Tmavě zelená stolice u 7měs. kojence, co to znamená?

sylvaj
14. čer 2014

Ahojte maminky, prosím Vás poraďte mi. Moje maličká měla dnes ráno tmavě zelenou stolici. Jsem z toho na nervy, nevím co se děje. Horečku nemá, průjem taky ne. Našla jsem si, že by to mohla být salmonela, ale nevím z čeho by ji měla chytit. Snažím se jí dávat příkrmy, ale zatím nic nechce, takže její strava je z 99% mateřské mléko. Prosím poraďte mi, co to může znamenat....
Sylva

bosoorka
14. čer 2014

Mohlo by to být z jídla, klidně i z něčeho, cos jedla ty. Viktorka má různé barvy stolice, dle toho co jí ona a co jím při kojení já.

monihart
14. čer 2014

Nejedla jsi špenát nebo něco jiného zeleného? Barva může mít "zpoždění" i 3 dny. U nás to tak je vždycky.

sylvaj
autor
20. čer 2014

Ahoj holky,
tak salmonela to není 🙂 ale je to alergie na mléko, dala jsem ji mléčnou sušenku (sunarka od ukončeného 6.měs,) a takhle to dopadlo no. Ale prý se to ztratí, je to tím, že ji z 90% stále kojím a příkrmy ona moc nechce. Tak uvidíme 🙂

melodygirl
20. čer 2014

@sylvaj Jasně alergie na mléko, dcera to mívala také, při kojení jsem nejedla mléčné výrobky. Dnes je také nejí, protože má k tomu exzém a vyrážku.

sylvaj
autor
26. čer 2014

No a přitom já celý život mléko a mléčné výrobky zbožňuju, po mě to teda nemá. No ale dneka jsem chytli šestou nemoc, tak já mám tenhle měsíc šílený. S malou spolu ležíme v posteli a neustále ji kojím, ať má dost tekutin. Připadám si jako hrozinka ☹