Tupozrakost u dětí, máte zkušenost?

mar_d
20. črc 2012

Maminky je tu některá, čí dítě má tuto vadu? Mojí neteři zjistili tupozrakost na levém oku. Bude jí 7 let a prý už se s tím nedá nic nedělat. Jen nějaká civičení. (?) Máte některá zkušenost. děkujííííí

aemmi
20. črc 2012

@mar_d já s tím mám zkušenost akorát u sebe, bohužel, v tomhle věku se s tím opravdu už nic moc nenadělá. Pokud vím, je to řešitelný tak do 5ti leta to čím dřív, tím líp, obvykle se nosí okluzor na zdravém oku, aby se trénovalo to nemocné...možná jsou dneska nějaký novinky v léčbě, ale pochybuju, že to je něco převratnýho...

mar_d
autor
20. črc 2012

@aemmi A omezuje tě to nějak hodně? Dr. říkala, že pokud se to bude zhoršovat, může ztratit prostorové vidění. 😒 .

aemmi
20. črc 2012

@mar_d Ani ne, ted jsem dělala řidičák a povolení od Dr. jsem dostala, jen jsem právě musela na zkoušku na speciální přístroj kvůli tomu prostorovému vidění. A to když si zakryju zdravý oko, tak tím blbým přečtu u Dr. jen ty hoření největší písmena, já myslím, že tahle vada se s věkem nezhoršuje. Ono te není tak hrozný, jak to zní, ten člověk je na to zvyklej od mala, tak mu to nepřijde, že je nějak omezenej, já ani nenosím brýle 🙂

mar_d
autor
20. črc 2012

@aemmi díky 😉 . Je fakt, že když člověk neví a nemá to, tak to zní hrozně. Je pravda,že když už to má od mala, tak jí to nepříjde. Je to šikovná holka,tak to zmákne. Švagr nemá jedno oko a řídí jak drak 😀 . 😉

ined77
20. črc 2012

ahoj,
i já mám tuhle "vadu".od narození tupozraké levé oko..oči mám 10 let po laserové operaci z důvodu krátkozrakosti
ale jinak vidím dobře, řidičák mám, takže zatím mě to neomezuje nijak...uvidíme co přijde věkem 😉 .
mně oční dr. řekla, že s tupozrakostí nejde dělat nic, ale jestli ani v útlém dětství, to neporadím.nejlépe bude zeptat se očního dr. ke kterému malá chodí 😉 .
a souhlasím s @aemmi ...když s tím člověk vyrůstá, tak vlastně rozdíl ani nepocítí 😉 .

ined77
20. črc 2012

@mar_d ...kukni tady, najdeš tam myslím o tupozrakosti vše 😉 .
http://www.ottlens.com/nase-clanky/tupozrakost

mar_d
autor
20. črc 2012

@ined77 super moc díky. 🙂

pavlina05
19. srp 2015

@mar_d čtu váš starš příspěvek o tupozrakosti.Jak to s neteří vypadá dnes? Léčí se nějak? Dostala brýle či okluzor?
My jsme na tom právě stejně. Malý byl v 7 letech na preven.prohlídce, nikdy nešilhal a neměl problémy s viděním. U dr. nepřečetl spodní dva řádky, u oční také. Ta mu diagnostikovaa tupozrakost a prý se to léčit nedá. Nic nám nedala, jen že v září na kontrolu.
Všude čtu jak je to šílená nemoc.Tedy ztráta prostor.vidění. Četla jsem,že tupozraký vidí jen obrysy nebo rozmazané předměty.
Pořád se utvrzuji,že malý si nikdy nestěžoval, jen náhodně nepřečetl ty poslední řádky ☹

hore
7. srp 2016

Šílená nemoc to určitě není. Manžel je tupozraký na jednom oku, cca 1 - 1,5 dioptrie, problém je v tom, že na tupozraké oko vám nepomůžou brejle, nelze ani operovat. Pro prcky se zakrývá zdravé oko okluzorem, aby se to slabší cvičilo. K tomu nejlépe zařadit nějaké vhodné hry. U našich dvojčat tupozrakost diagnostikována asi ve dvou letech, začali nosit okluzory, nejdříve kupované, pak jsem je začala šít. Kupované látkové nestály kvalitou za moc a navíc - když jsem klukům ušila s motivem na jejich přání, nosili je bez problému celý den. V pěti letech okluzory přestali nosit úplně. Brýle nosí, to ano, ale tupozrakost je pryč.

sisstin
7. srp 2016

Ja jsem tupozraka, mam nulove prostorove videni, na leve oko nevidim periferne, musim otacet hlavu. Problemy mi to delalo v matematice a nemuzu ridit. Jinak s tim ziju normalne.

hricinova
7. srp 2016

Dcera nosi tez okluzor jeste stridame oci a doporucili nam na trenovani hru na tabletu Anna. Zaplatili jsme ji na rok a dcera mimo malovani, strihani muze pro zmenu hrat na tabletu.

sisstin
7. srp 2016

Ja nosila okluzor a chodila na ocni cviceni a nezabralo, ale nekomu to pomuze.