Ucpané slzní kanálky u chlapečka

hruska22
8. čer 2007

ahojky holky v pondelok máme íst na očné vyšetrenie a budu to mojmu synčekovi asi prepichovat teda sondovat neviem ako sa to teraz robí ale chcela by som vediet ako to prebieha.viem že to robia ambulantne ale to ho musí boliet nie?ktorá to zažila napíšte mi prosím vás ako to vypadá moc díky

hlavinka
16. srp 2011

@jankadudova diky 😉

vichrica
2. lis 2011

Ahojte. Neviete mi poradiť, či je dobré dávať do zapáleného očka (predpokladám, že je to upchatý slzný kanálik) materské mlieko? Môžem to poprípade vyčistiť aj šalviou? Čítam, že je dobré to masírovať. Hneď to oskúšam 😉

kutcher
2. lis 2011

@vichrica já to dělám tak že MM používám jak do oka, tak do nosu při rýmě. vždy kápnu ophtalmo septonex a vytřu, namasíruju slzné kanálky, stříknu MM a znou vytřu - u 1. dítka se to tak krásně vyléčilo a u 2. už je to taky lepší😉

vichrica
2. lis 2011

@kutcher To mi nenapadlo nakvapkať jej aj do nosa. 😉 Ďakujem veľmi pekne za tip. A s čím vytieraš očká? Len čistou vodou? Kde presne mám masírovať ten slzný kanálik? To je v rohu oka alebo aj trošku vyšie medzi okom a nosom? A ako dlho nechávaš pôsobiť MM? Možno hlúpe otázky, ale nemám s tým veľmi skúsenosti 😅

kutcher
2. lis 2011

@vichrica no u oček to dělám nejdřív tím ophtalmo septonexem a sterilním čtverečkem vytřu, pak kápnu to MM a to taky vytírám prakticky hned, jelikož to stejně vytejká a masáž kanálku není žádná věda, na ten klouzavě tlačíš od nosu, můžeš z různých směrů tak, abys ten hnis vymačkala do oka a mohla to vytřít a u nosánku používáme 2 metody, které střídáme. 1. kápnu do každé dírky MM, odsaju a na vatovou tyčinku kápnu nasivin a lehce nosní dírku vytřu a 2. vykapu nos Betadinem nebo našim velmi oblíbeným physiomerem s tou hubičkou, odsaju a pak vytírám opět vat. tyčinkou buď s nasivinem nebo MM, podle toho, co je po ruce😉

vichrica
3. lis 2011

@kutcher Ďakujem veľmi pekne za Tvoje rady 😵 . Dúfam, že nám to tiež zaberie 😉

sisaklenkova
10. čer 2012

@adkap ahoj, už riadne stará téma, len som ti chcela napísať, že sme to tiež absolvovali, keď mala dcérka takmer 4m, ale často máva zápaly spojiviek, tak nám povedala, že si to asi zopakujeme a chcem podotknúť, že naša malá má teraz 18m a nechcem si to predstaviť, čo to bude.. Bude to hrozné pre nás všetkých!

sisaklenkova
10. čer 2012

@adkap ahoj, už riadne stará téma, len som ti chcela napísať, že sme to tiež absolvovali, keď mala dcérka takmer 4m, ale často máva zápaly spojiviek, tak nám povedala, že si to asi zopakujeme a chcem podotknúť, že naša malá má teraz 18m a nechcem si to predstaviť, čo to bude.. Bude to hrozné pre nás všetkých!
@adkap

seruska
13. bře 2014

Prosím vás, málá má problémy se slznýma kanálkama od narození a bohužel nic nezabralo a teď ve 21.m má jít na oberaci,která bude probíhat v celkové anestezii,ale bojím se...tak malé dítě a do celkové anestezie...Byly jste někdo?