Třes končetin u kojence, může za to magnézium v těhu?

jejule
12. srp 2013

Ahojte,
máme 4týdenní holčičku a občas tak jakoby třese, vibruje končetinami a bradičkou ☹ Začne to u bradičky a postupuje jakoby dolů - ručky a pak nožička ( vždy jen jedna ). Stává se to za bdělého stavu, nejčastěji, když se ročiluje, vzteká. Může to být proto, že jsem v těhotenství brala magnézium a teď už ho neberu? Nebo má nedostatek nějakého vitamínu?
Chci se zeptat jestli nemáte stejné zkušenosti popřípadě, jak se to řešilo a jak jste dopadli.
Děkuji za každou odpověď

gingerone
13. srp 2013

Měli jsme to, hlavně před kojením při přebalování - třes brady a levé nožičky. Někde jsem četla, že to má odeznít do 3. měsíce samo. Postupně se to objevovalo opravdu míň. Teď už jsem to skoro nezeznamenala, jen když se vzteká, tak ta bradička se třese, zbytek ne. Ale doporučuju se pro klid třeba zeptat doktorky na příští poradně. Já se zatím neptala, ona to tehdy předvedla i v ordinaci a nikdo nic neříkal. Tak čekám na ten 3. měsíc nebo kdyby se to zhoršovalo.

gingerone
13. srp 2013

@jejule Jsem tě neoznačila 🙂 Koukám, že ty naše holky mají snad všechny problémy podobné, co?

kajalka
13. srp 2013

Můj chlapeček to dělá taky, prý je to normoš, a je fakt, že už to pomalu mizí, je mu 8 týdnů. Pokud mu nohu/ruku chytneš a zklidní se to, tak je to normální, kdyby třes pokračoval, je třeba navštívit neurologa.

jejule
autor
13. srp 2013

@gingerone Zítra pro jistotu jdeme k doktorce a uvidíme. Poslední 3 dny je to častější a častější ☹ Podle mě to měla už v bříšku - minimálně nožku jsem cítila...

Zdá se, že ano, že mají stejné potíže.

jejule
autor
13. srp 2013

@kajalka Když ji chytnu, tak to přestane...Jen jsem vyděšená z toho, že ty poslední 3dny je to častější a častější ☹ včera několikrát za den, to jsem nikdy nepozorovala ☹

gingerone
13. srp 2013

@jejule To bude určitě dobré, neboj. Může být poslední dny třeba rozrušenější, nervóznější, změna počasí... Zajděte si a uvidíte, ale nejspíš to nic nebude. Mě to taky vyděsilo najednou, že se to zhoršovalo, jednu dobu to měla snad pořád, kdykoliv natáhla nožičku, tak se jí roztřásla, ale pak asi po týdnu se to zase zlepšovalo.
Já tu naší pořád pozoruju a taky se mi milion věcí nezdá, ale vždycky doufám, že se to srovná, že nesmím pořád tak plašit... Ale neumím to. Teď mi párkrát víc blinkala (ublinkává vždycky, ale maličko) a já jsem byla úplně nervní, jestli není nemocná. No asi není, spokojeně si žvatlala a smála se na medvídky a příště se s chutí najedla...

jejule
autor
13. srp 2013

@gingerone Kéž by...

Taky ji pořád pozoruju a všechno zkoumám. Teď jsem objevila zelenou stoličku, takže další starost ☹ no zítra to doktorce řeknu, snad to nic není. Spokojeně spinká...

gingerone
13. srp 2013

@jejule No uvidíš, ale ono to nejspíš opravdu nic nebude.

Já teda taky brala strašná kvanta magnézia v těhotenství, cca 5 měsíců denně 6 tablet, ani by mě nenapadlo, že by to s tím mohlo mít něco společného, by mě zajímalo, jestli tedy má.

jejule
autor
13. srp 2013

@gingerone Docela by se to nabízelo...prostě "absťák" ☹

gingerone
19. srp 2013

@jejule Jaký je verdikt? Už víš?

jejule
autor
20. srp 2013

@gingerone Po eeg nic nevíme, protože se ten třes během vyšetření neukázal ☹ každopádně se zaměřili na epilepsii a v září na kontrolu. Beru Magne B6 a doufáme, že to přejde...

gingerone
20. srp 2013

@jejule To nic nebude. Epilepsie je hodně málo pravděpodobná při tom množství miminek, co to podle všeho mělo po narození. Drží palce.

jejule
autor
21. srp 2013

@gingerone Doufám 😅
A jak jste na tom vy?

gingerone
21. srp 2013

@jejule Jenom, když se hodně rozčiluje, tak se trochu třese, zatím to neřeším, počkám a uvidím.

jejule
autor
21. srp 2013

@gingerone Snad je to přejde...

kjambor
11. dub 2015

Jak to dopadlo, prosím? Malému se občas třese, vibruje nožička. Taky mám pocit, že to bylo už v břiše:( Budou mu dva měsíce...

ivhuska76
20. bře 2017

Ahoj holky, mam dotaz, malá má tři a půl měsíce,ale narodila se o měsíc dříve tak nevím jestli to spíše počítat,ze je jí dva a půl, ale máme stále třes nožičky a bradicky, vetsinou po krmení, nebo po vyspani. Eeg jsme měli už dvakrát a vše ok, soni mozku také, ale mám strach,říkali,že by to mělo vymizet kolem třetího měsíce a zatím nic. Může to trvat i déle? 4.4. jdeme na hexu tak ta to snad nezhorsi, očkování nám dvakrát už odložili. Máte někdo zkušenost?