Uslzene očičko, po utření je to žluté. Máte zkušenost?

zdenka26
6. pro 2007

Ahojte,chtela jsem se zeptat malý má dneska jedno očičko uslzené a když mu to utřu je to žluté.Očko nemá červené a nevypadá že by ho bolelo.Manžel říká ,že je to z větru ,ale já nevím.Nemá někdo zkušenost?

slevik
6. pro 2007

Ahojky, může to být z větru (nebo spíš prachu), ale stejně tak to může být cokoliv jiného (např. zánět). Zkus to vytírat borovou vodou a uvidíš, jestli se to zlepší nebo ne 😉

suki
6. pro 2007

Ahoj nám takhle začal zánět spojivek. Museli jsme pak na oční.Ale dají ti kapičky a bude za chvilku v pohodě. Uvidíš zítra a kdyžtak zavolej doktorovi, co s tím.

janulas
6. pro 2007

ahoj zdeni...nám takhle taky zacal zánet, uz se to táhne tri týdny, a dnes jsme byli na propláchnutí a sondázi slzných kanálku...muze se stát a u kojencu je to pomerne casté, ze se kanálek ucpe a neodtékají slzicky...radeji neodkládej a zajdi k dr...cím drív tím líp...

zusma
6. pro 2007

Janulas, můžeš mi prosím napsat, jak probíhá ta sondáž a průplach kanálků? Bolí to mimčo hodně?? A Sondáž a průplach je to samé?? 😕
My s jedním očkem máme problém od narození, před týdnem jsme byli na očním, týden máme kapat antibiotika a pořád až do 3měsíců masírovat a když se to nezlepší, tak na ten průplach jdeme taky. Když jí to masíruju,tak z toho trochu vytékají slzičky a taky občas řídký hnis 😖 😕

slevik
6. pro 2007

Zus - není to to samý, při průplachu se tam jen zkusí stříknout tekutina. Ale pokud to nejde, musí se zavést sondička a ten kanálek jakoby roztáhnout a propláchnout, to je sondáž 😉.
Poctivě masírujte a kapejte, snad vám to pomůže 😉. Ono pokud je to vrozený, tak s tím bohužel nic neuděláte a budete muset na sondáž 😢 . Ale není to nijaká hrůza, dítě to nebolí a dělá se to v místním znecitlivění (vyjímečně celkovým).
Pokud jde o vrozené zůžení cest, je to dost častej problém 😉

zusma
6. pro 2007

Slevi, díky 😉 Tak se jen budu modlit,aby to nebylo vrozený a brzy to zmizelo.
A myslíte, že tou masáží se to dá odstranit, když to není vrozený?? Snad jo...Dr.na oční klinice říkala,že když nás to přejde,tak tam už nemusíme.
A myslíte,že tím,jak vytéká ten hnis, že se to jako nějak čistí? 😕

slevik
6. pro 2007

Zus - jj, u někoho to pomůže 😉 Tak držím pěsti 😵
Právě tím masírováním se to čistí a navíc zprůchodňuje, pokud to jde 😉

zdenka26
autor
6. pro 2007

Tak jsme to ted pozorovali s manželem a zdá se nám to lepší.Tak uvidíme zítra.

bran
6. pro 2007

Ahoj, my jsme taky měli už od porodu jedno očičko, resp. kanálek ucpaný. Jáchymkovi vytékal z očíčka hnis a protože byl kanálek ucpaný, tak i slzy tekly ven (místo do kanálku). Tak jsme ve 2. měsících šli na sondáž. Předala jsem sestřičce Jáchouška spícího a měla jsem čekat za dveřmi, následoval krátký ryk (max. 10 vteřin) a když mi ho sestřička předávala, v tu ránu zase spal ... takže to nemoho být nic strašného 🙂 . Prý to miminka nebolí, jen jim vadí, že jim někdo drží ruce a nohy 🙂)

Držím palce ať to zaženete masáží a kapičkami, ale jestli budete muset jít na sondáž, neboj se - jak říkám není to nic strašného!!

janulas
6. pro 2007

zusma...drzím palce at to pomine samo...no my jdeme jeste zítra na ten pruplach...

protea
6. pro 2007

Ahojky,
mohl by to být špatný slzný kanálek.
Některým dětem se to spraví samo,
některé musí na propíchnutí.

gedren
6. pro 2007

Helenka jako malinka taky mela uslzeny a zalepeny jedno ocicko, jelikoz jsme zrovna stejne sli do poradny, tak jsme se tam zeptali a doktorka nam na to dala kapicky (Kamycin myslim?), asi antibiotika, ted nevim. Kapali jsme, spravilo se to a uz se ji to nikdy neprihodilo.

Urcite bych s tim teda taky zasla k doktorovi, protoze lepsi kapicky, nez kdyby se to nejak zhorsilo...

jabber
6. pro 2007

naše malá měla po porodu taky ucpaný slzný kanálek. Nejdřív nám dr dala Ophtalmoseptonex, že máme několikrát denně kapat, že se to možná propláchne. To ale nepomohlo, tak jsme šli na průplach na oční, když jí bylo asi 14 dní. Tam nám řekli, že to většinou dělají až starším dětem a že neví, jestli se to u takhle malinkého podaří. Ještě se nás ptali, jestli chceme být u toho, to jsme řekli, že ano. Sestřička Adélku rukama úplně znehybněla, ta začala šíleně vřískat, ale opravdu se ani nehla. Doktorka jí takovým nástrojem (vypadalo to jako tupá jehla) šťourala v koutku oka, pak jí tam něco nalila a vzápětí jí z nosu vytekl šílený humus a bylo to 🙂. Malá se uklidnila okamžitě co jí pustila. Asi je to spíš nepříjemné.

pebi
7. pro 2007

ahoj, pokud očičko slzí, tak vykapávat ophtalmo-septonexem...pokud je tam už žlutý (žlutozelený) hnis, tak to nestačí a doktorka (i dětská) ti předepíše mastičku ophtalmo-framykoin. Do tří dnů to je pryč - moje zkušenost 😉

flora
5. únor 2008

jak přesně se má ten koutek masírovat. Doktorka nám to teď doporučila,ale neukázala (měla dlouhé nehty). díky

zusma
5. únor 2008

Flora nam to ukazovali na očním....V tom koutku nejdřív jakoby dolů a pak do toho oka to vymačkat. My jsme masírovali, zlepšilo se to, pak zase zhoršilo,pak dobrý ale radši jsem stejně šla na oční a udělali jí průplach.

flora
5. únor 2008

No vidíš,mě říkala že to mám mačkat jako k nosu,ale nic mu z toho neteklo,tak jsem to dělala blbě. Moc děkuju 🙂

supina
6. únor 2008

Zusna: taky nám teklo z očička asi přes měsíc, kapali jsme antibiotika a musela jsem mu to 2x denně vymačkávat. Připadalo mi, že z toho nic neteče, byli jsme objednaný na sondáž a najednou se to úplně ztratilo. Ze dne na den - chce to trpělivost

liaa
6. únor 2008

Ahoj holky-mé 2 dítě Michálek měl od porodu uslzená a hnisavá očička.Na radu lékařky jsem to jen otírala převařenou vodou.
Ale stále to nebylo Ok.Nakonec jsem s ním byla v nemocnici,kde mu ambulantně na očním udělali průplach slzných kanálků.Měl je ucpané.To nám pomohlo a už se to neopakovalo.

petbeny
1. srp 2012

Malé je 14 dní, také se jí udělal dnes hnis v očíčku, hodně ho vyteklo při odpoledním spánku. Uvařila jsem řepíček a vatičkou jí hnis vytírala a lehce tím masírovala oko. Po noci se zdá oko lepší. Možná záleží i na podchycení včas...

eatygrenee
30. srp 2012

Prosím poradte, je nám 6 měsíců, již jsme myli 3x na průplachu, posledně to měla krásně průchodné, ale stejně se to ucpává dále, čistíme borovou vodou, massírujeme, hnis vytéká dále, i dost slzí, máme to v obou očičkách... 😖

vera_vila
30. srp 2012

@eatygrenee to už bych šla na oční, třeba to potřebuje pořádně přeléčit antibiotikama...

eatygrenee
30. srp 2012

no vždyt my tam chodíme, psala jsem, že už jsm byli třikrát na průplachu....antibiotika užívala nejdříve, nepomáhali, horšilo s eto, změnili jsme oční a ta zjistila, že je to ucpané a dělala ty průplachy... 😖