Třmínky u 2měsíčního kojence. Jak jste to zvládali vy?

fiollette
27. srp 2013

Ahoj!
Dnes jsme u ortopeda vyfasovali třmínky na kyčle a mně tím vyvstala řada otázek ohledně obstarávání malé. Do vajíčka se nám s nimi nevejde, ale sudané je muže mít jen hodinu denně. Budeme dojíždět každý týden na kontroly do Prahy a to pro nás znamená celkem 3 hodiny cesty. Jak jste přepravovali děti vy? Nic než korba od kočáru na zadní sedačce auta mě nenapadá.Na tu cestu ji je sundávat nechci. Když by to šlo dobře,tak budeme jen se třmínky, když to nebude ok, tak hospitalizace na 6týdnů a trakce :-/
Kojení snad dáme vleže s její hlavou na boku, ale i tak to není moc pohodlné. Nemáte některá lepší vyzkoušenou polohu? Oblékání snad zvládneme tím, že jí budu dávat o pár velikostí větší oblečení, ale doma stejně bude jen v body a punčochách. Přebalit jí plínku je taky umění,ale dávat ji přes třmínky mi přijde nepraktické a zase abych je kvůli tomu vždy sundala, to se mi v rámci léčby nechce. Předem děkuji za vaše zkušenosti.

alisek
27. srp 2013

řešila to u nás v diskuzi jedna maminka @mmirunda, ale myslím že cestování s třmínkama asi nepůjde a jiné než v autosedačce není ani bezpečné, tak bych asi třmínky sundala když cestujete tak daleko.

llluckaaa
27. srp 2013

My třmínky nemáme, ale kámošky mimčo ano. Byli jsme s nimi teď týden na dovolené a žádný problém s nošením jsem nezaznamenala, do vajíčka se mimčo vešlo, kojila úplně normálně jako by kojila bez třmínků a oblečení klasika.

fiollette
autor
27. srp 2013

Vše je to asi jen o praxi. Jen to vajíčko mi leží v hlavě. Nám se do něj nevejde. Když ji tam dám, tlačí ji to nožičky k sobě a měla by je mít od sebe :-/ Asi riskneme tu korbu a nějak ji v ní přikurtuji. Sice vím, že je to proti dnešním předpisům, ale nás mámy vozili jen na klíně. Chci udělat max pro to, abychom nemuseli jít do nemocnice na 6týdnů. to by mi tam z toho asi hráblo. Stačilo mi 14dní s prvorozeným.

llluckaaa
27. srp 2013

@fiollette Tak to zkus probrat s doktorem. Co takhle jí na cestu místo řemínků nožičky roztáhnout látkovými plenami?
Já bych si spíš rozmyslela tu jízdu bez pořádného připoutání - jestli vám to do Prahy trvá 3 hodiny, tak pojedete asi z daleka, asi po dálnici a asi rychle... Já mám za sebou dvě autonehody a kdybych nebyla tehdy pořádně připoutaná, tak jsem teď mrtvá ☹

fiollette
autor
27. srp 2013

@llluckaaa To bude asi nejlepší, probrat to s MUDr. Na tohle mě nenapadlo se ho v ordinaci zeptat. Nečekala jsem, že bude s vajíčkem problém :-/ Už jsem kontaktovala i tu maminku, kterou mi doporučila Alisek(díky moc za typ).Tak uvidíme.
Po dálnici sice nejezdíme ale i tak má člověk strach, když jede někam, kde je větší provoz. Nějak mi to teď moc nemyslí. Jsem z toho celá nějaká paralizovaná :-/ Díky za názory 🙂

llluckaaa
27. srp 2013

@fiollette Nemáš zač 😉 Držím palce, ať vám to řemínky spraví a hospitalizaci se vyhnete 🙂
Kámoška to měla dlouho na hraně a taky jí hrozili hospitalizací, ale poslední kontrola naštěstí ukázala, že řemínky zabraly a nikam nemusí.

fiollette
autor
27. srp 2013

@llluckaaa Díky.Jinak problém s dopravou vyřešen.Kamarádka má nějako špešl korbu i s pásáním co se používá i do auta 🙂

mmirunda
27. srp 2013

Jinak přebalování jistě zvládnete, dá se na to zyvknout a co se týče doma věcí, nakoupila jsem punčošky a třmínky dávám až na to, nebo jdou i elasťáčky a třmínky až na to 😉 Jinak já sundávám během den docela často, ono není důležité jestli ty třmínky jsou na nohách, ale to, že nohy musí být stále v abdukčním postavení, což je že svírají pravý úhel 😉 Kdyby cokoliv, pište mi 😉