Ucpaný nosík. Může mi někdo poradit, co pomůže?

kriser
12. únor 2013

Náš malý 7 měsíců, má ucpaný nosík. Odsavačkou na vysavači nejde nic vysát. Kapky s mořskou solí neuvolňují. Nemůže vůbec dýchat, špatně se mu jí a pije. Nechce skoro pít ani ze stříkačky. Mohla jsem mu to v nosíku nějak podráždit tou odsavačkou na vysavači?

pettule
12. únor 2013

Zkusila bych ještě vincentku nebo homeo kapky do nosíku. Držím palečky, ať je malému co nejdříve lépe. 🙂

velkaholka
12. únor 2013

malá má 5 měsíců a používáme libanar kapečky a také odsávačku na vysavač a musím zaklepat zatím dobrý .

katka_mel
12. únor 2013

Já bych zkusila ještě něco do vduchu větracího. My používáme eukasol od justu, ale klidně i něco do aroma lampy, co trošku protáhne. 🙂

babka
12. únor 2013

nám se osvědčil physiomer sprej do nosu, hezky nos propláchne. Nechat chvilku působit a odsát. Super je taky tantum protect sprej, krásně zvlhčuje nosík 🙂 A taky větrat, aby nebyl suchý vzduch 😉

ladik1
12. únor 2013

Podráždit asi ne. Někdy to prostě nejde ven a špatně se jim spí. Nám pomáhalo naklonit postýlku (aby měl syn jako hodně pod hlavou, tak jsme vypodložili nohy knížkama + přes den jsme co nejvíc dávali do vzpřímené polohy). Jinak od Dr. vždycky zabral Pamycon a 100% účinné byly Bendovy kapky - ale to je asi oboje na recept. Každopádně zvlhčovat vzduch (třeba mokrým prádlem)... a pořád zkoušet odsávat 😉 Hodně štěstí! Rýma je pro tyhle prťata nejhorší ☹

honzulka
12. únor 2013

my používáme toto http://www.doplnkyzdravi.cz/detska-smes-k-odpar... když je nejhůř,tak na noc většinou nasivin...

nasekuratko
12. únor 2013

nam pomohla zvysena poloha v postylce, do nosu quixx nebo sterimar a pak po par minutkach hned odsat a po odsati (kdyz bylo nejhur, napriklad pred spanim) jsem kapla Olynth pro miminka nebo nasivin
Dobre je i zvlhcit vzduch...

schnek
12. únor 2013

já nedám dopustit na homeo kapky Euphorbium compositum 😉