Ucpaný nos v noci, rýma žádná. Máte zkušenost?

eloana
8. srp 2011

Ahoj holky nemate nektera zkusenost s ucpanym nosankem bez rymy??
malej uz tyden v noci moc nespi- nemuze dychat , ale rymu nema... porad se mlati - pusinkou mu to moc dychat nejde.
zkousela jsme sterimar a odsat,ale nic se neodsalo.
pres den spi docela normalne.... kdyz vecer usne tak taky ,ale kolem te 2-3 ho to zacne zlobit - je videt,ze chce spinkat, ale vzdy ho to probudi

terkaz
8. srp 2011

Ahojky, mozna to bude znit blbe, ale nemate v pokoji moc horko? 😉

berenika39
8. srp 2011

@eloana petr měl jakoby ucpaný nos asi čtyři měsíce...cca od dubna. v noci pochrupával, dýchal spíš pusou, i přes den víc pusou, taky to nebyla rýma, nic mu nebylo....nejdřív prý že alergie - dostali jsme kapky do nosu plus zyrtec, výsledek nula. pak zase že nosní mandle, že na podzim půjde na vyšetření.
no a přešlo to samo, tak nevím....přikláním se k té oteklé sliznici - alergická reakce...oba jsme alergici. jdeme ted na tříletou prohlídku, tak se poptám.

eloana
autor
8. srp 2011

@terkaz -ahoj no ja nevim, taky jsem nad tim premyselala- ale v noci mame otevrene okno ated takova vedra nejsou

terkaz
8. srp 2011

Jak rikam, nevim. Ale brala jsem to podle nas. Jakmile maji deti v pokoji na spani teplo, nebo horko, budi se, mrskaji sebou a hur se jim dycha. mame na spani opravdu chladno, moje mamka rika, ze to az prehanime. Jsme na to ale zvykli a vsem se nam lepe spi 😉 Ale jak pise Berenika39 mozna je to i nejaka alergie.

eloana
autor
8. srp 2011

@berenika39 no ja uvidim pokud to bude pretrvavat skocim s nim-ted ma nase stejne dovcu
rada bych se uz vyspala🙂))

eloana
autor
8. srp 2011

@terkaz
@berenika39 mame jeste ten sirup aerius dostal to na rymu a je to i na alergickou rymu. zkusime

terkaz
8. srp 2011

Ten neznam, ale treba zabere 🙂

hanule05
8. srp 2011

ahoj,
taky to máme u starší dcerky. Od malička mívá v noci i přes den ucpaný nos (celoročně), ale většinou jen jednu dírku (v noci podle toho na jaké straně leží, tak tu má ucpanou, jakmile se otočí, tak se uvolní a ucpe ta druhá), taky dýchá většinou pusou.
Taky jde večer spát, je v pohodě, a pak po půlnoci (po cca třech hodinách spánku se jí to začne ucpávat), polštářem ani matrací to není, máme koupený pro alergiky.
Je atopička a má alergie na různé alergeny (zrovna teď jí hodně teče z nosu a kýchá - přestože už moc trav nekvete - asi to má z plísní - z toho jak furt prší). Vyzkoušeli jsme různé léky na alergie, brala různé sirupy (Xyzal, Aerius, a už si ty názvy ani nepamatuju), homeopatika, ale bez viditelných zlepšení, i když je bere dlouhodobě (asi od cca jednoho roku). Uvažovali jsme o vyndání nosní mandle, ale pak jsme si to rozmysleli. Takže teď jsme ve stádiu, kdy nic nebere a je to stejný (možná spíš lepší, než když jsme do ní cpali ty - zprominutí "sajrajty".
Tak bych poradila, abyste ještě vyčkali, co se z toho vyvrbí. Max. bych nos prostříkávala Vincentkou (jo a zvlhčovač vzduchu nám taky nepomohl - mám pocit, že jsme fakt vyzkoušeli asi všechno).

hanule05
8. srp 2011

jo a ještě jsem si vzpomněla, že když jsme byli s dcerkou na alergologii (bylo jí asi 2,5 roku), tak mi doktor říkal, že jak ty děti dýchají pusou, tak si deformují hrudník, protože namáhají nesprávné svaly při tom dýchání, projevuje se to, že pod prsíčkama mají takovou rýhu (nějak ji přesně nazval) a vyčnívají jim žebra pod prsama, což naše holka přesně měla. Blbě to popisuju, už je to nějaký pátek, tak si to moc nevybavuju. Ale byla jsem tenkrát z toho dost vyděšená. Pamatuju, že říkal, že ty děti se musí naučit dýchat nosem, že se to pak spraví, ale když se to nepodchytí, když jsou malé, tak tu deformitu už nelze spravit. Já jsem potom celé měsíce dcerce fut říkala: "nefuň pusou, dýchej nosem", strašněmockrát denně. Ale stejně většinou dýchá nosem a teď jak se vytáhla (už jí byly čtyři roky), tak žádnou deformitu nevidím. Tak nevím.

eloana
autor
8. srp 2011

@hanule05 ahoj diky🙂malej prave zatim pusinkou nedycha neb to neumi, ale myslim ze by na to take brzy prisel

lidiab
8. srp 2011

@eloana Ahoj, nas syn je mladsi nez tvuj Jachymek, takze ten problem nemusi mit stejny puvod. Bojujeme s tim uz od jeho 3. mesice. Ma pokrivenou nosni prepazku, pry take maly nos a suchou sliznici v nose . Ted je to uz lepsi, ale driv to byla fakt hruza. V noci se dusil, porad se kroutil, budil se, plakal. Trochu pomohl zvlhcovac vzduchu a podlozeni postylky. Sterimar a podobne morske spreje jsme pouzivali, ale na ORL v Motole nam pak rekli ze ta morska voda pro male deti neni az zas tak vhodna - stipe. Radsi Libenar, coz je fyziologicky roztok, nebo Vincentka. Nasim favoritem je Libenar. Jinak ale s tim asi budeme zapasit porad nez se mu trochu zvetsi nosanek, ale mozna i potom take. Ma to po tatinkovi a pradedeckovi, ti uz byli oba na operaci.
Zkuste zajit na ORL. Treba nema vylozene ucpany nos, ale jen vyschlou sliznici. To se pak take strasne spatne dycha. Doktor by vam mohl napsat masticku do nosu s vitaminem E nebo neco takoveho.

kalo
8. srp 2011

@eloana Nedávej mu mléko a mléčné výrobky 😉 Uvidíš, že za pár dní bude po ucpaném nosu....

eloana
autor
8. srp 2011

@kalo no ja zatim jeste kojim....asi pujdeme na operaci,takze to ted nechci hrotit....

eloana
autor
8. srp 2011

@lidiab ahoj je pravda, ze mam malej frnacek🙂))jeste uvnitr jakoby ty skrele......synovec ma to same a funi desne taky

tital
24. srp 2012

Obnovuji diskuzi. Mame to same. Uz tak treti mesic. Syn ma prave 23 mesicu, je leto, i kdyz zacatek nebyl tak horky. Byli jsme na ORL uz 3x a bez vysledku 😒 Doporuceni - odjet z Prahy, byt mimo mesto, zvlhcovat vzduch v pokojicku, prokapavat serimarem a nebo vincentkou, napolohovat postylku, mit protialerg. perinky ... Vsechno jsme vyzkouseli a nic nefunguje. Maly ted spinka pomerne klidne, nekdy i celou noc (driv to bylo jeste horsi), ale k ranu, tak po pate hodine se vzbudi a ma slysitelne potize s dychanim nosikem. Jako kdyby mel tu sliznici hodne vysusenou. Bohuzel v tuto chvili nezabere ani Vincentka - nez se mu nosik zvlhci a "rozchodi", je vzhuru a uz nespinka, prestoze by asi chtel. Pres poledne se mu to same stane za 2 hodiny.
Mate nekdo zkusenost a radeji jeste reseni ???

zazana81
2. bře 2013

Chtěla bych obnovit tuto diskusi. Máme ten stejný problém . Dcera se asi po hodině budí s ucpaným nosem . CHce smrkat, ale nic nevysmrká, jen má zduřelou sliznici. Vincentka nepomáhá. Jak probíhá vyšetření nosu na ORL? Mám z toho hrůzu. Nedávno jsem tam byly s ouškem a myslím, že teď by to tam dcera poznala a ani bych jí nedostala dovnitř.

kate013
2. bře 2013

@zazana81 a nezkoušela si mít v pokojíčku studený a vlhký vzduch??a u pediatra vám nic nedali??

zuny
2. bře 2013

Ahoj, já jsem tohle zažívala před měsícem s mladším synem. Je to zahlenění. Přes den bez problémů a v noci se budil, nemohl dýchat a nic nevysmrkal. My jsme s ním u doktora nebyli, ale trvalo to 14 dní než se z toho dostal. Občas jsem mu dávala zábal ze sádla: namočíš plínu do horkého rozpuštěného sádla, zabalíš do igelitu a dáš na hrudník. Starší syn se z toho dostal po týdnu, vždycky večer než šel spát, tak jsem mu to dávala, ale měl tenkrát 2 a půl roku, tak to víc chápal. Mladší si to pořád strhával, musela jsem ho držet a u toho prohlížet knížku. Třeba vám to taky pomůže, nevím, kolik je tvé holčičce.
Jo a nedávat mléčné pokrmy aspoň pár dní, mlíko zahleňuje.

zazana81
2. bře 2013

Zkusím nedat mlíko. Jinak vzduch zvlhčujeme a větráme. Malá je ale trošku psychoušek , jakmile jí chci namazat prsa nebo udělat zábal, má amok. Včera se nám v důsledku toho pozvracela. Jinak jí budou brzy 3 roky, ale vysvětlit si to zkrátka nedá. Doktorka poradila tu Vincentku, ale to vůbec nepomáhá. Pomáhají kapky na otok sliznice, jenže ty se smí používat jen pár dní, jinak naopak škodí. Jenže jak malá nemůže spát a nic jiného nepomáhá, stejně mě to pak donutí jí to kápnout. Tak opravdu nevím, co dělat.

zuny
2. bře 2013

@zazana81 my jsme dávali mucosolvan, ale zábal pomohl nejvíc. Horký na prsa není moc příjemný nebo ji zkus napařit ve vaně, třeba to pomůže 😉 Víc už neporadím ☹

zazana81
2. bře 2013

Díky moc i tak. Snad to nějak odezní. Vanu jsme zkoušeli taky, jenže teď má malá navíc teploty ,rostou jí stoličky, takže teď to nejde.

jerabina28
8. říj 2014

Obnovuji diskusi
Také bojujeme s věčně ucpaným nosem. Za posledni rok jsme byli 3x píchat ucho. Zanět středního ucha vzniká po tom stále ucpaném nose. Olynth pomáhá, ale jak se tu psalo, nemůže se dávat déle než týden. Vincentka moc nepomáhá. Když jsem se synovi (4,5roku) dívám do nosu, má ho čistý, nechápu, co mu tam zavazí (nosní mandle?fakt nevím).
Vysazení mléčných výrobků a zábaly na hrudník zabírají? Nikdy jsem o tom neslyšela.

mandala
11. říj 2014

@jerabina28 Nám doktor na imunologii doporučil omezit mléko z důvodů velké nemocnosti, prý to některým dětem vadí - to mléko. Je to lepší, i když nevím, co zabralo, napsal nám ještě léky na imunitu. A zábaly dáváme při kašli, urychlí to ten proces kašle. Zkuste ještě alergologii, starší dcera měla také ucpaný nos a zjistila se alergie. 😉

myskin
14. říj 2014

Dcera trpěla na zadní rýmu a probíhalo to tak, že třeba měsíc měla ucpaný nos, rýma nikde a až potom se jí to trochu spustilo + horečky. A takhle pořád dokola. Až jsem to nevydržela a koupila inhalátor. A ten jí fakt pomohl. Inhalovala pak i preventivně, ale ne každý den. Pouze Vincentku. Dceři bylo tenkrát 3,5 roku a inhalovala bez problémů.

polkaklarka
15. říj 2014

Já bych zkusila Quixx nosní sprej,obsahuje mořskou vodu,je na přírodní bázi...Quixx jako takový se užívá na ucpaný nos a nebo bych zkusila Quixx soft,ten je jako prevence proti rýmě (a jak zmiňují holky nahoře,tak se užívá i jako prvence před pícháním uší...) a i zvlhčuje sliznici....určitě tím nemůžeš nic zkazit!!!!

breadfish
19. srp 2015

To může být, rýma se nemusí "spustit" a chrčí to jen v dutinách, jako zadní rýma - ven nejde nic.
Může to ale ošklivě potrápit, takže bych radila zkusit ten hlen v nosíku rozpustit, naředit a pak odsát, když jde o miminko, co neumí ještě samo smrkat. Dobré jsou kapky Quixx Baby s mořskou vodou, protože ty mohou brát miminka už od narození.

ewolfer
26. srp 2015

My taky používáme nosní sprej s vodou, ale s termální 🙂 I proto mu věřím, protože věřím jen přípravkům, které jsou přírodní. Navíc Nasodrill používám jak pro mimčo, tak i pro sebe v období alergií, což je super, protože stačí jeden přípravek na všechno. Balení je celkem velký, takže vydrží dlouho a nemusím pořád něco shánět. 🙂 A navíc - je hodně specifický, protože je to nosní výplach a narozdíl od kapiček nos pořádně vypláchne od bakterií a alergenů a uvolní ho. 🙂

mysicka1407
18. zář 2015

@zazana81 na ORl vyšetření není nijak bolestivé doktor se koukne tenkou hadičkou pokud ji má do nosánku a to je vše. pak se ještě změří tlak ve středouší- také nebolí, a to je opravdu vše.

mamasara
23. zář 2015

Když jsme měli ucpaný nosík, tak jsme vyvýšili matraci v postýlce a větrali, aby byl čerstvý vzduch. Jinak kapeme Quixx baby mořskou vodu a pak vytřeme vatovou tyčinkou. To většinou pomůže.
Ale pro klid bych na ORL došla.

dalja789
13. bře 2018

pokud nezabral žádý sprej do nosu, zkusila bych lékaře.