Ucpané slzní kanálky u chlapečka

hruska22
8. čer 2007

ahojky holky v pondelok máme íst na očné vyšetrenie a budu to mojmu synčekovi asi prepichovat teda sondovat neviem ako sa to teraz robí ale chcela by som vediet ako to prebieha.viem že to robia ambulantne ale to ho musí boliet nie?ktorá to zažila napíšte mi prosím vás ako to vypadá moc díky

jeudi
3. srp 2009

tak to nas trapi od narozeni omyvam mu to borovou vodou a kapu kapicky a porad mu to tece..to bych strasne nerada na to propichovani i kdyz v betynce psali ze to neboli ze deti placou proto,ze je pevne drzi a nemuzou se hybat jinak je to bezbolestny..sama si ale nedovedu predstavit ze by mi nekdo pichal do oci 😨

zmurkaz
8. srp 2009

Ahojte kočky - taj mňa by veľmi zaujímalo, kedy treba ísť na to prepichovanie kanálikov .... pri opakovaných infekciách? Nám totiž očná dala kvapky a hneď objednala na prepichovanie - aj keď máme infekciu prvý krát a malá má dnes mesiac....a z očka jej veľmi netečie ... ani ten hnis už nie je veľký (sklr mám pocit, že to ustupuje a to som dala dnes prvú dávku kvapiek....)

adka12
8. srp 2009

Baby mne to prepichovanie robili a fakt to vôbec nebolelo. To len tá kanila vyzerá tak hrôzostrašne. Ja som sa tiež zľakla ked som to videla,fakt je to bezbolestné, je to len taký blbý pocit.
Inak my máme tiež od narodenie upchaté kanáliky, ja jej ten hnis vytláčam, utriem borovou vodou a dám kvapky. Zatiaľ pomohlo, ale asi až na 4 pokus

monik76
8. srp 2009

nam Mudr rekla ze by se to do pul roku melo samo upravit tak jsme cekali jak a nic v 8 mesicich jsme byli na 2x na pruplachu a 2x na sondazi mela tam jakysi blok v tom kanalku takze my bysme mohli cekat a masirovat do aleluja a zbytecne jen chci rict ze to mala zvladala lip nez ja byla to fakt chvilka a bez sileneho revu jen bych uz necekala tak dlouho a sla drive 😉 od te doby uz mame pokoj

sjuzan
9. srp 2009

Ahojky,taky to máme za sebou,bohužel několikrát. 😒 Malé taky od narození pořád střídavě hnisalo a slzelo očko,nejdřív jsme kapali Ophthalmo-Septonex,pak nám doktorka napslala kapky- antibiotika.Bohužel ale nic nepomohlo,tak jsme ve 3. měsících vyrazili na oční a tam to malé 3x během týdne proplachovali.Pak byl klid a v půl roce jí začalo oko slzet zase,ale nehnisalo.Na očním jí to zase propláchli,ale ucpaný to tentokrát neměla,prý očička někdy víc slzí při nebo po rýmě nebo prý i při růstu zubů.Jak to probíhalo Ti ale neřeknu,vždycky tam byl s malou manžel a já čekala v čekárně a poslouchala ten šílenej řev,bylo mně do pláče.Manžel ale říkal,že je to rychlovka, a že malá vždycyky začla takhle řvát už,když ji chytli,protože nemá ráda to sevření,když se nemůže hýbat.Samotný proplach byl rychlovka,ale taky záleží,jak je provádějící lékař zručný.Jedna lékažka to dělalal dobu a stejně se jí to nepovedlo a druhá doktorka to měla hotový během minuty.Jakmile byl proplach hotový,tak malá okamžitě s pláčem přestala a byla už v pohodě.

dvojka
9. srp 2009

jeudi-u vás je ještě velká šance že se to upraví...My je měli ucpané téměř do měsíce a pomohla nám masáž.Při každém kojení jsem jí malíčkem stlačovala od kořene nosu do koutku oka.A taky kapala septonex.5 x denně.To mi radili ještě v porodce.
Oni mi teda radili při každým přebalování kápnout,ale zdálo se mi to moc.

dvojka
9. srp 2009

do 4 měsíce jsme je měli ucpané 🙂

avuka
29. čer 2010

ahojte,my sme dnes boli na prieplachu...malej sa to od narodenia stale vracalo,mali sme opthalmoseptonex, pamycon,tobrex a nepomohlo...chuda,tak plakalo...ale vysli sme von a uz bola kludnucka a hned mi zaspala...bola asi dost nervozna,lebo sme hodinu cakali v cakarni, bolo tam horko,doki mala vela ludi a nestihala...este tyzden mame kvapkat,masirovat a potom sa znovu ukazat...dufam,ze uz nebudu prepichovat...

lunav
29. čer 2010

Ahojky holky,
tak i já přispěji svojí troškou do mlýna 🙂 Dcerce slzelo od narození očko a tak jsme ve 2,5 letech šli na zprůchodnění kanalku pomocí silikonové kanyly. Měli jsme z toho strach, ale bylo to bez problémů, strávili jsme 2 dny v nemocnici. Malé zavedli malikou kanylku, která byla vidět jen při bližším zkoumání 🙂 Měla tam zůstat tuším 2 měsíce, ale dcerka si ji před spinkáním nějakým způsobem povytáhla a tak za 2 dny šla kanyla ven ( protože byl pátek večer a doktoři na očním s tím neměli zkušenosti). Naštěstí i takto krátká doba dcerce stačila a očičko už je v pořádku a to už uběhly 4 roky.

lunav
29. čer 2010

Zapoměla jsem napsat, že kanylka nám vydržela v oku 4 týdny!

boise
8. únor 2011

Ahojte,

ozivim tuto temu. Info je hlavne pre maminy, ktore su proti invazivnemu rieseniu tohto problemu. Moj syn mal od narodenia problemy. Uz v porodnici nam ocka hnisali a tiekli. Prave prestalo do dvoch tyzdnov, lave vsak stale slzilo a v kutiku sa robil hnis. Tiez ked som mu tam zatlacila, vytekal novy. Lekarka nam dala kvapky, maste, vsetko mozne. Potom nasledovalo odporucanie na prepich a to som odmietla. Preslo nam to same presne v 12tich mesiacoch. Kedze uz bol velky, masirovali sme kanalik len po veceroch pred spanim... Na tuto temu som hovorila s mnozstvom lekarov a lekarnikov (dvaja rodinny prislusnici pracuju v oblasti farmacie). 90% z nich by to svojmu dietatu spravit nedali...V case ked ja som bola dieta sa taky zakrok ani nerobieval, detom sa ocne kanaliky bezne vyvijali do tych 18 mesiacov a nikto hnisave ocko neriesil. Samozrejme ine je, ak by tam vznikal zapal, co u nas nebolo... Tak prajem co najmenej slzavych a hnisavych ociciek a dufam, ze nas pribeh pomoze pri rozhodovani niektorej z mamiciek...

velrybous
8. únor 2011

@boise Ahojda,
my to máme taky od narození, kapali jsme Tobrex a nic..ještě jsem mu tam občas kápla MM a najednou ze dne na den levé očičko v pořádku, pravé stále slzí a vymačkávám mu hnis, nevím jestli mu to masíruju správně, dr. mi to neukázala..vytírám mu to Ophthalmem a občas kápnu ophthalmo septonex a dneska MM..máme jít za 14 dní na pročištění, ale nechci na to s ním jít..ale zase si říkám, aby mu tam ta blanka nesrostla a pak to neměl průchodný úplně..☹ každopádně ještě počkám a objednám se později..

boise
8. únor 2011

@velrybous viem co prezivate, presne to bolo u nas...nepomahalo ani mliecko, ani bylinkove cajiky, nic. Len som to stale utierala dookola. Za ten rok som minula viac vatovych tamponov, ako za cely dovtedajsi zivot. Ale som rada ze som pockala, aj ked rok sa niekomu moze zdat dlho. Viem ze niektorym detom to po prepichu hned prejde, ale mam kamosky, ktorym to museli robit aj 5-6x a nakoniec sa toho zbavili v rovnakom veku ako my...Ja som si obcas aj vycitala, ze som to nedala prepichnut, ale moj manzel stal pri mne a stale hovoril, ze sme dobre spravili. A nakoniec sa to fakt vyplatilo. Je to na rozhodnuti kazdej maminy, neodsudzujem ani tie zakroky, len ja som z toho mala strasny strach a odvahu som na to nenasla...
A ci nasirujes dobre? Ani nam to nik neukazal. Proste tak pri koreni nosa pri kutiku ocka...od nosteka smerok hore...ak ide hnis ked tam zatlacis, tak to robis dobre 😉

majatob
8. únor 2011

@velrybous ahoj, musim souhlasit s @boise 🙂 navic tvuj malej mi prijde na pruplach jeste hodne malickej 😕 ja jsem to se starsim absolvovala, nejak me nenapadlo, ze je jina moznost, byli jsme s jednim ocickem, druhy jsme nechali, protoze nehnisalo tolik, casem se to ale zhorsilo a nas zacali strasit pruplachem v celkove narkoze, ze uz je velkej (asi 8 mesicu) a neudrzeli by ho. Rekla jsem, ze driv nez mu bude rok nejdem a trvala na tom a ejhle, v roce bylo po problemech 🙂 mladsi ocicka taky hnisaly uz od porodnice, spravily se samy nekdy po pul roce. Driv nez v roce uz bych to neresila a docela lituju toho, ze jsem to synovi nechala udelat, kdyz to nebylo nutny...

boise
8. únor 2011

@velrybous ten posledny odstavec pisal so mnou syn, tak same preklepy...takze este raz:
A ci masirujes dobre? Ani nam to nik neukazal. Proste tak pri koreni nosa pri kutiku ocka...od nosteka smerom hore...ak ide hnis ked tam zatlacis, tak to robis dobre ...

lidiab
8. únor 2011

Ahoj holky, prosim poradte - malemu neustale slzi ocicko, ve vnitrnich ruzku se mu hromadi zelenkavy hnis, ale neni ho moc. Kapu Ophtalmo septonex, ale nezabira. Dnes jsem s nim byla u doktroky a ta rekla at jdeme na ocni na procisteni kanalku. Myslite ze nam je fakt budou pichat? Chystam se tam ve ctvrtek. Kdyby to chtel doktor udelat, udela to rovnou nebo nas objedna? Ja jen zda mam nekoho vzit s sebou, manzela nebo mamku protoze maleho sama neudrzim
😒

boise
8. únor 2011

@lidiab nebudu ta objednavat, teda aspon u nas je to tak, ze ta zoberu hned. A nemusis brat nikoho, ani ty pri tom nebudes moct byt...dietatko sa pri zakroku priviaze 😝 😔 🙄 je to chvila, potom ti ho prinesu 😔 Ale ako som uz pisala, ja som to odmietla a preslo mu to v roku same 😅

lidiab
8. únor 2011

Ted jsem si vas pozorneji precetla a vidim ze to pichani neni ta jedina moznost... 🙂 Takze asi si tam jenom zajdem a kdyby to synovi chteli hned pichnout tak jim reknu ze si to jeste rozmyslim

katchula
8. únor 2011

@lidiab ahojky, byli jsme na tom pročištění kanálků (obou oček) když byly malýmu asi tak 3 měsíce. Bála jsem se toho moc, ale nakonec to bylo to nejlepší, co jsme mohli udělat. Předtím mu z těch očiček pořád teklo a od té doby máme pokoj. V ordinaci jsme s ním ani nebyli, ale zařizovala nám to celé tchýně na Karláku na očním, tak nevim jestli je to běžný postup. Plakal samozřejmě, ale čekala jsem to horší, za chvilku byl v klidu a smál se 😉

lidiab
8. únor 2011

@boise 😖 Co ze??? Ani u toho nebudu a privazou ho?? Ty jo, tak to jsem dobre udelala ze jsem se zeptala...ted nivm zda tam vubec chodit 😕 Ono to zas neni tak hrozne, asi dvakrat denne ma v rohu oka takovou malou kulicku a slzi mu to obcas vic a obcas min. Tak to jeste s manzelem doma proberem...

lidiab
8. únor 2011

@katchula Dekuji za odpoved!
Tak ted v jsem v rozpacich...budu si to jeste muset nechat projit hlavou 🙂

boise
8. únor 2011

@lidiab neboj sa, je to len chvilkovy zakrok a mnoho detom to aj pomohlo...len ako vravim, ja som to odmietla, nedokazala som sa cez to preniest 😅 😔
ale vidis, ako pise @katchula , deti to rychlo preboli...
A nemozes byt pri tom prave pre to, lebo sa na to zle kuka...Horsie to vypada, ako to v skutocnosti asi je 😅 ale ajtak by som to nedala robit, ja som strasny posero 😉

katchula
8. únor 2011

@boise no já Tě chápu, každá maminka (pokud je normální), tak z toho musí mít strach. Já jsem asi měla výhodu v tom, že moje tchýně pracuje na očním a doporučila nám to. Malýmu to opravdu teklo hodně a každý se mě ptal, co to má s očičkama ☹ Bylo mi ho líto, ale taky jsem původně byla proti, že nenechám nikoho, aby mu píchal do oček. Naštěstí to dopadlo dobře a bez potíží. Ovšem teď tady čtu, že to někdo musel absolvovat i několikrát, to už musí být teda hooodně nepříjemné. Nám říkali na očním, že čím dříve se to udělá tím lépe, pediatrička teda tvrdila, že do 3 měsíců ne.

@lidiab Tak držím palce ať se rozhodneš správně 😉 Ale co tak čtu, tak můj syn to měl mnohem horší, otírala jsem mu obě očička tak každou hodinu a po probuzení nemohl kolikrát ani rozlepit víčka 😒 Uvidíš co Ti řekne doktor.

boise
8. únor 2011

@katchula no ano, pokial ste to mali take zle, to by som asi aj ja prekonala tu svoju hrozu...Len u nas to bolo len jedno ocko a zlepilo sa mu len malokedy... 😔 A je super, ze u vas to takto skvelo zabralo. Keby mal clovek tu istotu, tak do toho ide...

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
velrybous
20. únor 2011

@majatob @boise děkuju moc za podporu...vypadá to, že už máme očičko v pořádku, průplach jsem zrušila..kápla jsem mu tam po tři dny MM, vytřela opthalmo, chodili jsme hodně ven a je to dobrý.. 🙂 🙂 🙂 tak teď jen honem zaťukat, aby to vydrželo..

danula.ch
20. únor 2011

ahoj, aj nasmu malemu uz v porodnici ocko hnisalo a postupne sa to zhorsovalo, napriek tomu ze som mu kvapkala vsetko mozne - tobrex, oftalmoseptonex, pamycon, ocuflash, mm. robila som pravidelne vyplach ocka repikovym cajom a stale ziaden vysledok, dokonca zacalo hnisat aj druhe ocko. ked mal asi 3 mesiace sme isli na vyplach a odvtedy klop klop nebol ziaden problem. prezili sme vsetci horuce chvilky pri vyplachu, ked som videla ako malemu fixuju hlavicku, nebolo nam vsetko jedno. poslali nas von, pre istotu sme sli aj prec z cakarne a ked sme sa vratili, maly strasne plakal, ale odvtedy ziaden hnis. myslim ze to stalo za ten vysledok 🙂
chcem zdoraznit, ze to nie je prepichovanie kanalikov, ale vyplach , takze ziadna ihla sa do kanalika nepicha 😉

jasekd
21. únor 2011

No ja za sebe muzu rict, ze radeji zakrok, nez aby to furt hnisalo. Taky jsme kapali lecos, davali i ATB v kapkach, gelu... Po tom gelu se to spravilo, ale do tydne zas bylo zpatky, oko furt slepene, kdyz jsem mu to cistila, tak se mu to samozrejme nelibilo, vztekal se, pri kazdym placi z ocicka strikal hnis...
Zakrok snad za minutku hotovy, sestra ho podrzela, Dr. mela lupovy bryle, zavedla kanylu, zkusila proplachnout, neslo to, tak kanalek "propichla", proplachla, jeste asi tyden jsme kapali tusim Ophtalmoseptonex, masirovali vnitrni koutek a od ty doby dobry 🙂 Byl na tom do 2 mesicu veku, nevim presne, zadna premedikace, zadny svazovani, cista rychla prace v ambulanci u ocni doktorky 😉 Dite rvalo jak na lesy, ale to rvou i u vazeni pri prohlidce 😉 Ja jsem taky Dr. a navic mame i jine zdravotni problemy, cili dost vysetreni i horsich za sebou, neda se nic delat, snasim to dobre, hlavne kdyz mu to pomuze 🙂 Mne vic vadilo, jak se mu to lepi a strika zelenozlutej hnus, ze mu tam musim furt neco kapat, nez ze ho budou minutku "trapit". A jak pise @danula.ch , nenazvala bych to propichovani, je to proste sondaz kanalku kanylkou, ne jehlou, u nas slo o odstraneni prekazky v kanalku, zpruchodneni, zadny krvavy propichovani...

andelka
21. únor 2011

My jsme se teda nakapali všeho možnýho doaleluja a nakonec jsme nechali udělat v 5měsících sondáž a od té doby bez problémů, očičko krásné. Měl ucpaný jen jeden kanálek a nevypadalo to, že by si dal říct masírováním ani časem, tak jsme vsadili na petiminutovku u očního, malý chvilku řev (spíš jak ho museli držet než samotným zákrokem asi), ale jak mi ho přinesli a "zachránila jsem ho" tak pohoda. Taky jak u jasekd, měli jsme ucpaný kanálek a musel se zprůchodnit. Krev nebyla vůbec žádná a malý má od té doby klid, nemusím ho několikrát denně trápit kapáním.

sophie1
21. únor 2011

My máme problém s očičkem taky od narození. Nejdřív s levým, to se samo upravilo a od podzimu i s pravým a to se nelepší a nelepší ☹ . 2x jsme byli na očním, pokaždé, že masírovat, kapat, ale nepomáhá to. Dělali nám i kontrolu průchodnosti nějakým kontrastním roztokem a to, že je dobré, že to prý na průplach není. Vůbec se to ale nelepší, pořád má očičko uslzené, někdy i hnisavé, jsem z toho už fakt nešťastná ☹ . Nejhorší je, že v tomhle věku (malé bude 11 měsíců) se průplach už dělá v celkové narkóze. Možná kdyby nám to udělali dříve, bylo by to teď ok, průplachu s narkózou se teda bojím moc 😒 .