičky na uklidnění.

wirkyna
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenca79
autor
9. črc 2014

jinak ještě mrkněte na Tourettův syndrom to by taky ještě mohlo být....
no ty objednací doby jsou strašné my čekáme k psycholožce 2 měsíce ...

lenca79
autor
10. črc 2014

@wirkyna Tak psycholožka mi nic moc nepomohla, říkala že je citlivý a že se to s ním potáhne celý život. Když by to prý trvalo déle něž rok mohlo by se jednat o Tourettův syndrom. Můžu se zeptat jak dlouho u vás teď trvá to koulení očima a otevírání pusy? Teď jsem na synovi taky začala pozorovat že se musí občas jakoby zhluboka nadechnout s otevřenou pusou... Jsem z toho už na nervy, asi ho taky už moc pozoruju 😢

wirkyna
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
knobloska
17. říj 2014

@lenca79
@wirkyna chtěla jsem se vás zeptat, jak jste dopadli u lékařů? Moje dcera -3r. začala na jaře pokašlávat - takové to odkašlání jako když máte "knedlík v krku". V létě byl klid a teď to začala dělat znovu. Když sedí v autě, dělá to v jednom kuse, když je něčím zaměstnaná, je frekvence menší. Ještě k tomu mi připadá, že se často někde drbe. Prostě se chová podivně. Ráda bych slyšela vaše zkušenosti. Děkuji

lenca79
autor
18. říj 2014

nakonec jsme usoudili že to bude psychické

wirkyna
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dagmarstastna
7. říj 2015

Dobry den,potrebovala bych poradit,s podobnym tematem.Muj syn 5let jiz od srpna neustale mrka nekdy az zatlacuje oci ,kdyz jsem se ho ptala jestli ho neboli nebo zda spatne vidi tvrdi ze ne,ale casto ted mluvi takto:ze si s nim ve skolce nikdo nehraje ze ho doma nemame radi kdyz si starsi dcera 11let hraje s jeho bratrem 2roky prohodi ze s nim si hrajes semnou ne a uz i nekolukrat rekl ze se zabije.....myslim si ze ma nejake trapeni a nebo zarli na mladsiho bratra ale snazim se jim venovat vsem stejne syn navstevuje 2x tydne fotbal chodim s nim i do domu deti na jine krouzky jsem na MD tak jak prijde ze skolky kam dojizdi z babickou protoze tam vari ,jdeme ven a snazim se jim neustale vymyslet program aby byli deti spokojene a zabavene ve skolce je oblibeny a moje matka tvrdi ze neni pravda co rika ze si snim nikdo nehraje lekarka nam dala doporuceni na neurologii a ocni ale jsme obednany az na listopad jsem stoho nestastna .dekuji

slunikat
8. říj 2015

Dobrý den, četla jsem příspěvky i dotazy k tikům... bohužel u mého syna byl Tourettův syndrom prokázán. Začalo se to projevovat v 7 letech, kdy začal kulhat a protahovat ruce, olizoval až rituálně prsty na rukou a pod... Od malička byl hyperaktivní a dětská lékařka vše přisuzovala tomu, ale mě to nedalo a našla jsem si odbornou lékařku, která se takto nemocným věnuje a ta mi po vyšetření potvrdila mou domněnku. Nemoc je neléčitelná a v pubertě se projevy ještě zhorší, nicméně syn dostává léky na tlumení hyperkinetiky, ty částečně pomáhají mírnit i tiky.Ve škole jsem řekla o všem p. ředitelce a třídní učitelce, aby o problému věděla a také jsme na třídních schůzkách rodičům vysvětlila, jaký má syn problém a požádala jsem je, aby doma oni dětem vysvětlili, proč má syn tiky a proč se tak chová. Od té doby syn neměl problém s posměchem dětí a cítí se ve třídě dobře. Přeji všem hodně štěstí v diagnostice, upřímně, já jsem nenechala vše jen na lékařce, ale sama jsem hledala odbornější pomoc a vyplatilo se mi to. Je pravda, že mladší syn také mrkal a mžoural a první jsme šli na oční, kde zjistili, že špatně vidí a to bylo těsně po pravidelné lékařské prohlídce na dětském.

krul
26. říj 2015

Ahojky,můj syn 5 let má také tiky. Začal mrkat po porodu dcery v prosinci 2013. Přisuzovali jsme to tomu,že byl poprvé beze mne. Po cca měsíci až dvou to přešlo a objevilo se zase v prosinci 2014 a nyní v létě 2015. Ustalo to,ale pro změnu vydává zvuky,prý mu v krku něco vadí a včera začal kroutit hlavou ajakoby se ošívat 😒 Také jsme z toho špatní a chystáme se k psycholožce,ale když jsem četla různé články,tak v dětském věku je to prý normální.... 😕

milupa1
1. lis 2015

@lenca79 dobrý den,máme taky problém s tiky a chtěla bych se zeptat,jaké bylinkové kapky jste to dostali a jestli pomohli..děkuji moc za odpověď Mirka

kacka.l
2. kvě 2017

@lenca79 prosim jak to dopadlo. Mame ten stejny problem. Neustale co treba pul minuty mrkne s protocenim oci. Nekdy i ma potrebu je protlacit prsty. Moc dekuji.

milupa1
2. kvě 2017

@slunikat Dobrý den,my máme pravděpodobně taky Tourettůw syndrom☹.Dceři je 9 let.Chci se zeptat,jaké ty léky dostáváte a mají i nějaké negativní účinky-zpozorovala jste něco??Dcera dostala jednou léky a musely jsme je vysadit.Měly opačný efekt a pak nám dával aryzaleru,ale to už jsme odmítli.Děkuji za odpověď Mirka

roseane
29. zář 2017

@dagmarstastna Ahoj, ten splín a depku bych řešila s kineziologem. mi v tomto hrozně pomohl s mým čtyřletým synem. a ty tiky... to je teda nic, oproti tomu co dělá můj syn. ten jich má několik. buď si tiskne pěstičky k tváří a u toho vydává takový vysoký ton, nebo skáče s rukou nahoře a piští, nebo kroutí před sebou ručičkou a opakuje si slova. má to asi od roku a půl a začalo to s těma pěstičkama. Teď to chci nechat diagnostikovat pro učitelky a okolí. nedělá to jen když je zabavený. samozřejmě děti to nechápou a zvykly si. Učitelkám to zas tak divné nepřipadá, ale my jsme z toho doma s manželem střídavě na blázinec. kdyby u toho aspoň neřval. jsou to komplexní tiky, pravděpodobně Tourettův syndrom a nejsou na to léky. protože neumějí synteticky vyrobit dopamin. mají jen oblbováky na zmírnění projevů. takže zkouším různé alternativy. bachovky, hořčík, béčko, rybí tuk. S kineziologem jsme teď začali, nejdříve jsme řešili psychiku, byla moc špatná. a jedno sezení strašně pomohl, už není toli smutný 🙂 a na druhém sezení jsme řešili ty pěstičky. bohužel se to zatím zhoršilo, ale mám info od známé s psychologickým vzděláním, že při řešení nějakých problém se to po prvních sezení zhoršit může, tak uvidím. hlavu vzhůru, chápu že vás to trápí, ale kdyby jste viděla, co vyvádí bobek náš kluk...

mmorgan
26. lis 2017

Ahoj děvčata u nas je tikový kašel,už cca 3roky,asi to bude ten Tourettův syndrom,dcerce skoro 6 let. Ted na podzim se to dost zhoršilo. Nevíte čím ho zmírnit? Doktor doporučil B6
Chodí na gymnastiku a tam dost kašle,cvicitelka doporučila at ji v lékárně něco koupim,ale co? ☹

anushka111
6. kvě 2019

@milupa1 Dobrý den, můžu se zeptat, zda se tourettův syndrom prokázal? Klidně mi napište do soukromé pošty, řeším stejný problém.

cokolentilka
6. kvě 2019

@lenca79 přesně tyhle tiky má můj 9 lety synovec a ještě po těch vykulenejch očích a otevření pusy řekne " hmm "... Dělá to všude krom školy.

milupa1
7. kvě 2019

@cokolentilka no dcera ve škole taky to dělá méně.Drží to v sobě a pak příjde domů,uuvolní se a 😕

milupa1
13. kvě 2019

@anushka111 Dobrý den.Posîlala jsem vám sz☺

milupa1
8. zář 2019

@slunikat Dobry den.A jak ty tiky syn snasi?

huba
28. dub 2020

Touretuv syndrom