Tříměsíční miminko vždy v půl osmé strašně pláče

jaromira85
17. čer 2014

Ahojte maminky, mám takový dotaz. Máme malou tříměsíční holčičku a je velice hodné miminko. Netrápily nás ani prdíci, ani zatím nic jiného. Ale najednou od pátku vždy o půl osmé spustí hysterický až dávivý křik, nic nepomáhá. Trvá to tak hodinku. Nechce prso, nechci chovat, ležet nic. zpěv a hračky- nereaguje. Zní to jako velmi bolestivý pláč. Byla jsem u doktorky a vše je v pořádku. Naopak se na mě spíš dívala, zda mi to vadí ve smyslu, že nemohu sledovat zprávy!!! Četla jsem něco o nervové soustavě, kdy si miminko ukládá informace a je v tu danou dobu zmatené a cítí úzkost. Jen doufám,že to opravdu není nic vážného. Máte nějaká s tímto zkušenosti? opravdu to začíná ve stejnou dobu. Jsem zvědavá, co dnes. Ještě jsem si říkala, zda to nebude mít něco i se zoubky. Pořád si strká ručičku do pusinky, hodně slintá a je i přes den docela plačtivá, ale né tak hystericky, jako o půl osmé. Prosím o radu či vaše zkušenosti. Děkuji moc, hlavní je, ať to není nic vážného. Asi bych měla dodat, že je o měsíc narozená dříve, tak zda i s tímto je nějaká souvislost. Byla plně vyvinutá, jen malá porodní váha.

lv
17. čer 2014

starší dcerka takto řvávala pravidelně 3-8m, a bylo to podle všeho jen vyrovnávání spousty podnětů, co za den pochytala, jak jste psala, spousta informací a nervová soustava je přetížená..den co den, cca 7-22h, mockrát jsem brečela s ní, zkoušely jsme kde co, řvala v náručí, v kočárku, schoulená do klubíčka, vlastně se pak uřvala hladná k spánku..strašný to bylo..moc poradit není co, zkusit dávat více spát, tvořit klidnější atmosféru, což se hezky řekne a hůř udělá..obvykle to ustoupí, až trošku dozraje..dcerce pouze zůstalo na později cca od těch 8-9m do 5let záchvaty nočních děsů, které se objevovali pravidelně když nespala po obědě /jako menší/, když bylo za den hodně vzruchů, nějaké výlety atd.

somalicats
17. čer 2014

@jaromira85 U nás se tomu říkávalo a říká "vysírací hodinka". Obě děti měly svoji dobu, kdy takhle plakaly, doslova řvaly. U obou to přešlo během cca 2 měsíců (začalo to ve 2-2,5 měsících). Neteř takhle plakala cca půl roku, než se to upravilo. Je to normální. Co pomůže - u nás pomohlo vždycky koupání - koupu před osmou večer a to mi děcka vždycky zklidnilo, pak večerní flaška a spát. Usínaly bez problémů.

jaromira85
autor
17. čer 2014

Moc Vám děkuji maminky za uklidnění, takže teď nám nezbývá nic jiného, než tu "vysírací hodinku" přežít 😀 jéééžiši, tak snad to stejně rychle odejde, jako to přišlo!

jenny.kay
17. čer 2014

@jaromira85 jen se zeptám - nebyla malá před tím "křičícím obdobím" očkovaná?

jaromira85
autor
17. čer 2014

@jenny.kay nebyla ☹ až příští týden.

jenny.kay
17. čer 2014

@jaromira85 Tak to bude opravdu asi jen "vysírací hodinka". Starší dcerka začala takhle ječet po očkování a poněkud nám to pak komplikovalo i další věci. Takže hlavně vydržet, ať to lumpici brzy přejde.

mamba79
17. čer 2014

Nase holcivka mela tohle kricici uz kolem 6tydnu, trvalo to cca hodku. Nam pomohlo posunout vecerni ritualy o hodinu driv, takze kouani v sest, flaska, spinkani. V sedm uz byla tuhos a diky tomu se ji upravila i noc a vydrzel spat 7 hodin na dalsi krmeni a ve trech mesicich spala celou noc.

jaromira85
autor
17. čer 2014

@mamba79 No my jsme to ted zkusili a vykoupali driv a spustila drive ☹ asi to ma zafixovane po koupeli, nebo nevim ☹ jedine co nam pomaha je drndat ji v kocarku ☹ ach jo. snad to vazne rychle odezni... clovek je unaveny z celeho dne a na noc taková šichta ☹

milmic
17. čer 2014

@jaromira85 Moje maličká dělala totéž. První měsíc prospala a pak to začalo. Každý večer pláč, strašný pláč, nikdo jsme nevěděli proč, nic nepomáhalo. Chovat, nosit, zavinout, prso, dokrm lahvičkou (to jsme si tehdá nebyli úplně jistí, jestli není hladová, člověk už pak zkouší všechno), dudlíček, spinkat, vozit, do šátku,...... přešlo to samo jak trošku povyrostla. Ani to netrvalo moc dlouho.
Její noční děsy trvaly / trvají mnohem déle, asi od roku a půl do dnes. U mojí dcerky to byla ta "vysírací hodinka". 🙂 Zoubky to nebyly, ono v tomto věku ty dětičky objevují ruce a pusu a zjišťují, že se dát ruka do pusy. Tudíž to dělají pořád. A taky zfačínají slinat. Mám pocit, že se to hodně svádí na zoubky, ale dělají to v tomto věku snad všechny dětičky.

jaydeep
17. čer 2014

já jsem též měla problém, princezna mi takto, ale prvních šest týdnů pravidelně od 7 do půlnoci plakala... byla jsem nešťastná, občas to bylo bříško, hlad neměla, občas jsem si prostě nevěděla rady, a roční synek vedle ní spinkal... po šesti týdnech to přešlo... nevím čím, to nevím proč....

melodygirl
17. čer 2014

@jaromira85 U nás to bylo totéž, zhruba od 4 měsíce hodinu někdy až hodinu a půl trvající panický řev. Drala se ode mne z náručí, házela, řev hrozný, až mi zaléhaly uši, nepomáhalo nic, ani prso. Většinou se vybrečela únavou v mým náručí. Já byla zpočátku dost vyděšená a zoufalá, měla jsem pocit, že ji něco strašně musí bolet. Bylo to vždy večer, okolo poledního spánku, i v noci se takto budila. Trvalo to zhruba do roku a třičtvrtě, nyní občas noční děs. Toto mívají děti s dráždivější nervovou soustavou, jak již bylo napsáno. Proto i pozor s budoucím očkováním, mohlo by se to v této oblasti ještě více díky němu zhoršit. Držím pěsti, nauč se být klidná a konejšit a tak se snažit myšlenkama odprostit, není to zpočátku jednoduché, ale psycholožka mi říkala, dovolit dítěti se vybrečet, tzn. že to vnitřně nějak pustíš tzv.k vodě. Chce to čas, ale bude to dobré.

jaromira85
autor
18. čer 2014

@milmic a můžu se zeptat kdy a jakým způsobem Vám začaly zoubky?

jaromira85
autor
18. čer 2014

@jaydeep no jen doufam, ze to taky budeme mit jen sest tydnu, mit to pet mesicu a dele, tak nevim 😀

jaromira85
autor
18. čer 2014

@melodygirl a jak staré ted mate devcatko? je porad vnimavejsi nebo hyperaktivnejsi? da se to podle tohoto nejak soudit? kdyz uz jako miminecko hodne vnima a je ze vseho zmatena, tak to asi bude po cely zivot...

melodygirl
18. čer 2014

@jaromira85 Dceři je 28 měsíců. Ano, ano, přesně tak 🙂 Od malinka je náročná, velmi vnímavá, neustále potřebuje stimulovat nějakými podněty. Hodně plakala tak do roka a půl, pak se brzy rozmluvila a o hodně se to zlepšilo. V roce a kousek jsme navštívily homeopatku, a podávaly homeo na zklidnění a je znát, že zabralo. Do té doby prakticky člověk doma neudělal nic. Pak už se více dokázala soustředit a s něčím se alespoň chvilku zabavit. A v noci se hodně často budila, do roku a třičtvrtě i 10x za noc, nyní tak 2-3x. U každého dítěte se to jistě vyvíjí jinak, ale myslím, že citlivější bude vždy.

milmic
18. čer 2014

@jaromira85 Dceři vyrostl první v roce a synovi v 10m. Ani o jednom zoubku jsme nevěděli předem, prostě to vyrostlo.

jaydeep
18. čer 2014

@jaromira85 urcite se to srovna, drzim palecky!

jaromira85
autor
19. čer 2014

No dneska mi proplakala celý den☹ a večer zase nejhorší ☹ přikládám to tomu, že máme tři měsíce, tudíž spurt a večer ta její hodinka na uklidnění nervové soustavy. řeknu vám, že nevím, kdo vymyslel název mateřská dovolená, ja jsem jak zbitá ☹ někdy si i postesknu za prací ☹ doma si někdy příjdu tak neschopná a jak alenka v říši divů. hlavně když na ulici na vás všichni koukají, že nejste schopná uklidnit své miminko ☹

melodygirl
19. čer 2014

@jaromira85 Pokud má někdo náročnější dítko, tak mateřská je pořádný záhul 😲 Ten kdo má kliďase, tak stíhá tisíc dalších věcí, já jsem první rok byla ráda, že jsem si stihla dojít na záchod, obléci se a najíst. Já jsem učitelka na střední, ale to byl proti mojí mateřské těžký veget 😀 Na lidi na ulici se vykašli, oni prd vědí. Mě nedávno zprudila poměrně mladá ženská, když jsem byla s dcerou v takové té obchoďákové restauraci. Skoro nikde nikdo, přišla až po nás a dcera měla zrovna zásek a řev na celé kolo. A ona mě přišla vynadat, že by se tady rádi v klidu najedli, ať si zklidním to dítě. Samozřejmě já dělala v tu chvíli co mohla, jediné řešení by bylo odejít a nechat skoro plný talíř jídla. Tak jsem se ji řekla, že asi ještě nemá děti. To už házím za hlavu 😀 Spíš ti doporučuji, odsouvej očkování co nejdéle, jde to do 10 měsíců věku bez jakéhokoliv reverzu. Může jí to ještě více rozhodit.

lenou29
20. čer 2014

U nás taky po očkování ☹

daniellah
20. čer 2014

@jaromira85 ahoj, my to měli taky, tak kolem 6h. Pomohlo mi, když jsem s ní skákala na gymnastickým balonu, to ji uklidnilo vždycky. Takže každý den jsem měla v 6h tělocvik 🙂
Horší bylo, když jsme byli někde, to jsem musela dělat, že jsem jako na balonu, takže poloviční dřepy 😀 , i ty ale zabraly..

17mirka
20. čer 2014

Dobrý den,

Syn měl úplně stejné příznaky jak vaše dcerka, jé také předčasně narozený. Strašně plakal a nedal se utisit, naše doktorka řekla že má koliku i když dobře kakal a na prdiky netrpěl. Lékařka jé i homeopat a poradila mi homeopatika Nux Vomica CH 9 a já jsem cucala po dobu 2 týdnu 3 kuličky denně a od druhého dnes byl syn klidný! Myslím že tím nemůžete jich zkazit 🙂

jaromira85
autor
20. čer 2014

@17mirka Děkuji moc, vyzkouším to. dokud jeste trochu kojím ☹ protoze mleka uz moc nemam a davam prikrmy.

millyh
20. čer 2014

Ahoj 🙂 říká se že mimi kolem toho třetího měsíce začíná více vnímat svět. My to měli taky a hoooodně nám tehdy pomohlo začít víc nosit přes den. Takže co mi tělo dovolilo tak byl v šátku nebo manduce. A ten druhý tak ten to neměl. Toho jsem z ruky dávala několik týdnů minimálně a byl takový vytulený. Každopádně každé mimčo je jiné.
Přeji ať to brzy přejde. Papá a hezký víkend em

17mirka
20. čer 2014

Na zvýšení kojení jsou také homeopatika a mě také pomáhají Ricinus communis 5 CH jsou k dostání v lékárně a cucáte 5 kuliček ráno a večer a lze přidat i v poledne když je málo mlíčka (oboje homeopatika stojí kolem 85 Kč). Držím palečky a mějte se krásně

jaromira85
autor
21. čer 2014

@millyh moc děkuji, já se ji snažím hodně nosit a zase mi naše mamča řekla, že by takové maličké miminečko mělo ležet na zádech, ze častým nosenim ji ublizuji ☹ prý za nich měli takováto miminka v povíjancích. Neslyšela jste některá o zádičkách nebo polohách, co ubližuje a naopak pomáhá?

millyh
21. čer 2014

😀 šátek je to nejlepší , teda můj názor
Přečti si koncept kontinua buď knížku nebo toto http://psychologie.cz/koncept-kontinua-pro-proti/
Knížka je o něco lepší páč je tam toho víc
Ale odkazů je spousta http://kontinualne.wordpress.com

millyh
21. čer 2014

Jo a je tam i povídání o pláči v té knížce

ajurka
21. čer 2014

Jak bych řekla rustovy spurt

lujza999
27. črc 2014

@millyh uplne s tebou suhlasim, pomaha nosenie, skakanie na fit lopte, hojdanie. nam pomohla Adamo hojdacka je to nieco ako hojdacka skombinovana s koliskou.