"Tiky" v podbřišku, máte s tím některá zkušenosti?

vverr
28. lis 2015

Ahoj všem.
snažíme se skoro rok a půl o miminko, máme za sebou různá vyšetření (vše zatím v pořádku) a po Novém roce mě čeká laparoskopie a pak CAR. byl mi nasazen Clostilbegyt na 3 měsíce - 2. měsíc jsem před pár dny dokončila a do toho beru už hodně dlouho Duphaston. Každý měsíc probíhal vesměs stejně, ale tenhle je jiný. dny kolem ovu mi začaly zvláštní záškuby v podbřišku. pár dní byl klid a záškuby se mi vrátily. mám je každý den, nebolí, připomíná mi to tik v oku 🙂 můj dotaz zní, máte stím někdo zkušenost, může se jednat o vedlejší účinek toho Clostilbegytu?
vedlejší příznaky jsem pročítala poctivě, protože ho snáším hodně špatně, motání hlavy, návaly, nálada jak na houpačce,... to vše odpovídá, ale o těchhle záškubech se nic nepíše.

Moc děkuji za případné odpovědi

hul
28. lis 2015

Ahojky 🙂 Tyhle tiky občas taky mívám a taky v podbříšku. Neberu žádné léky co ty a taky by mě zajímalo co to může být ....

vverr
autor
28. lis 2015

ahoj Hul 🙂 a neptala ses už doktorky nebo doktora, čím by to mohlo být? já to právě připisovala tomu Clostilbegytu. trvá to teď už tak týden v kuse a začíná mi to docela lézt na nervy 🙂

hul
29. lis 2015

Ja to nijak neresila. Obcas to zaclo a pak samo prestalo tak jsem to prisuzovala nervum...

bezradna
29. lis 2015

No, já když jsem měla tyhle tiky, byla jsem těhotná - ještě před termínem MS

vverr
autor
29. lis 2015

@bezradna já mám do termínu MS ještě něco přes týden. tahle možnost mě taky napadla, ale radši si to moc po všech těch zklamáních nepřipouštím. spíš mě to trochu vynervilo. nikdy jsem se moc nesledovala, ale za tu dobu, co se snažíme jsem už ležela v nemocnici s cystama a měla jsem jiné problémy, takže mám strach, aby zas nebylo něco špatně. tak třeba budeme před vánocema mile překvapeni 🙂

bezradna
30. lis 2015

@vverr Já jsem těhu vůbec nečekala, takže jsem si ani "nevsugerovávala" žádné příznaky, ale tiky mě opravdu zarazily a zaujaly. Tak třeba..... Držím palce!!! 😎

vverr
autor
30. lis 2015

@bezradna tak dnes po ticích ani památky, takže nevím... měla jsem je tak týden v kuse a prostě zmizely... a to jsem se s nima začala sžívat :D děkuji, ale radši si to už nepřipouštím 🙂

bezradna
1. pro 2015

@vverr Uvidíte, mohla to být taky náhoda, nevím. Co si pamatuji, tak jsem je taky neměla pořád, jen občas, i když jsem pak už věděla, že jsem těhotná. Taky jsem si se svojí "reprodukcí" zažila svoje, takže vím přesně, o čem mluvíte.... Přeju hodně štěstí a dejte pak vědět, jak to dopadlo....

hul
1. pro 2015

Já se teda zatím o mimčo nesnažím. Jsem po mimoděložním a ještě se chystám do lázní. Nicméně ty tiky jsem mívala taky jako těhotná. Tenhle měsíc rozhodně nepředpoládám, že bych měla být těhotná. Nicméně objevily se...

vverr
autor
1. pro 2015

@bezradna děkuji 🙂 dám vědět. začalo mi být dost špatně, na příznakové nevolnosti mi to ale přijde ještě hoooodně brzy, tak se spíš bojím, že to všechno bude něčím jiným...

vverr
autor
1. pro 2015

@hul to je mi líto, vůbec nezávidím :( tak hlavně ať je brzy zase všechno v pořádku 🙂 a třeba se zadařilo 🙂 🙂

hul
1. pro 2015

@vverr no vzhledem tomu te se povedlo hned prvni mesic "snazeni" tak jsem to relativne , ale samozrejme jsem si i poradne pobrecela :( Nicmene v lednu jedu do lazni takze tehotenstvi ted nebylo zadouci.

hul
1. pro 2015

@vverr ma tam byt zvladla...

bezradna
2. pro 2015

Já mám za sebou taky mimoděložní, pak ještě dvě zamlklé a nakonec vše dobře dopadlo, mám po tom všem doma krásnou dcerku a druhé mimčo v břiše. Vše přirozeně, bez léčby, takže ani takováhle věc nemusí znamenat, že je všem dnům konec 🙂

vverr
autor
2. pro 2015

holky když to čtu, tak nevím, co je lepší... určitě to, že nám to trvá dlouho a nedaří se, než to, čím jste si prošly vy... takže držím palce @hul, ať se tam dáš dokupy a máš pak zdravé miminko a @bezradna to se dobře čte, že i po takových zklamáních jste to nevzdali a má to šťastný konec 🙂
takže já věřím a doufám, že i nám se konečně zadaří (už by teda mohlo) 🙂 a vše bude v pořádku, protože si neumím představit ještě nějaké komplikace. teď se doma začínáme smiřovat s možností, že by po těch prášcích mohla být dvojčata, spousta maminek je po nich má, takže se tomu zaítm smějeme, ale pořád doufáme v to jedno zdravé mimčo 🙂

hul
2. pro 2015

@vverr @bezradna Já se neustále přesvědčuju, že se mě to vlastně nedotklo. Jenže ono se mě to dotklo...Levý vejcovod mám v pořádku a bez srůstů atd., ale vadí mi že o to nemůžu pořádně mluvit s přítelem. Ono ho to hodně vzalo:( Snažím se prostě sama na sebe hrát, že vlastně dítě zatím nechci. A další můj pocit je stud že to takhle dopadlo. Omlouvám se, že se takhle svěřuju, ale asi jsem to potřebovala vybafnout na někoho kdo mě bude chápat.

Jinak ohledně těch záškubů ještě. Už mi to lehce přešlo, ale zato mě popichuje v podbříšku. Dej pak vědět zda to u tebe bylo těhotenství 🙂 U mně by nemělo být, protože nebyl sex v době ovulace. Ovulaci mívám kolem 18DC a sex byl 11DC a bez jakéhokoliv "pozordávání".

bezradna
3. pro 2015

@hul Já měla taky dlouho pocit, že jsem k ničemu, že ani nedokážu donosit dítě... Ale to jsou prostě věci, za které nemůžeš, které se prostě přihodí. Ale opravdu není všem dnům konec a zrovna takovýhle cyklus jsem já otěhotněla... Taky jsem si říkala, že to nebylo v době ovulace, nestresovala jsem se a pak jsem byla akorát pořádně vyjevená nad dvěma čárkami... To samé teď, pořádně jsem v době otěhotnění ještě neodstavila dceru, měla nepravidelný cyklus a jednou jsme si prostě nedali pozor, podle mě úplně mimo ovulaci... No a bum ho... A taky to dokazuje, že i s jedním vejcovodem se dá naprosto bez problémů otěhotnět, já přirozeně potom otěhotněla 3x (z toho jednou zamlklé).
No a komunikace s partnerem po takovéhle události je taky kapitola sama pro sebe, chlapi to jaksi neumějí... My o tom pořádně začali mluvit až když se malá narodila. Mám pocit, že se bál mých slz a pocitů, kdežto když už jsme dítě měli a já byla v pohodě, nic takového nehrozilo...

@vverr no, za mě bylo šílený vždycky otěhotnět a pak skončit za pár týdnů na sále (vždycky jsem musela na revizi, s mimoněm samozřejmě na laparku). Pár týdnů radosti a pak buch - zklamání jak blázen. Potřetí jsem už ani nebrečela a když jsem pak počtvrté čekala dceru, nevěřila jsem tomu, dokud se nenarodila 🙂 Ale jak říkám, nic není ztraceno, dneska je medicína tak daleko......

hul
3. pro 2015

@bezradna Děkuju za odpověď. Já si pořád myslím, že to snad ani neni možné aby se to povedlo když to ted neni v plánu. Otěhotnění neni problém, ale to že to bylo tak 5dní před ovulací se mi zdálo jako dostatečná ochrana. A ted mě pobolívají záda a jsem šíleně utahaná. Záda jsem nejdřív myslela že jsou od ledvin, ale po včerejším sonu vím že to od ledvin neni. Ještě dneska nesu moč na biochemku tak leda že by našli našli něco tam....Prostě se mi nějak nechce věřit, že by ty spermie tak dlouho mohli přežít. Mám 5dní do ms tak se uvidí no 🙂

bezradna
3. pro 2015

@hul Ano, spermie opravdu mohou přežít i 5 dní, alespoň tak nás to učili ve škole 😎 Takže držím palce

hul
3. pro 2015

@bezradna No ja tak nějak doufám že nebudu, protože bych nemohla jet do těch lázní...

vverr
autor
12. pro 2015

ahoj holky, tak u ná se opětně nezadařilo... teď nás čeká 3. kolo při Clostibegytu a pak teda ta laparoskopie a CAR. no, nejsem nadšená. jinak mám dotaz ještě mimo, řešila jste některá krevní skupiny? konkrétně rh faktor negativní oproti partnerovo rh+?? nevím, jestli to nemůže mít taky vliv na to, jak dlouho se nám nedaří, ale paní doktorka mi říkala, ať se tím zatím nestresuju, že to budeme řešit, jakmile otěhotním...

martinkasi
25. čer 2019

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat jsem po 3 měsíční stimulaci Clostylbegytem a ted beru utrogestan a asi 4 dny zpět me začali v levém podbřišku, nebo spíše blíže pupku takové divné nepříjemné záškuby, tiky, jsem po císaři 3 roky a sem tam se mě to objevilo, ale tak mas 2 dny a pak byl delší dobu klid, nevíte čím by to mohlo být, nemůže to být nedostatek hořčíku, nebo něco jiného?