Týden zelená stolice u 3týdenního miminka. Hladová stolice?

ebi99
10. led 2023

Zdravím, měla bych takovy dotaz, již tyden( 2dny z toho byla opet zluta) se setkavam se vodnatou zelenou stolici s primesi hlenu u meho 3.tydenniho miminka. Je kojeny a chtela bych dodat ze od narozeni nas trapi ucpany nosanek a nejspis zadni ryma.
Delam si starosti zda se muze jednat o tzv. hladovou stolici?
Předem se omlouvam za foto

paja123kluci
11. led 2023

@ebi99 ano já bych to tipovala na hladovou stolici pokud jste neměla špenát nebo hodně brokolice žeby to třeba ovlivnilo barvu. Třeba ještě někdo napíše vlastní zkušenost. Ale můj starší syn před 15 lety ji takto měl v půl roce a začali jsme s příkrmy.

dasipe
11. led 2023

Co doktor, to názor. Žádná hladová stolice prý není. Každopádně si hlídat co jíš, zavolat pediatrovi, popřípadě mu ukázat fotky 😉

moonulka
11. led 2023

Stolice se různí, žádná hladová prý neexistuje. 🤷‍♀️ Můj kojený 3 měsíční syn zvládne různé typy stolice během jedné dávky. 🙈 Nejdřív žlutá kašovitá, pak zelená s kousky a trochou hlenu, potom zelená vodová... 😄 Je zdravý, přibírá krásně.

lenerka1
11. led 2023

Pokud má minimalne 5-6 počuranych plen denně, tak má mléka dost. Hlídat si stravu, u nás do zelena zabarvovala přemíra sacharidů, po výrazném omezení sladkosti a mléčných výrobků se vše upravilo. Problematická mohou být i vejce, lepek...no prakticky cokoliv, chce to slefovat

jjasmina
11. led 2023

@ebi99 poradte se s pediatrem raději

lenerka1
11. led 2023

Ještě mě napadá k tomu ucpanému nosíku...nemusí to být rýma, ale jak se miminkům vrací mlíčko (ublinkávaji, škytají), dráždí jim to sliznici v nosohltanu a pak různě chrčí a mají ucpaný nosánek z toho.

tami91
11. led 2023

@lenerka1 Mám stejnou zkušenost, taky jsem omezila sladkosti a od té doby je stolice zase oranzovozluta.

dobevacka
11. led 2023

@ebi99 U syna 2 měs. to samé asi dva týdny. Pediatr říkal, že pokud přibírá, nic jiného ho netrápí a je celkově spokojený, tak to mám nechat být... Zrovna vcera jsme byli na převážení a přírůstek je ok. Takže hladová stolice to nutně být nemusí, ale kontaktovala bych MUDr pro klid v duši 😊