Tři měsíce bez plen a najednou se počůráva?

slavistka
2. říj 2009

Ahojte,stalo se to taky nekomu,ze prcek krasne umel na nocnik,rikal,kdyz chce curat,doma i venku a najednou posledni tyden si nerika,pocura se..kdyz se ptam,zda nechce curat,jeste se rozciluje a rika ne ne,ale pak mame pocuranej kalhoty,kocarek..?Jak to řesit?Ted jsme mu hubovala,tak jestli jsme ho jeste nevylekala..i jsme vysvetlovala,kyve,ze chape,ze si bude rikat a nic...Mluvím o curani pres den,v noci jsme to bez plen jeste nezkousela,celkem hodne pije,takze rano je plina doost nacucla,zatim jsme nebudila v noci na curani,to si taky nerekne,ve spanku se pocura kdykoliv...Dekuji za odpovedi.

draga
15. říj 2009

holky já potřebuju trochu jinou radu...malý je taky bez plen ale on se nepočůrá do tepláků, on se slíkne a normálně čůrá...ALE na lino, na koberec, tuhle dokonce počůral zeď...nevím co s tím...do teď naprosto bez problémů...ptala jsme se proč to dělá a jeslti nechce na nočník ať jde na záchod že u toho může stát...ale dneska se to stalo už 4x a já mám toho fakt jako celkem dost...nevíte nějakou radu?

atrami
16. říj 2009

draga,
mne to malý robil, ale len v zime. Záchodík ak nočník sa mu zdali studené.
Chce to pevné nervy. Synček už je veľký. Moj syn sa musel sám prezliecť, podlahu poutierať a veci sme spolu prali. Trvalo to asi týždeň, potom to šlo bez problémov.
Držím palčeky.

glickaiva
16. říj 2009

Ahojky,
naše starší má taky to období, že jeden den pořád převlíkáme a druhý den je to v pořádku. Ale mám pocit, že je líná a dělá to naschvál, třeba se ji zeptám jestli chce čurat, ona ne a do minuty to ma v gatkách a ještě se culí. U Nás je to naopak počuravá se spíš v přítomnosti rodiču, ale jak je tu baby a děda, tak je frajerka a nepočura se.

A to se naučila na nočník až ve 2,5 letech. Nechtěla spolupracovat, je to hodně tvrdohlavé a svéhlavé dítko. Jak se do něčeho nutí, tak to dělat nebude. Jako tatínek 🙂

Tak si myslím, že nejlíp je ten problém s počuráváním moc nezveličovat, ano vysvětlit nebo malinko vynadat, ale nedělat z tomo moc vědu, jako by to trošku přejít a ono se to vrátí snad 😉 do starých a nebo lepších kolejí.

sanicatko
20. říj 2009

baby,my sa zase pekne pytame,po dvoch tyzdnoch pohodlneho pocikavania,sme sa zrazu zacali pekne krasne pytat,len tak - jedneho pekneho dna🙂)) tak dufam,ze taketo obdobie uz nebudeme mat 🙂 ostatnym maminam drzim palce...a mozno treba len chvilu vydrzat a vcetko bude zase ako predtym 😉

tonicka
20. říj 2009

urcite ano, karolinka si cikne kazde 3 mesiace 😉

sandra81
22. říj 2009

Tak me utesuje ze s timhle problemem se nezabyvam sama....holt asi teda to moc neresit a hlavne se nerozcilovat, kdyz pak na ni rvu jen si to vycitam. A ona pak tak place a mrzi ji to asi taky....vyhruzky na ne stejne neplati...

slavistka
autor
22. říj 2009

Tak hlasim u nas obrat,doma uplne v pohode,venku se radsi ptam a nosim nahradni kalhoty...to se mi vcera pricurnul...ale doma uplne v klidu..tak aspon neco..Pres noc nic,ani nezkousim,zatim bez sance,procura 2pleny,ve 2h menim brutalne nacucanou plinu..je to asi tim,ze dost pije a hlavne pred spanim mliko,snazim se,aby se jeste pred spanim vycural,ale stejne ma doost nacurano,ze musim v prubehu noci tu pliny vymenit..Kdyz ji nevymenim,v 4-5h rano je celej mokrej vcetne prosteradla...☹

draga
22. říj 2009

nechci nic zakřiknout ale Dála začal chodit čůrat na velký záchod nastojáka...od té doby co jsme tu psala, že čůrá na zem apod. už to neudělal...
slavistka...to samé v noci u nás...na noc pije mlíko a pak pěkný nacucaný plíny...všechny proteklý, pyžamko taktéž a prostěradlo taky... 😎

sandra81
23. říj 2009

Slavistko a Drago, kolik je vasim detem ze jeste vecer davate mliko?
My jsme s tim prestali kdyz bylo male neco malo pres 1,5 roku. Byli jsme na dovoleny, byla uplne mimi normal rytmus a tak ho nechtela. Od te doby byla cely tyden sucha pres noc a kdyz jsme se vratili z Egypta domu tak jsem plenu ani mliko vecer uz nedavala a je stale sucha. Myslim ze kdyz dite normalne veceri a normalne pije ze mliko nepotrebuje vecer. Davame ho jen rano, asi 260ml.

slavistka
autor
23. říj 2009

Nasemu bude 2,5roku..on to mliko rad,ale usne i bez nej,da si ho treba pul hodiny pred spanim,pak se vycurame..ale stejne je brutus mokrej..Pak ho pije rano..pokazde 250ml..

draga
23. říj 2009

sandra malýmu budou v únoru 3 roky a mlíko prostě miluje, dostává ho i ráno a v poledne...dřív vypil i 3 flašky( na noc 🙂 po večeři), teď dostane jen jednu a myslím, že bude pít mlíko ještě v pubertě 😀

kasis
26. říj 2009

No nastastie to uz mame za sebou, trvalo to mesiac, denne pocuravanie a neskor zacal aj cez spanok, hoci bol uz aj v spani bez.Pri kazdom pocikani som ho vyhanbila,prizvukovala, ze sa cika do nocnika, snazila som sa mu to v klude vysvetlit a od min. stvrtku je vsetko OK, od vtedy so pocikance neprala. Sam zacal na WCko chodit 🙂 Tak dufam, ze uz nafurt u syna. Treba asi len vydrzat, ale pravdupovediac niekedy som uz bola v koncoch, hlavne, ze sme pomaly nikde nemhli ist bez nahradnych veci a obavala som sa zimy,lebo plienku uz ni nahodou nechcel.
Prajem vela trpezlivosti aj vam, urcite to prejde 😉

gandy
7. lis 2009

Ahojky holky, tak mi máme podobný probém. Malá chodí už půl roku na záchod, jsme bez plen, jen na noc. Už asi 14 dní ne že by se počůrala, ale učúrne si, řekne si že chce na záchod, ale už má ucinknuto v kalhotkách. Vůbec nevím jak to řešit. Nevím zda se tak zabere do nějaké věci a zapomene, nebo prostě lenost??? Změna u nás byla že jsme vzali dudlíka, ale nemyslím si že by to s tím souviselo.. Fakt už nevím???

olivova
11. lis 2009

gandy - ja riesim to iste...a som citala, ze nemam davat plienku...ja som jej ju zo zufalstva teraz dala (my mame ale 1rok 8 mesiacov), a ona sa pyta...Ta plienka je cely den sucha. Ja to nechapem. Ked jej ju nedam, cika kazdu chvilu a ani ju nenapadne sa pytat. A ked jej ju dam (to su 3 dni), ma ju suchu...
Neviem, co sa jej porobilo....A ked sa prezlieka, tak tak mi zacala vymyslat - vobec nie do nocnika, prip. na WC...surovo si cupne a uz cika...To tiez nerobila..Este som sa chvalilia, aka je sikovna 😒

marketa47
25. bře 2010

Ahojky, tak my máme úplně stejný problém. Dcera už 3 měsíce chodí přes den bez plen, pěkně si říkala "čulat" a teď poslední 3 neděle se začala počůrávat. Denně se počůrá tak 2-5x, nejdříve to začalo tím, že si jenom ucvrnkla do kalhotek a dočůrala se na záchodě, ale teď se počůrá úplně. U nás tedy byla změna, že začala spát ve svém pokojíčku, tak nevím, zda to s tím může souviset. Jenom doufám, že to bude přechodné období a nebude trvat dlouho 🙄

marmazel
26. bře 2010

Ahoj holky, přidám se k vám taky, my teda byli přez 2 měsíce bez plen, ale taky se začala počůrávat, začalo to malým učůrnutím a stupňovalko se to a když sem za půl hodiny měnila 3 tepláky byla sem zoufalá, taky sem si říkala že plenu nedám, ale po týdnu sem byla fakt vyčerpaná, tak sem dala ty tréninkový plenky a ona si buď řekla, i když to říkala jen když už čůrala a nebo nečekla vůbec, a teď, po měsíci to zkouším jako na začátku, když ráno vypije hrneček čaje pomalu na ex tak jí dávám čůrat co cca 15- 20 min, když pak pije normálně tak co půl hodinky, většinou řve že nechce, ale vždycky se vyčůrá. ona ví co po ní chci, tak snad se to zas v dobré obrátí a začne si zas říkat sama.

lusi80
11. čer 2010

ahoj holky,tak vidím že tady píšu po dlouhé době,my jsme bez plen asi přes 4 měsíce,do teď to bylo v pohodě,ale asi poslední týden se malje pokazil,ne teda že by se počůral každej den ale tak 2x do týdne se mu stane že křičí čurat a už dává nohy od sebe a čůrá ☹ že si to nechává vyloženě na poslední chvilku,a co mě štve nejcíc,že si chce sám otevřít dveře na záchodě když jde čurat,ale sám od sebe když má čurání tak nejde,když stojí u záchodu tak čeká až mus tahnu gatě,už jsem mu říkala že má jít sám když chce čurat,ať to zkouší,že musí sám,ale on je na všechno takovej pomalej,než si stahne gatě,všechno lážo plážo a pak je to pomalu v gatích 🙂 jinak s čůráním celkem v pohodě no,teď jak je to teplo tak si ho víc hlídám a le už bych chtěla aby byl víc samostatnej,ale to bych od něho asi chtěla moooooc když nemá ještě ani tři roky že 😀 vůbec si nepamatuju že by se ten starší tak počůrával,teda občas jako,ten byl myslím v pohodě..............tak se to snad spraví a byla to vyjímka

monapink
2. únor 2013

Rada bych radu,jak na to,aby se dcerka prestala pocuravat,je od 16 mesicu bez plen a zvladala to na jednicku,vzdy si rekla a postupem casu i sama na nocnik chodila...ale ted,bud se pricurne a pak teprve jde na nocnik a vola mami sahni si,jsem mokra a nebo se to ted zacalo stupnovat a krici curam a jeste se u toho smeje,do doby nez zacnu hudrovat a vysvetlovat,ze se zlobim..trva to vse uz pres dva mesice..zadne zmeny,ani male u nas nejsou,nehadame se,jsme vsichni v pohode,opravdu nevim cim to je a hlavne jak na ni..V noci plinu davame,pije hodne mleka,takze by do rana nevydrzela..Jsem uz zoufala,prevlekam ji snad desetkrat denne :/

snazilkabara
17. čer 2013

@monapink ahoj, jak jste na tom? My měli novoroční předsevzetí a asi do dubna si říkala a vse ok a teď si asi 2 mesice neříká a proste se pocura. Jak to dopadlo u vás?

monapink
19. čer 2013

@snazilkabara ahoj,u nas se slunickem zacalo byt vse OK,ale celou zimu asi tak ctyri mesice se pocuravala a nebo se pricurla,byla to dlouha doba,vydrzela jsem,plinu ji uz nedala a opravdu s prichodem jara a teplejsiho pocasi se vse zmenilo,jsme bez nehod i u hrani a tak..chce to trpelivost a hlavne ne po zlem,tim se nic nevyresi..to se mi to rika,kdyz m uz mame po...jinak ja jsem nechala pro jistotu asi dvakrat vysetrit moc,zda neni nastydla,no nebyla,bylo to jen obdobim 😉

snazilkabara
20. čer 2013

@monapink tak to Ema měla od zacatku roku už 2x zánět močáku. Takže 2x ATB jednou nejakej sumetrolim po tom přestala úplne curat a museli jsme ho vysadit a teď asi před měsícem augmentim. Ale pocura ve se Fořt, resp neřekne si, proste ji prosazuji po hod na nočním aby se vycurala, jinak se pocura.... Plenky už ji nedám o tom jsem ani neuvazovala, ale nerozumím tomu, když si už tak hezky říkala.

mmiirrkkaa
8. říj 2013

Syn byl bez plen 4 měsíce (přes den), vždycky hlásil, i v autě vydržel, dokud nešlo zastavit. A najednou buď hlásí až když si cvrnkne nebo se dokonce počůrá. Přitom žádné změny u nás nenastaly (stěhování do pokojíku, nový sourozenece...) a ani ve vývoji žádné změny nepozoruji (zdokonalení řeči, motoriky). Tahle regrese trvá asi měsíc... Kdy se to asi vrátí k normálu?

anien
14. lis 2013

Tak i u nás to asi propuklo ☹ Včera odpo se 2x počural a dnes dopoledne též a to jsem se ho pravidelně ptala, jestli se mu chce. Jinak si říkal krásně i vydržel a teď hlásí a zrovna čurá. Tak snad to nebude dlouho trvat 😠

jennyska
22. lis 2013

Ahoj @draga @anien @mmiirrkkaa @snazilkabara @monapink @lusi80 @marmazel @marketa47 @olivova @tonicka @glickaiva @atrami @slavistka @sirinka @megee @ajka72 @junovka @kubinkov @slavistka @sanicatko @kasis @sirinka @dididi30 @akzeret1 @petja @berenika39 @suki @hejdita a ostatní maminky 🙂

mohly byste, prosím, vložit své zkušenosti s Odplenkováním a Nočníkem pro děti na https://www.modrykonik.cz/nocnik/ do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady s maminkama tvoříme? 🙂 Jak u Vás probíhalo učení na nočník, co jste vyzkoušely, co zabralo, co nikoli a pod.

Pomůžete tím ostatním maminkám, které si prochází stejným obdobím, kdy se snaží děti na nočník naučit a hledají na MK radu, tip, pomoc a zkušenosti vedle obecných informací, které najdou v knihovničce.

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Janča

PS: Zapojit se do Wiki MK může každý. Knihovnička je otevřena všem.