Trocha krve při utírání zadečku po stolici, čím to je?

monalis
18. bře 2013

Mám na Vás milé maminky dotaz. Když naší dceři (2leté) po stolici utíráme zadeček, nalezneme na papíru trošku růžové krve. Ani snad ne jakoby krvavou kapku ale spíše světle růžovou. Malá chodí na záchod většinou každý den, ale je pravda, že se mi zdá že má průměr stolice dosti veliký a vždy hodně tlačí. Je možné, že je to tím jak hodně tlačí? Už se chystáme k lékařce, protože začínám mít strach. Neobjevuje se to vždy jen třeba dvakrát, třikrát do týdne. Někdy celý týden nic. Nemáte někdo podobné zkušenosti? Předem děkuji za informace 😉

hojda
18. bře 2013

Sousedka mají širší střeva, takže je stolice hodně objedmná. Nebo naopak může mít užší zadeček, ale pokud jste doposud žádný problém neměli, tak to bude ok myslím.

monalis
autor
18. bře 2013

@hojda Děkuji za informaci. Také doufám, že to bude o.k. Hned jak přestanou chřipky tak s ní zajdu k lékařce. Pokud by to bylo častější tak tam půjdu okamžitě. I můj muž říká, že to občas měl tak snad to bude opravdu v pořádku 😉

llluckaaa
18. bře 2013

Ahoj, s tímto máme zkušeností bohužel dost ☹ Krev je pravděpodobně z praskliny v zadečku. Zaběhni s tím k doktorce, ona ti nejspíš předepíše léky na roupy - prý se často stává, že kvůli roupům je kůže jemnější a více praská. Každopádně se pokuste držet dostatečný pitný režim, jíst dost ovoce, jogurtů, zeleniny apod, abyste stolici změkčili.

pindruscha
18. bře 2013

No, s dětmi zkušenost nemám,ale něco podobného zažívám já osobně - když je obsah větší než průměr dírky, ta se může natrhnout a vznikne tzv. fisura. Byla jsem s tím i na gastroentero, doporučili mi víc pít, jíst více vlákniny, jako prevenci, dostala jsem i nějaký sirup na změkčení stolice. Když už se fisura objeví, tak udržovat v čistotě, umýt po stolici, pak si dát sedací koupel - třeba manganistan. Pro malou bych asi spíš doporučila teatree olejíček - pár kapek do vlažné vody v lavoru a na chvilku posadit?
Za mě osobně tipuji na tohle, ale k doktorovi zajít nikdy neuškodí.

monalis
autor
18. bře 2013

@llluckaaa @pindruscha Na konečníku jsem ji nic nenašla a to jsem jí ho rozevírala abych ji pořádně očistila. Asi to bude v části svěrače na kterou není vidět. Zajdeme k lékařce a uvidíme, co nám na to řekne. Moc děkuji za rady a zkušenosti. Jste zlaté 😉

llluckaaa
18. bře 2013

@monalis Ono nemusí být nic vidět. My tam krev taky měli a na pohled nic 😒 I jsme absolvovali i všelijaká vyšetření v nemocnici, aby se přišlo na to, čím to je. Vše negativní. Zabrala až mast, která vyléčila trhlinu, a strava, která odstranila zácpu a veliká tvrdá hovínka.

monalis
autor
18. bře 2013

@llluckaaa Moc děkuji. Pitný režim má až moc velký, ale pokusím se zvýšit přísun ovoce a zeleniny. Jogurty ji spíš způsobují zácpu. To už máme vypozorované. Uvidíme jak to vše dopadne 😉

llluckaaa
18. bře 2013

@monalis Aha. Tak zkus to ovoce a zeleninu. U nás dobře projímá syrová mrkev a už se snažím myslet na to, abych prckovi minimálně jednu denně dala.
Jak velký máte pitný režim? Já jen, že batole má do sebe dostat 1,5 litru (včetně vody v jídle) a to je pro nás nedosažitelná hodnota 😒
Držíme palce, ať to dopadne dobře 😉

monalis
autor
18. bře 2013

@llluckaaa No, malá vypije čistě v čaji tak třičtvrtě litru a to i více za den. Plus mléko ráno, kaše večer po 250ml. Pak v polévce a třeba ještě vymačkaný pomeranč s vodou 200ml. Ale také to tak není každý den 😉 Zítra dostane mrkvičku. A má moc ráda mandarinky tak si smlsne 😉

hojda
18. bře 2013

Nebo švestková přesnídávka, kompot šťáva. Velmi dobré výsledky jsou s povidlama rozpuštěnýma s máslem,dát lžičku ráno.

monalis
autor
18. bře 2013

@hojda Tak to rozhodně vyzkouším. Moc děkuji za radu 😉

baris
18. bře 2013

@monalis
starší dcera si sama způsobovala zácpu a chodila na velkou tak cca jednou za týden. No, chodila, až po klystýru. No a samozřejmě ta stolice byla jak od 150kg a přes 2m vysokého chlapa ☹ ☹ Byli jsme tenkrát v začarovaném kruhu - bála se jít na velkou, protože jí to bolelo, ale čím déle to zadržovala, tak stolice nabývala na objemu. A samozřejmě to bylo taky s krví. ☹

Dr. nám doporučila zadek (dírku) mazat mastnými krémy - např. infodolan (je to něco jako vazelína). To pomůže být kůži okolo zadečku pružnější.

hojda
18. bře 2013

@baris Mluvila jsem s kynezioložkou a ta říkala, že je to klasický případ pro kyneziologii, tak nevím, třeba by to pomohlo.

baris
18. bře 2013

@hojda my jsme zkoušeli už vše - homeopatii, kynezioložku, dětské gastro (léky, klystýry ....), dětskou psycholožku ... Přes 2,5roků bylo u nás hlavní téma kadění.... Až skoro ve 3,5letech to přešlo. Samo - no, zabral čert 😀 že si jí splete s pytlem hovínek. Ten rok jsme měli hodně bohatého Mikuláše 😀 Konečně sama pochopila, že když se chodí pravidelně, tak to nebolí. A teď jsem vysadila konečně i léky a jde to samo.

hojda
18. bře 2013

@baris TAk super, je to děs, čekat každý den, co bude. Sousedka to má s malou, ani nechce chodit ven, protože když se malé začne chtít, tak je to i na hodinu. ☹

baris
18. bře 2013

@hojda to znám. my jsme po cca 3-4 dnech (co nebyla na velké) ani nechodili ven, protože když byla venku, tak to naopak ještě více v sobě držela. A další den byl pryč ☹ My jsme to měli na celý den - po týdnu už chodila po špičkách, během dne katušku několikrát odchytnout, položit a zatlačit nohama na břicho, aby nedokázala zatnout zadek ... 😖 a stejně ne vždy se to podařilo. Katuška řvala bolestí, z klystýru má noční můry, já řvala z toho, že jí to bolí a já ji nemůžu pomoci ... Tak to bylo každý týden po dobu cca těch 2,5 let. Bylo to šílené, do toho mladší dcera, která nechápala o co se jedná 😝

Sousedce přeji pevné nervy. Podle psycholožky se o tom nemáme bavit před dítětem a nedávat mu odměny (za to, že se vykadí), protože si z toho může udělat nástroj vydírání. my jsme zkoušeli všechno možné i nemožné. Pomohl až čert 😀 a to že byla už dostatečně stará na to, aby to pochopila (a čerta se hooodně bála).

llluckaaa
18. bře 2013

@baris U nás taky jak píšeš - začarovaný kruh. Kvůli bolestem nechtěl jít na záchod a protože nešel dlouho na záchod, tak měl hovínka velká a hrozně ho bolely. Už nechtěl ani moc jíst, aby nemusel chodit na záchod ☹ Museli jsme dávat dlouho lactulózu a mazat mastí (používali jsme na doporučení z gastroenterologie faktu). Bylo to pár děsných měsíců, kdy mi dítě probrečelo hodiny denně na záchodě ☹

baris
18. bře 2013

@llluckaaa na záchodě 🙄 Katuška díky panice z velké do 3 let nosila plínky. Nočníku i záchodu se velkým obloukem vyhýbala - řvala jak tur jenom při představě, že by si tam měla sednout ☹ .

Buďme rády, že už je to za námi. Teda doufám, na dětském gastru jsem viděla i starší děti, co si způsobovaly zácpu (i nad 10let ☹ )

llluckaaa
18. bře 2013

@baris Tak u nás to pak už taky nebylo na záchodě, ale všude možně. Ve vaně (ta je super a pomáhá), v noci ze spaní, venku za chůze,... A to mu bylo v té době 3,5 roku ☹
Jj, já si říkám, že je štěstí, že to máme za sebou. Bylo to hrozné. Snad se to už nevrátí.

2hanah
18. bře 2013

Nemusí to nic být, ale jestli se Vám to opakuje, zašla bych určo k lékařce, buď jsou to opravdu jen prasklé žilky a napraví to léky na posilnění žilní stěny. Ale taky to může být alergie na jídlo (jiné potíže třeba zažívací nebo bolesti bříška nemá?) nebo možná i malé dítě může mít polypy ve střevě a nebo i nějaký bacil (mému synovi to například dělala bakterie Clostrydium, a protože je velmi vzácná, doktorka na to ani nepřišla a kdyby mi známá nudělala celkový rozbor stolice, můj syn by umřel na dehydrataci, ale také u toho měl velkou žízeň, vypil dva litry vody jen za dopoledne ve dvou a půl letech, to byste si všimla). A jinak má stolici normální? A normální tuhost?

elu
18. bře 2013

holky taky mame problém s kakaním...jdeme tak dvakrat za tyden, krev neni, ani u toho nejak zvlast nenrečí,že by jí to bolelo, ale kdyz je kakací den je to zaležitost opravdu na celej den....jak psala lucka ...u nas ze začtku po odebrání plínek kadila jen v teple vodě do vany...ted uz kadi do nočníku...ale je to boj...mame tu lactulosu, ale zatim ji nedavám...není to navykový???...no a hanah mě vyděsila...moje holka taky hrozně pije...tak dva litry za den...ale u nas je to snad jen zlozvyk nahrada za kojení...pije s flasky s dudlíkem a uklidnuje jí to

llluckaaa
18. bře 2013

@elu Neboj, lactulóza je neškodná a návyk nevzniká. Jen počítej s tím, že ti po ní bude víc prdět. My jsme ji brali několik měsíců (10 ml denně) a když jsem ji chtěla vysazovat, tak jsem raději ubírala množství a dávala méně častěji, aby to byla postupná změna a ne šok. Když se mu to teď začíná zase moc zahušťovat, tak jí raději dám, abysme se nedostali zase tam, kde jsme byli před rokem 😒
Ještě našemu prckovi pomáhaly (hlavně psychicky) nahřáté třešňové pecičky.

monalis
autor
19. bře 2013

@baris Tak naše chodí každý den. Nic ji při tom nebolí jen musí hodně tlačit. Doufám, že vy už budete v pořádku a je to vše za Vámi. Rozhodně před Vám klobouk dolů. Mějte se pěkně a ať už Vás nic netrápí. A děkuji za sdělení Vaší zkušeností 😉

monalis
autor
19. bře 2013

@2hanah Na bolesti bříška netrpí ani ji to nebolí když dělá bobek. Prostě jen hodně tlačí, ale na bolest si nestěžuje a to ona je cíťa, takže kdyby ji to bolelo tak by to dala znát. Tužší hovínko má jen na začátku pak už je to v poho. Dokonce jsem prohlížela stolici a nic v ní není ani krev. Osobně si myslím, že má asi podrážděný konečník. No uvidíme 😉

sus
19. bře 2013

a nevite,proc treba prcek bobkuje? takove male slepene kulicky,jako kralici kulicky. mala chodi obden,ale krev tam sem tam taky ma. zatim se tim nelekam,protoze ma fakt tuha hovinka jak hrom a musi hodne tlacit nez to ze sebe dostane,ale je hodne odolna,takzeto zvlada. hovinko tuhe a casto slepenec kulicek a kapka cervene krve. jednou nam pomohl hylak forte,ale je to strasne kysele a nedobre,takze to nechce vzit.

2hanah
19. bře 2013

@monalis Tak hlavně ať to nic není, ale člověka to potrápí ☹

monalis
autor
19. bře 2013

@2hanah Vše okolo dítěte vždy potrápí. Hlavně tak, že je rodičům líto jejich broučka, že se nějak trápí. Asi to nic vážného nebude. Zkusím trošku změnu stravy a vymněním druh čaje a uvidíme. Nechce se mi teď jít k doktorce, když stále řádí chřipky. No, uvidíme. Moc děkuji za podporu 😉

2hanah
20. bře 2013

@monalis Tak jedině tam jít v době, kdy má doktorka poradnu a jsou tam zdravé děti, nebo jí aspoň zavolejte, řekne Vám třeba, že to nic není nebo, kdy máte přijít, že má málo objednaných dětí do poradny. Já bych určitě šla.

monalis
autor
20. bře 2013

@2hanah Už jsem tak učinila 😉

2hanah
20. bře 2013

@monalis Budete hodná, když pak pisnete, nějaký výsledek nebo novinky, docela mě zajímá, co Vás to trápí. Děkuji a hodně zdravíčka přeju.