Tři měsíce bez plen a najednou se počůráva?

slavistka
2. říj 2009

Ahojte,stalo se to taky nekomu,ze prcek krasne umel na nocnik,rikal,kdyz chce curat,doma i venku a najednou posledni tyden si nerika,pocura se..kdyz se ptam,zda nechce curat,jeste se rozciluje a rika ne ne,ale pak mame pocuranej kalhoty,kocarek..?Jak to řesit?Ted jsme mu hubovala,tak jestli jsme ho jeste nevylekala..i jsme vysvetlovala,kyve,ze chape,ze si bude rikat a nic...Mluvím o curani pres den,v noci jsme to bez plen jeste nezkousela,celkem hodne pije,takze rano je plina doost nacucla,zatim jsme nebudila v noci na curani,to si taky nerekne,ve spanku se pocura kdykoliv...Dekuji za odpovedi.

megee
2. říj 2009

slavistka řeším teď stejný problém...také jsme 3 měsíce bez plen v poohodě a teď přestal říkat a počůrá se...no asi je to jen nějaký období...četla jsem že se to stává celkem často...taková nějaká stávka nebo co.....no asi budeme muset vydržet...já jsem rozhodnutá mu už plínu přes den nedát

je ale zajímavý, že venku si řekne ať má plínu nebo ne...tak nevím...u nás je to asi tím, že je nás teď doma hodně a mi přijde, že mu to nějak odvádí pozornost...taky se to může dít jestli jste prožili nějakou změnu režimu nebo tak...

slavistka
autor
2. říj 2009

No u nas je to spis horsi venku,doma kdyz vidi nocnik,tak si ukaze..ale jak kdy..Dnes se pocural pri obede v zidlicce,ani naznak...zmena rezimu,nic se nekonala,tak nevim..taky jsme odhodlana plinu nedet,ale peru kazdy den troje teplaky...☹Tak doufam,ze stavka prejde,uz je to cca 10dni...

slavistka
autor
2. říj 2009

jo u nas mozna jeste problem,ze si sam nesunda nebo nechce sundat kalhoty,takze drive si vzdy ukazal na nocnik,na pindika a rekl bud tam,nebo ciiiii,takze jsme nabehli,sundali katata a krasne se vycurali,takhle pekne nam to kdekol slo od 2let a ted tohle...

megee
2. říj 2009

tak to máš dobrá že pereš jen troje já někdy i šestery...jinak kalhoty si taky malej sundat neumí ale tím to není...on umí vydržet...když jsme byli v obchodě a on mi řekl že chce čůrat tak jsem mu řekla že musí chvíli vydržet a vydržel až ven

přijde mi to spíš jen jako nějaké období odmítání nočníku, něco jako období vzdoru

hejdita
2. říj 2009

tak my uz mame toto za sebou a taky sme mneli po trech mesicich krizi ale protoze sem ji tu plenu nedala tak si rika kdyz chce jit na malou nebo velkou.....myslim ze to dite po trech mesicich skousi maminky ci to vydrzi nebo si myslim ze si rikai ze je jednoduchsi tahat plenu a hotovo 😀

hejdita
2. říj 2009

ja sem to chvili pripislovala i tomu ze sem ji odnaucila od pleny v roku a pul tak sem si rikala ze je to asi brzo ale nakonec sem rilala ze to jeste tyden vydrzim a pak uz ani nebylo potreba 😵

slavistka
autor
2. říj 2009

taky nekdy peru sestery teplaky,proste jak kdy se zadari🙂ted ho furt ptam,zda nechce curat,rika,ze ne,ja vim zejo,tak mu stahnu teplaky a jak pak cura...

megee
2. říj 2009

já už se to taky naučila rozpoznat i když mi říká že nechce...jinak dnes hlásím jen jedny počůrané tepláčky jinak si krásně říkal jak doma tak i venku 😀 tak snad se to bude zase jen lepšit

berenika39
2. říj 2009

ahoj, první syn to měl stejně (ne že bych měla sloní pamět, ale mám deník) a příčinou může být nějaká změna - pro vás běžná, ale pro něj důležitá, novej pokojík, stěhování, vycítí i případné rozepře (tím nemyslím konkrétně vás 😉 😉 ), změna v v jeho "režimu", stačí maličkost. Oni se někdy vracejí jakoby o krok zpět. Třeba když se učí něco pro ně děsně důležitéhho, nový slova, novou dovednost - vylézt někam..... Přejde to a vrátí se zpátky k nepočůrávacímu miminku.

slavistka
autor
2. říj 2009

no ja doufam,ze se to vrati,uz nemuzu,dnes pocurane asi patery kalhoty..zlobim se,vysvetluju,on kyve,ze chape a pak si zase nerekne a pocura se..uz to mame fakt 10-14dni,uz nechciiii...zmeny si vazne nejsem vedoma,ale jemu se muze nepozdavat zmenit nejaka malickost co me treba nenapada...

suki
2. říj 2009

taky jsme tím obdobím prošli...doporučuju vydržet, do kočárku dát něco pod něj a hlavně vydržet, jednou je bez plínky, tak bych mu ji zpět nedala. Může to být třeba i nachlazení, nebo jen zkouší 🙂 😉

megee
3. říj 2009

tak holky já už přišla na to čím je to u nás....jak je doma jen se mnou tak si řekne a nepočůrá se, ale jak je tu i někdo jiný tak neříká a počůrá se...to teda nevim jak budu řešit, asi budu muset vydržet a naučit ho, že musí říct i v přítomnosti jiných lidí

berenika39
3. říj 2009

bingo. v klidu a za stand.podmínek je to pro něj už hračka, ale když se něco děje, nestíhá - reagovat na nově příchozího a ještě hlásit mámě čůrání..tak vydrž, to chce jen čas, zvládne obojí, dospěje ktomu 😉 😉 😉

slavistka
autor
3. říj 2009

berenika teda ty mas sikovnyho chlapika,v roce jsem s o to ani nesnazila..me jde o to,ze to krasne umel i za nestandartnich podminek a ted najednou zapomina hlasit a klidne se pocura..

berenika39
3. říj 2009

slavistka, to jsme si nerozuměly 😀 😀 , to já psala o tvým prckovi v minulém příspěvku, asi jsem to nějak divně formulovala 😀 😀 😀

u nás teda kliiiid. nehrotím to. po snídani to jo, každý den si donese nočník, pochopil už, hned se vykaká ,dostatečně se pochválí,tleská, jásá, lítá kolem a jdem to spláchnout. (kolik času se dá strávit s ....),ale toť vše. zatím jen s nočníkem zaačínáme kamarádit.

megee
4. říj 2009

berenika jo jsem ráda, že jsem na tu příčinu přišla no a teď budeme bojovat aby to zvládl i za nestandartích podmínek a my vyhrajeme 😀

je fakt že je dost aktivní a jak někdo přijde tak se i předvádí tak asi nemá čas se ještě soustředit na čůrání 😀

petja
4. říj 2009

čauky,my to máme taky tak,ale nijak zvlášť to neřeším.prostě domlouvám a přepírám počúraný 😉 Vy myslíte,že jim jde o to,aby dostali zpět plenu? Filda říká plinu ne,tak to bude v něčem jiném.Taky se počůrá,stejně jako od Megee Domča,když je v akci a nemá čas 😀 Jinak chodí na nočník krásně,venku si řekne.Na záchod nechce,nehrotim nic.V noci a na spaní odpo dávám plínu.

akzeret1
5. říj 2009

ahoj taky se přidáváme,malou jsem začala učit na nočník "až" ve 2letech po měsíci si krásně říkala i na velkou i venku,ale byly mrazy a já jí radši nechávala pleny,nevim asi jsem jí to s ní rozhodila a zase se začala počůrávat, dodnes se střídá období 1 až 2 měsíce absolutně v pohodě a pak zase měsíce počůrávání atd,kolikrát jsem fakt zoufalá,někdy mi přijde,že jí to zdržuje od hry,podle mě chce vydržet a nevracet se k plíně a převlíkat a přepírat 😉

dididi30
5. říj 2009

pocuravanie je normalne, moja dcerka sa este aj v skolke pocuravala, teda len sem tam, nemala cas sa opytat, pre hranie 🙄 ....
pohoda 😎
ano treba vydrzat a nevraciat sa k plienke 😉

sirinka
5. říj 2009

ahojte aj u nas je to tak...skoro pol roka bola uplne v pohode a zrazu prislo obdobie, ked zahlasi pisam a to zanmena, ze uz ma cvkrnute v gatkach. neviem, co s tym, uz som jej zacala davat latkovu plienku, ktoru sice ona odmieta, ale bohuzial tolko teplakov na vymenu ani nemam, kolko stihnem oznackovat... 😒

kasis
5. říj 2009

Ahojte,
syn zacal pred 3 tyzdnami tiez cvrkat do slipkov. Presne ako Sirinka pise, krical, ze cikat a cikal hned, ale zastavil, ale co ked uz bol mokry 😒 .
Uz som nevedela co s tym,tak som ho zacala posadzovat na nocnik bez jeho pytania a to iste,ked zbadal nocnik cvrkol skor ako som stihla stiahnut gate. Plienku som nedala, som sa mu sice nou vyhrazala, no nechcel. V noci a cez obedne spanie to bolo OK, nepocikava sa. Minuly tyzden dokonca cikol,uz ked pocul slovo cikat 🙄 . Tak myslim,ze len skusa moje nervy 😠 . Dufam,ze ho to skoro prejde,predsa len blizi sa zima.

sanicatko
5. říj 2009

ahojte,prave som sem chcela dat tuto temu.my sme bez plienok uz vyse polroka,a SANDRA sa mi denno denne pocikava,a pokakava-sice menej,lebo to vymaknem.som z toho zufala,neviem co mam robit,ci dat plienku uz som si aj pokricala,nic nepomaha....neviem,stala sa z nej pohodacka,je leniva,neviem si to vysvetlit....mame prezit zimu z plienkou,a zase zacat odnaucat na jar?neviem.....uvidime ako sa to vyvinie.....a snad sa to vrati do starych kolaji☹

sirinka
5. říj 2009

sanicatko tak mi nastastie s kakanim dobre, to hlasi dobredu... ja som sa rozhodla davat latkovu plienku, to ma ako nohavicky, citi, ze je mokra ked si cvrkne ale aspon nohavice nie su mokre... a hlavne dufam, ze jej to zase docvakne v hlavicke.
uz som aj rozmyslala, ci nema infekciu, lebo obcas pri utierani krici, ze boli, ale nedavno brala na anginu ATB, tak tie by mali eventualne preliecit aj infekciu....ja netusim...

sanicatko
5. říj 2009

mne vcera vravela Sany,ked cikala,ze stipe,ale pocikava sa uz skoro 2tyzdne.stipalo to len raz,nastastie....prave teraz som ju prezliekla,lebo sa pocikala,a pre istotu aj pokakala☹....skusim to asi s tou latkovou plienkou,uvidime🙂.dakujeme.drzte sa

slavistka
autor
5. říj 2009

a kdyz vysvetlujete,taky se tvari,ze chapou a pak niiic...ikdyz dnes byl nejaky lepsi den,zacal si ukazovat na pindika,kdyz chtel curat..akorat jednoukdyz byl sam v pokoji,tak za mnou dorazil uz pocuranej...taky nevim,kde se to vzalo,fakt zadna zmena,nic,4mesice nam to slo a ted uz 14dni mame pocuranka..prijde mi,ze demonstrativne rika nene,kdyz s eho ptam,zda nehcce curat a za chvili cura...

kubinkov
6. říj 2009

Mám teď úplně stejný problém a malému je 21 měsíců. 😉 Díky, že vím, že v tom nejsem sama a s klidem se zase na chvilku vrátím k plínkám a asi určitě až půjde do školy bude bez nich. 😀 😀 😀 Přeji všem trpělivost a nedejte na okolí. 😉

junovka
6. říj 2009

Uz asi 2 tyzdne mam s Nely problem, nakolko prestava sa mi pytat na nocnik, popisa sa do gatiek, vcera sa mi dokonca uz aj pokakala....ked sme vonku, alebo niekde na navsteve , tak sa mi totalne popisa, aj napriek tomu, ze sa jej pytam ci nechce mocit.Tak som si myslela, ze toto uz mame za sebou a nebude uz problem 😖 ...a zrazu.!! 😠 😝

ajka72
6. říj 2009

sisrinka ak brala tvoja malá ant. tak mohla nimi zničiť prirodzenu floru ktorú má v pišulke tak ako keď aj dospelá žena berie ant. a potom môže mať problém treba jej rozhodne nasadiť probiotika a natierať pišulku s fungicinom, je len na predpis, prípadne ju vykupať v takej fialovej vode ale neviem si spomenúť na názov toho lieku čo sa dáva do vody v lekárni to určite budu vedieť je to voľne dostať, prípadne choď s malou k pediatričke, inak ja som mala s malou rovnaký problém a ako som vyššie napísala sme postupovali na radu mojej pediatričky a rýchlo to prešlo, 😉

megee
7. říj 2009

holky myslím, že vracet se zpět k plínám je blbost...dost je to rozhodí a pak to bude ještě horší....já se rozhodla že mu ji už zpět nedám..ven bereme náhradní ryflíky a slipy a doma prostě převleču a ppřeperu....chce to pevný nervy, ale jednou to určitě pochopí a t ohle blbý období přejde 😉

takže nám všem přeji pevný nervy...a hlavně vysvětlovat, vysvětlovat, vysvětlovat...a nekřičet na ně oni za to nemůžou prostě se učí novou věc a nic nejde z hodiny na hodinu 😉 🙂

sirinka
7. říj 2009

ajka probiotika uz som nasadila, resp. uz ich aj dobrala...mozem skusit este ten hypermangan...diky za radu...

junovka inac presne aj u nas, ja sa jej dookola pytam, ci nechce pisat, ona stale ze nie a vzapati si pisne do gatiek...