Tresavka a klepání se u 8 měsičního. Máte zkušenost?

anke
30. pro 2008

Ahoj,
mam dotaz, jestli jste se nekdo nesetkal s necim takovym .. nas mrnousek se dneska nekolikrat zacal klepat - cely (krome hlavicky) - proste se mu trasly rucicky a cely se chvel, jako by mel strach.
Poprve jsem ho tak nasla v postylce, kdyz se probudil po rannim dospavani. Pak kdyz jsme ho chteli dat na prebalovak, spustil povyk a pak se klepal. Pak jeste jednou v jidelni zidlicce a pak znova na prebalovaku.
Je dnes celkove neklidny a hodne plactivy, ma zanet v ocicku a antibiotika Kanamycin, asi mu i roste zoubek, protoze spustil slintani a je uplakanek. Nevim, zda by ten tres mohl byt od tech zubu, nebo proste, ze je to ho na neho moc - nikdy predtim se takhle neklepal. Jinak pusobi celkem normalne (az na to plakankovani, ale to pricitame bolavemu ocicku a zoubkum). Stalo se to nekomu? Mame strach, aby to nebylo neco neurologickeho ... ale doufame, ze je to treba pouze stres .... jeste ma kaslik uz odeznivajici, ale horecku nema.

anke
autor
14. led 2009

geminis, nase obvodni tvrdi, ze je to podle ni asi emocni a ze ho mame jeste pozorovat, ale ja jsem ji prave obesla a dojednala si to primo na neurologii ... a jim to moc normalni nepripadalo

anke
autor
14. led 2009

a s tou hrackou tezko rict, protoze to cele trva 2-3 vteriny, takze ja mam pocit, ze to prerusim tou hrackou nebo zvednutim mimi, ale tezko rict ze? protoze on se prestane klepat i tak ... 😅

anke
autor
14. led 2009

ja se uz ted bojim, jak to Dada vezme - ten pobyt v cizim prostredi a testovani, ale snad dobre ... aby pak nemel neurozu z te nemocnice

geminis
14. led 2009

anke,
já zapomněla napsat, že ten stres po návratu z nemocnice, resp. návrat do normálu, trvá tak 2-3 týdny.
To víš, že na psychice to dítěti nepřidá, ani mě ne. Ty železné postele jsou něco šíleného! A my byly pokaždé na infúzích, ručičky napíchnuté, tak jsme ani chodit moc nemohly.
Ale taky víme, že dětičky mají tu úžasnou vlastnost, když jsou malé, zapomínat...zase bude dobře.
Budu Ti moc držet pěstičky, aby to bylo jen toho emočního původu.

magimary
14. led 2009

anke, neboj sa pobytu v nemocnici a následnej neurózy! 😔
dieťatko sa ciíti ako domatam, kde ma svojich ľudí...a Ty tam predsa budeš s ním...ak ho budú aj cez deň testovať, Ty mu to vždy vynahradíš pritúlením...neboj... hlavne, že vás vyšetria...
ja som bola v nemocnici s malými niekoľkokrát, ale pokiaľ som bola s nimi, bolo to vždy (aj po návrate) v podstate OK... 😉 hlavne, neprenes svoj stres na malého...

anke
autor
14. led 2009

magi: diky, no ja doufam, ze to nebude tak hrozne jak popisuje geminis

geminis: diky za info, mne vubec nenapadlo, ze by to mohl byt takovy horor, ale ta vysetreni by mela byt neinvazivni, pokud tedy nedojde na tu narkozu ... tak snad to brzo zapomene ... my mame ergo a hodne nosime, tak budu hodne nosit a tulit v nemocnici ...

h123
9. únor 2009

ahoj, mám podobnou zkušenost. Máme chlapečka, 6 měsíců a má následující stavy: najednou zvedne nožičky od podložky, překříží, při tom setne ručičky v pěst a křičí u toho (nevypadá to ale, že by ho to bolelo). Trvá to 2-3 sec., pak si normálně dál hraje, je při vědomí. Byli jsme u praktické doktorky. Raději nás poslala na neurologii. Na EEG se naštěstí nepotvrdila epilepsie. Paní neuroložka ho prohlédla a také na něm neshledala nic špatného. Máme počkat, buď se může jednat o emoční chování nebo kojeneckou masturbaci. Když jsem našla tuto diskusi, chtěla bych se zeptat, jak to bylo u vašich dětí, jestli také křičí, jestli už to dělat přestaly, jaký byl vývoj po vyšetření (anke) apod. Chtěla bych vědět (alespoň představu) co mne čeká, jestli to odezní samo apodl. Díky moc.

geminis
9. únor 2009

ahoj h,
tak my měli podezření na kojeneckou masturbaci u jedné holčičky taky. sice u toho nekřičela, ale začala kroužit noženkama, ručičky v pěst a funěla a rudla. bylo to skoro i s třesem. neuroložka to uzavřela po
vyšetření s tímto závěrem a musím říci, že to po pár měsících nebo týdnech odeznělo. já opravdu nevím teď přesně za jak dlouho.
jak jsem psala anke, podle neuroložky bylo jedno hledisko i to, že pokud na dítě zavolám, když je právě uprostřed této "činnosti" a zareaguje, tak je to v pořádku. naše holčička na zavolání mě vždy začala hledat očenkama a nechala toho.
no a aby toho nebylo málo, myslím, že podobná situace je u naší druhé slečny. hlavně večer, takže to může být i z únavy. má roztažené noženky, mačká si na plínečku, tedy mezi noženky, přerývaně dýchá a rudne. nechávám ji být, nijak na to neupozorňuju.
myslím, že pokud máte vyšetření a neuroložka o vás ví, byla bych klidnější a doufala, že to odezní.

h123
9. únor 2009

ahoj geminis, diky za odpoved, taky ze doufam, ze to odezni, clovek se jen boji aby neco nezanedbal, ale doktori vedi vic, na zavolani taky prestane, smeje se apod. tak snad se tak jenom "bavi" a prejde ho to. kdyby jen tlacil nebo se trasl, tak si clovek i zvykne ale kdyz uz to jde do kriku, byla jsem vydesena. meli jsme zkusit i vymenit pliny (jestli mu ty stavajici nevyhovuji az prilis), tak jsme o vikendu dali jine a cekame, hezky den.

denisocka
10. únor 2009

noa nke,normalne si ma vystrašila,ja už asi prestanem chodiť na internet. my sa tak "trasieme" niekolko krat denne, aj ked chodi,sa zastavy-strasie a ide dalej 😒

geminis
10. únor 2009

denisocka,
a co takhle se zeptat dr.? nebudeš pak klidnější?

denisocka
10. únor 2009

no to nebudem,už som dosť navymyšlala diagnoz,aj ked -ešte jednu by som hadam uniesla 😅 -ale nie,už mam strach ho aj sledovať,najnovšie sledujem,že počas dna zíva 😕

geminis
10. únor 2009

denisocka,
tak to buď klidná! přes den zívou i moje děti... 😀

anke
autor
10. únor 2009

tak holky, koukam, ze jsem to tu trochu zanedbala a nedala vedet ... tak byli jsme prijati do te nemocnice, nakonec si nas tam nechali jen od utery do patku (chteli nas pustit uz ve ct., ale nestihli napsat propousteci zpravu) ...

vysetreni byla: kompletni rozbor krve - ober z hlavicky (u toho jsem nebyla, vyhodili me z osetrovny, Davidek sice chvili plakal, ale ustal to, do par minut byl ok), 4x odber krve z paticky na vylouceni cukrovky (2x v noci - 2x pres den), ultrazvuk mozku a EEG (cepicka s elektrodami na hlavu a 20 minut monitoru - nejhorsi je udrzet dite v klidu, ta cepice tlaci) a vysetreni neurolozkou, ta neshledala nic zavazneho, kluka prohledla, zeptala se, co uz umi, oznacili tres za benigni zalezitost a nasadili nam vitamin B6 s tim, ze se pravdepodobne jedna jen o prechodnou nevyzralost nervove soustavy a ze se to casem srovna ...
... kontrolu mame za 3 mesice, do te doby mame zapisovat epizody tresu a situace, ve kterych to nastava ... po tom vitaminu se to hodne zlepsilo, ma dny, kdy se netrese vubec, nekdy po probuzeni z denniho spanku nebo kdyz ho neco vyrajcuje - jakoze se nutne musi podivat, jak pere pracka apod.

denisocka: niceho se neboj - oni nas puvodne ani v te nemocnici nechteli uz pak, ale kdyz to bylo domluvene, tak si nas tam uz nechali ... ptali se jestli nemodra kolem pusinky, neobraci oci v sloup, nezahledi se a nevnima a tak - to by pry bylo vazne
... jo a ziva i moje dite, to nic neni - moje dite dokonce spi 3x denne v tomhle veku - a jine treba jen uz 2x, proste kazde to ditko je jine a ma takove svoje zvyky 😉

jo a ponemocnicni adaptace v pohode naprosto - Dadu jsem porad nosila v ergu, protoze jsem se ho bala pustit do herny k nemocnym detem, kdyz byl v podstate zdravy ... hodne jsme se tulili, hodne jsme se kojili, protoze se mu tam moc nechtelo jist, po navratu naprosto ok a jeste se u babicky naucil lezt a kdyz jsme prijeli, prosmejdil cely byt (kdyz jsme odjizdeli, jeste nelezl) 😉

magimary
10. únor 2009

anke, super... 😉

nikedy môže spôsobovať tras aj mineralová a vitamínová nerovnováha... 😉

denisocka
10. únor 2009

anke vdaka !!!!!!

no on sa tak zatrasie,že kukne do bleba - sa zahladi asi na 1-2 sekundy a potom sa akoby strepe , a kukne na mna a usmev od ucha k uchu . S cikania to asi nebude,prave idem z kupelne,rozopínala som mu body a nacikal mi do ruky a vysmial sa mi pri tom do tvare ,ale nezatiaslo ho 😝

vitamíny pyridoxin a kys.listovu sme už skor dostali,ale zabudla som mu to davať pri mojich "starostiach" 😅 -takže asi začnem a uvidíme.

ked sa zatrasie,tak väčšinou len hlavku,nohy ruky nie, neprevracia oči ani neni mimo realitu, tak hadam to nebude epi ani nič. Aj on spal donedávna ,3x denne,ako vy 😵 - on je taky moj spachtoš,ja keby že ho neustrážim tak spi aj teraz 3x denne,teda vždy ked som ho kojila cez den,tak zaspal,preto som aj prestala a kjiím len večer a v noci.

davida
3. bře 2009

takéto tiky mal aj náš malý,ani nie že by sa rovno triasol,on stune ruky zatne vpäsť a trasie s nimi a pusinu otvorenú jak keby chcel niečo povedať,jak taký kŕč jak keby mal tiež len chvíločku 2-3sekundy.A máva to ked mu idú zuby (prvýkrát to bolo v 7mesiacoch) kamoška to má rovnako možno je to aj u vás 😅

simona55
3. bře 2009

vcera sme boli na 8 mesacnej prehliadke a toto iste som vravela doktorke ze to robi aj moj maly noa mam ho sledovat azapisovat si to kolko krat za den to robi . inac to tieto deti roba no ale o dva tyyzdne sa mam zastavit a posle nas k neurologicke.potom uvidime.

yasmina
3. bře 2009

anke kolko ake davkovanie toho Magne B6 beriete...mam to doma v ampulkach...aj nam to dala neurologicka a zabera to...prestali mykat hlavou...ale jeden stale dava ruky v past ...zovrie...zatne presne tak ako popisuje davida a taky krca..par sekundovy...

anke
autor
4. bře 2009

yasmina: davame pul tablety denne rozpustit - ve vode je to hnusny, ja to davam do malinke strikacky rozpustit s troskou koncentrovaneho detskeho dzusiku ... jinak to plival
mame tablety Pyridoxin (vit. B6)
jinak u nas se to upravilo tak do mesice od uzivani - ted uz tresy nema - ale tez se mu teda prorezaly konecne zuby a zacal bez problemu lezt, takze se i psychicky zlepsil - ze uz je nezavisly a muze se pohybovat beze mne, tezko rict, co z toho bylo opravdu pricinou toho zlepseni ... ale ten vitamin to kazdopadne hodne podporil, ted mel 39st horecky 2 dny, tak jsem zapomnela vitamin dat a zase se to parkrat objevilo ...

miracle
5. bře 2009

Nam dali tiez okrem ineho pyridoxin... davam 1 tabletu s par granulami instantneho caju. V pondelok a v piatok mame kontrolu, zacinam stresovat, drzte nam palce.

elenita
5. bře 2009

Ahojte, mne sa toto stalo v noci 2 x so syncekom. V noci, ked spinkal taku hodinu, zrazu sa zobudil zo spanku, uplne nepricetne jacal, krical, plakal, triaslo ho, oci zavrete, obcas pootvoril tak, ze boli stlpkom, na nic nereagoval..po nejakych 30 min zaspal na flasu, ale do konca ma nespoznaval, nevedel sa prebrat.
Na rizikovej poradni mi povedali, ze to mam spomenut na neurologii, ked tam pojdem na buducu kontrolu - mame ist o mesiac. Nastastie zatial sa to neopakovalo. Aby som nezabudla, modry mal jazycek aj pusu.
Ja som sa bala, aby to nebola epilepsia, ale vraj to moze byt aj len nejaka neuroza alebo afekt.

elenita
6. bře 2009

Ahojte, tak dnes sa nam to stalo zasa, maly spal uz 2 hodinky, ked ma vola MM, ze pod sa pozriet. A syncek zo spanku vzlykal a triasol sa. Ked som ho vzala na ruky, rozplakal sa este viac, ocka stlpom, nereagoval na nas....az o nejakych 5-10 min sa prebral a uz je dobre.......
o 2 tyzdne ideme na neurologiu, tak som zvedava.

elenita
6. bře 2009

Niektora z mamiciek mate skusenosti s niecim podobnym? 😔

yasmina
6. bře 2009

elenitka mne to pripada ako nocny des...to mal nas maxim...boli sme na neurologii...dostal Magne B6...a na noc homeopatika Sedaliu sirup...postupne sa to zlepsuje...

elenita
6. bře 2009

yasmin, ale podla toho, co som si nastudovala, nocny des mavaju drobci tak od 2 rokov....aj na rizikovej mi povedali, ze to este nemoze byt to, ze je na to moc malicky...........a keby to aj bolo ono, z coho? Ja dufam, ze nema byt z coho vystresovany.........

lendy1
6. bře 2009

elenita, to slyším poprvé, že by noční děs měli děti od 2let. Náš malej měl první děs ani ne v roce a občas (asi tak 1x za 2 měsíce) to má také-úplně je to to samé jako píšeš-pláč, nereaguje, oči zavřené, třese se-prostě spí a pláče...až když ho probudím, což není tak snadné, tak přestane, začně reagovat a je to o.k.
Na neuro chodíme stále a nikdy jsem to tam neřešila. Má to spousta dětí a daleko mladších než 2roky.

elenita
6. bře 2009

Ja som toto spominala na rizikovej poradni a tam mi vraveli, ze to skratka mavaju az vacsie deti....a ze to mam urcite povedat na neurologii, ze bude treba asi urobit EEG, aby sa vylucila ta epilepsia..ale aj tak je to hlupost, lebo som citala, ze epilepsia sa tym jedznacne vylucit neda, lebo to by sa pocas tych 20 min, co je dietatko monitorovane, muselo nieco odohrat, nejaky zachvat.....a to je mala pravdepodobnost....

elenita
6. bře 2009

No ale nocny des, to by bola asi ta najlepsia varianta 😅 a nevies, co je pricinou?

lendy1
6. bře 2009

elenita, na EEG byl malej taky-ne kvůli těm děsům, ale kvůli něčemu jinému a vše bylo o.k.
Příčinu nevím, ale někde tu o nočních děsech už byli diskuze a tam to pár maminek vysvětlovalo. Zkus pohledat 😉