Tresavka a klepání se u 8 měsičního. Máte zkušenost?

anke
30. pro 2008

Ahoj,
mam dotaz, jestli jste se nekdo nesetkal s necim takovym .. nas mrnousek se dneska nekolikrat zacal klepat - cely (krome hlavicky) - proste se mu trasly rucicky a cely se chvel, jako by mel strach.
Poprve jsem ho tak nasla v postylce, kdyz se probudil po rannim dospavani. Pak kdyz jsme ho chteli dat na prebalovak, spustil povyk a pak se klepal. Pak jeste jednou v jidelni zidlicce a pak znova na prebalovaku.
Je dnes celkove neklidny a hodne plactivy, ma zanet v ocicku a antibiotika Kanamycin, asi mu i roste zoubek, protoze spustil slintani a je uplakanek. Nevim, zda by ten tres mohl byt od tech zubu, nebo proste, ze je to ho na neho moc - nikdy predtim se takhle neklepal. Jinak pusobi celkem normalne (az na to plakankovani, ale to pricitame bolavemu ocicku a zoubkum). Stalo se to nekomu? Mame strach, aby to nebylo neco neurologickeho ... ale doufame, ze je to treba pouze stres .... jeste ma kaslik uz odeznivajici, ale horecku nema.

kometka5
30. pro 2008

Ahojky, nevím, jestli ti poradím a jestli to zrovna bude ono, ale malá to měla taky...zhruba ve stejném věku...prostě vždycky měla ručičky v pěstičku a celá se třásla. někdy mi to přišlo, že má z něčeho strach, někdy jako kdyby se na něco těšila...nikdy jsem nepřišla na to, co to mělo být. dělala to hodně dlouho, určitě 2-3 měsíce. a pak to najednou přestalo....

ale nechci tvrdit, že je stejný jako u Davídka. 😕

anke
autor
30. pro 2008

ahoj kometka: jo tak nejak by to mohlo vypadat ... a byli jste s tim nekde? treba na neurologii? jsi hodna, ze jsi napsala, no ja doufam,ze to taky nic nebude

lendy1
30. pro 2008

to je normální, už se to tu i řešilo. Je to emoční projev. Děti ještě neumí mluvit, proto dávají najevo emoce v určitém věku takto. Dělá to spoustu dětí. Ptala jsem se na to i neurologa a řekl mi to samé-emoční projev 😉
Malej mi to dělal několik týdnů-prostě se celý klepal-ruce, nohy...pak to přešlo.

slunicko552
30. pro 2008

Ahoj tak to jsem neslyšela,snad to nic nebude.Zkus zavolat doktorce,třeba Tě uklidní.

anke
autor
30. pro 2008

lendy: dik, kez bys mela pravdu ... 🙂

magimary
30. pro 2008

anke, len ma napadlo, keď si tam spomínala aj tie ATB, že by to možno mohli byť aj ich negatívne účinky (pozri do príbalového letáku)...jednoducho by možno mohli (po nasýtení organizmu určitou dávkou) podráždiť mozog..., lebo okrem toho, že tras (je zrejme vo vašom prípade asi ten "emočný projev") je to naozaj aj neurologický príznak ( 😒 )...
viem, o čom hovorím... mám doma malého "závislačíka" (po matke narkomanke) a stále sa trasie-je to príznak mozg. dráždenia drogou, resp. teraz už jej nedostatkom... tým samozrejme nechcem ani len naznačiť, že by to bol Tvoj prípad, len chcem povedať, že tras môže mať naozaj viac príčin, nie len emočné... 😔

anke
autor
30. pro 2008

magimary, to jsou lokalni antibiotika do oka, ktera se temer nevstrebavaji do krevniho obehu a navic jsme je uz 2x meli a bez problemu, to by bylo divne .... ale podivam se tam

parybka
30. pro 2008

malému se to stávalo, když se rychle probudil, hlavně v kočárku. Nebo jsem ho musela probudit já.. chvilku se třepal, bylo mi to velice nepříjemné, měla jsem strach, ale když jsem ho vzala do náručí, rozkoukal se, tak to přešlo.

magimary
30. pro 2008

joj, anke, lieky do oka, ktoré sa takmer nevstrebávajú?...tomu až tak neverím (po vlastnej skúsenosti)...hoci som si myslela, že užíva celkové perorálne ATB...
ja som užívala očné kvapky proti alergii (kortikoidové)-lokálne kvôli lokálnym reakciám ( 😨 ) a asi po 4-tej dávke som dostala najbúrlivejšiu alergickú reakciu (anafylaktický šok 😲 !) a celkovú...
ale zase , v Tvojom prípade-tých lok.ATB to fakt nepredpokladám... asi to je naozja len to "prebytočné emočné vypätie", ktoré dieťatko ešte svojou psychikou nevie efektívne spracovať (môj najstarší presne v tomto veku začal mávať nočné mory-cez deň toho veľa prežíval, veľa nového sa učil-naučil sa chodiť, rozprávať, veľa ľudí sa ho pýtalo, on na všetkých reagoval a v noci to potom "nevedel" zvládnuť inak - iba odžívaním si to v nočných morách)
len som fakt považovala za dôležité upozorniť, že tras môže mať vaicero príčin (napr. aj nedostatok minerálov a stopových prvkov... 😉 )

katullka
30. pro 2008

Anke aj mne to robieva dcera, ma rok, trva to asi mesiac, no priznam sa, ze som to este nijako neriesila 😒 . Ale tiez sa bojim, ze co to moze byt. Robi to presne tak ako to opisujes, tak neviem, co to moze byt, ale niekedy mi to pripada, akoby sa tak hnevala..

kometka5
30. pro 2008

Anke, nijak jsem to neřešila. je fakt, že malý rozpoznali opožděně zvýšené svalové napětí, ale doktorka řekla, že ten třes k tomu není. myslím, že to opravdu bude tak, jak psala Lendy. 🙂

jaja0110
30. pro 2008

anke- u nas to robieva len jedna z nasich dvojiciek, uz par mesiacov tiez som sa zo zaciatku bala, ale potom ako povyrastla (teda ma 10 mesiacov) som si ista (takmer) ze je to emocny prejav, robi to vzdy ked sa niecomu velmi tesi, ked vidi peknu novu hracku, alebo znamu tvar... 😉

anke
autor
31. pro 2008

magimary: no ja jsem byla presvedcena,ze z oka se to do centralniho obehu dostava minimalne - mozna se pletu, ale kortikoidy jsou celkove svinstvo, ja jsem z leku na astma mela klepavku pokazde, nez jsem prisla na to, co mi je, tak mi to pekne nahnalo strach 🙂

ja bych nejradsi ho nechala vysetrit na neurologii, udelat krevni rozbory a tak, ale zas nechci, aby ho zbytecne trapili, budem to sledovat a uvidime, na pristi kontrole se zminim ... dneska uz to udelal jen dvakrat - pred kapanim do oka, a po probuzeni v postylce a kdyz ho zvedneme, tak hned prestane, tak to vypada na ty nerviky, protoze kdyby to bylo napr. z reakce na leky nebo epilepsie, tak by takhle nejspis hned neprestal ... ale reknu vam, pekne jsem mela nahnano, vecer jsem 2 hodiny lezela ve sve posteli s Davidkem, lampicku rozsvicenou a pozorovala jsem snad kazde nadechnuti ... 😅

novako
31. pro 2008

Holky, moc se omlouvám za příspěvek mimo téma, ale nemůžu si pomoct. 😅

Magimary: 7 dětí?! Hluboko se před Tebou skláním. Máme zatím jen jedno a přesto jsem občas na Chocholouška. 🙂

Anke: Radu nemám, tak aspoň držím palce ať je malý zdravý!!!

anke
autor
31. pro 2008

magimary: jojku jsem si ani nevsimla toho poctu, take se hluboce sklanim az nosem zem zametam 😉

anke
autor
2. led 2009

tak se to u nas nezlepsilo, spis naopak ... vypozorovali jsme, ze je to na jidelni zidlicce, na prebalovaku, pred koupanim a pri strojeni ... tak nevim
nemate jeste nekdo zkusenost?

magimary
2. led 2009

anke, mne to takto naozaj dosť pripomína nášho Najmenšieho "trasláčika"... 😕
a u ňho je to od neurológov stanovený Stimulačný (niekedy i pokojový) tras ako súčasť neurologických príznakov abstinenčeného syndrómu... 😔
sorry, ale fakt mi to aj u vás pripadá ako neurologický problém (aj keď zrejme dočasný), rozhodne by som to aspoň konzultovala s lekárkou--) potom: neurologičkou
a môžeš mi, anke, ešte presnejšie popísať, ako celá ta situácia vyzerá? (môžeš aj do ip, ako chceš)

anke
autor
3. led 2009

magi, klidne napisu sem, aspon to treba nekomu neco pripomene a napise zkusenost ...

vypada to tak, ze se jako zasekne - prestane vydavat zvuky, upre na me oci, trochu se zatne a rozklepe se - hlavne ruce a nohy a telicko, hlava ne ... v obliceji je akorat videt, ze mu to neni prijemne, za 2-3 vteriny to prejde a potom neplace ani nic jineho nedela ... normalne pak funguje dal, neplace ... zatim to vypada, ze to je v situacich, kdy se mu neco nelibi, nebo se na neco tesi nebo neco velmi chce ...

zadne nove leky jsem uzivat nezacala, Dada pouze ten Kanamycin do oka, ale ten uz mel driv a nic takoveho se nedelo, jedine, co jsem si uvedomila, ze jsme pred 14ti dny na radu dedecka epidemiologa prestali prevarovat kojeneckou vodu, ale to s tim asi taky nesouvisi ... hned zitra zavolam dr. a poradim se s ni ... akorat me stve, ze je takova svinska zima a tezko se nam v -14 st. bude jezdit po doktorech ...

anke
autor
3. led 2009

jeste musim dodat, ze v noci se to nedeje, ty prihody se opakuji ta 5-8x za den, vzdy v tech podobnych situacich

magimary
3. led 2009

anke, tak aj podľa toho, čo píšeš mi to naˇalej pripadá neurologicky, pôsobí to ako také "zarazy"-bývajú so vzruchov v mozgu..., každopádne si myslím, že neurologička bude na mieste (v najlepšom zistí, že je to naozaj len vyvinova fáza zrenia mozgových štruktúr, ktorou maličký teraz prechádza)...
ešte ma napadá otázočka, či je v tomto "stave" niečim vyrušiteľný? Mám na mysli napr.to, že keď sa trasie a chytíš ho pevnejšie do náručia, či sa prestane triasť (hoci viem, že to trvá pár sekúnd-to je dobré, že len pár sekúnd 😉 ), alebo akoby "prenesie" tras aj na teba, to zn.či i tak pokračuje v tarsení a klepaní...
tras reagujúci na vyrušenie je benígny (neškodný), tras odolný na prerušenie iným podnetom mže byť skôr neurologický, z mozgu (,zvonka neovpyvniteľný, ovplyvniteľný len "zvnútra"; ako príde, tak sám aj "odíde", príp. ho tlmia lieky)...

anke
autor
3. led 2009

magi: tezko rict, protoze to odezni samo v par vterinach i kdyz ho do naruce nevezmu, ale myslim, ze ano, protoze ho vetsinou popadnu do naruce a rikam mu, aby se nebal a klepat se prestane ... chyceni za ruku nepomaha, ale objeti ano - kdyz ho mam v nositku pritisknuteho na sebe, tak se neklepe nikdy

magimary
3. led 2009

hm, to je pozitívne, dobré znamenie 😉 , aj to, že to trvá tak kratúčko, aj to, že je to "zrušiteľné" zvonka...
zrejme zreje, ale potrebuje sa uisťovať... no vyšetrenia nič nepokazia-pre istotu...
a pozoruj, či sa tie prejavy menia, predlžujú, zintenzívňujú atd... ale verím, e to isto robíš 😉 ... si zrejme vnímavá, citliva maminka a malý podobne... nestresuj sa však zbytočne, aby sa to neprenášalo na Maličkého...
skús tomu traseniu predchádzať, resp. ho "rušiť" tým pritúlením, nosením, prihováraním sa atd...

anke
autor
5. led 2009

Ahojte, tak jsme zpet z kontroly u pani doktorky .... tak tres normalni uplne neni, ale zhodnotila to zatim predbezne jako emocni tres (pry je videt, ze je hodne fixovany na me - proto se u MM klepe casteji a u me skoro vubec), cilize by to nemelo byt vazne ... ale, jisty si neni nikdo ... delala nam test na cukrovku, tak to je ok ... pokud by to neprestal delat, nebo zacal vic, tak nas pozene na neurologii, ale pry by ho tam zatim jen zbytecne trapili ... na ocnim zada navic kontrolu ocniho pozadi, jestli tam neco neurologicky preci jen neni ... takze musime cekat, nejsme o nic moudrejsi, ale trochu klidnejsi ...

denisocka
5. led 2009

anke,aj my to máme,tiež to začalo jejak v 8-9mesiaci

mne znama povedala,že jej syn to robí ked ciká,ale to asi nebude pravda,bo by cikal každu chvílku

normálne sa zahladí niekde mimo,uprie zrak ,sklepe ho a život ide dalej

aj ja som to riešila,ale zistila som že je to normálne,hlavne ked ho položím na niečo studene

anke
autor
5. led 2009

denisocka: to dneska rikala i doktorka, ze se deti nekdy oklepou pri curani, ale po koupani nam to dela taky ... ale to je mozna spojene presne jak rikas s tim, ze ho polozim na studene - od te doby, co neprebalujeme u prebalovaku u okna a vic ho oblekam, tak se oklepe jen nekdy ... proste minkrat nez predtim ... jsi moc hodna, ze jsi napsala 😵 , aspon si budu jistejsi, ze to nejspis fakt nic nebude - je to presne jak rikas, upre zrak a rozklepe se a za chvili je v pohode

denisocka
5. led 2009

anke-som rada že som pomohla,ja som tiež stresovala-skoro som už aj na neurologii bola 😀 ,ale ked mi to vravela kamoška že to jej syn robí tiež a stále,tak som sa uplne ukludnila a ako vidíš,robí to vela detí- a su niektore,čo to nerobia.Ja tiež ked si na hajzlu sadnem na studenu dostku ta ma strase 😵

anke
autor
14. led 2009

holkyyy, ja jsem uplne v p**eli .... tak jsme konzultovali stav s detskou neurolozkou z HK a vysledek je takovy, ze nas chteji vysetrit - ale co vic, vyzaduji hospitalizaci ... rikali,ze to nic nemusi byt, ale ze by to klidne mohla byt pocinajici epilepsie ((
hospitalizace je prej na dyl, protoze krevni obraz, a pozorovani a EEG a jeste pry vysetreni mozku v narkoze ... toho se bojim nejvic - na to pry nesmi mit ani trochu rymu, takze budem trcet v nemocnici dokud nebude uplne ok na to, chce se mi brecet, taky uz jsem dneska brecela - ale mrnousek se na me usmival, tak me to preslo ... asi vi, co potrebuju
no a k tomu ale musim jeste z obvodni vymlatit doporuceni a to pri jesitnosti lekaru bude asi orisek, kdyz ji priznam, ze jsem ji normal obesla .. budu to muset nejak lisacky zaridit
ale prece kdyz rekla neurolozka ze se to vysetrit MUSI, tak si asi nevymysli jen,aby mela body, pro ne je to spis komplikace brat nekoho z jineho koutu republiky, ja treba cekala,ze podle popisu mi napisou, ze to nic neni, ze to ma hodne deti ...
no ale pry mi zaridi pobyt na detske klinice v HK matka-dite, takze tam budu s Dadou, jinak bych na to asi nepristoupila, protoze Dada se v noci nekolikrat koji a stresovat ho jeste tim, ze tam v noci nebudu a oni ho nechaji plakat, to teda nikdy

magimary
14. led 2009

hm, anke, držte sa! jasne, že je to ťažké, čo vás čaká, ale zase aspoň si budete na istom...zrejme fakt zistia, že je to úplne neškodné, ale je dobré že sa niekto rozhodol presne to vyšetriť... bude Ti napokon lepšie (nech už bude výsledok akýkoľvek...) 😔 .
Ver, je to lepšie takto...
Aj náš Najmenší dostával na ten tras antiepileptiká a bude sledovaný neurológom-pre istotu...

geminis
14. led 2009

anke,
podle popisu Ti žádný doktor nedá 100% diagnózu. Podle toho, co jsi psala, jsem to odhadovala na nervového původu, ne na emoce...
Nechci strašit, ale podobné třesy, záškuby se projevují u epilepsie.
Teď už jste pozvání do nemocnice, ale kdybyste nebyli, poradila bych ti natočit ty stavy na kameru nebo mobil a to ukázat doktorce.
Řešila jsem něco podobného u jedné holčičky. Taky nám hrozila narkóza, ale naštěstí k tomu už nedošlo.
Ještě zkus jednu věc. Pokud se zase začne třást, promluv na něj, zavolej, ukaž mu hračku, a uvidíš, zda zareaguje. Pokud by to byl záchvat nervového původu, nezareagoval by. Naše holčička vždy zareagovala.
Držím pěstičky, ať je to dobré. Dej vědět, jak jste dopadli.
PS. My máme za sebou dvě hospitalizace, bohužel. Taky jsme tam byli s dětma, tady se to ani nijak jinak neřší. Chci Tě jen upozornit, že tobude náročné na psychiku Tebe i malého. Ale ještě horší byl pro nás vždy ten návrat domů. Holky byly vyděšené, pořád plakaly a chtěly se nosit. Nehnuly se od nás na krok.

geminis
14. led 2009

doufám, že mě neukamenujete, ale nechat se uchlácholit řečma, že to je normální, náš malej, naše malá to dělá taky, to bych si sama o sobě neriskla. Určitě bych to konzultovala přinejmenším s pediatrem nejlépe neurologem, než si pak něco vyčítat. Jen doktor podle mě může posoudit, zda je třeba se tím zabývat nebo ne.