Ustřižení uzdičky. Máte zkušenost?

luciik
11. lis 2010

Ráda bych se zeptala, jestli nemáte někdo zkušenost s ustřižením uzdičky pod jazýčkem. V porodnici nám to neprovedli a teď jsme dostali žádanku na stomatochirurgii. Neznáte někoho, kdo to dělá na ostravsku??? Moc děkuji.

boruuvka
11. lis 2010

Už teď vám to budou dělat? Moje holčička jí má taky krátkou, ale bylo nám řečeno, že se bude čekat, jestli jazýček nenaroste a jak jí to bude vadit u mluvení.

slavkah
11. lis 2010

mame ji taky kratkou a doktorka nam rekla, ze kdyz neni problem s kojenim tak se to zatim necha a uvidi se az zacne mluvit, ale mozna zalezi jak moc kratka, nas malej teda skoro ani nevyplazne jazyk

komver
11. lis 2010

Tak my jsme měli ve 2 měsících zánět ucha a dr. si hned všimla,že mají holky krátké uzdičky a řekla,že máme přijít a střihne je.Ještě jsme tam nebyli (holky pořád něco měly),ale určitě se chystáme a čím dřív,tím líp.Prý je to malý zákrok a nemám se toho bát.Hodně dětí tam potom posílají až z logopedie,když mají problémy s mluvením a to už je prý pro dítě mnohem horší,když je starší.Takže určitě ti to udělají všude na ORL.

mjanca
11. lis 2010

My mely take kratkou uzdicku pod jazykem, na kontrole po 6ti nedeli jsem se sla domluvit na orl. Dr. moc nadseny nebyl, nejradeji to striha v 1 roce, do te doby by to pry mohlo dorust, jen pokud by to delalo problem, tak by ji strihnul. Jenze ja na tom strizeni trvala, mala zlobila u kojeni, nevim proc a navic jsem se bala, ze se ji pak bude spatne broukat, tak nam to strihl. Umrtvil ji to, nuzkama strihnul. Mala rvala, ale my jsme ji pevne drzely a byla to fakt chvilka. Nemohla jsem ji min. 2 hodky kojit (kvuli tomu umrtveni) , ale dudlika jsem ji mohla dat. Bala jsem se toho a zvladly jsme to dobre. Snad ji to nedoroste. Podle mne, cim driv, tim lip.

alcatko.j
12. lis 2010

Nase nela mela kratkou uzdicku a vsiml si toho teda pediatr hned na prvni navsteve u nas doma...upozornil me na to, pak rekl, at se nedivam a normlane ji to ufikl😅 ani krev nebyla🙂

beruska1989
12. lis 2010

u nás to bylo něco takového jako píše alcatko.j. taky ji ufikl a řekl at se nedívám. 🙂

k.jolanka
12. lis 2010

Taky máme uzdičku pod jazykem a nad horními zuby...ale doktorka říkala, že počkáme jak se to bude vyvíjet dál a jestli to bude malému nějak vadit..docela mě překvapuje, že mu to chce udělat takhle brzo...já osobně mám třeba uzdičku pod jazykem doteď a vůbec k ničemu mi nikdy nepřekážela...tak nevím no 🙂

nikitka26
12. lis 2010

Ahoj ,muj druhy syn mel taky zkracenou podjazykovou uzdicku, v porodnici mi doporucili co nejdrive prostrihnout, tak jsme se objednali na ORL, Radimkovi bylo 14 dni. Trosku jsme taky byla v soku, zadne umrtveni a musela strihnout nadvakrat, mel ji opravdu hodne zkracenou, ale ani moc neplakal, troska krve bylo na dudliku, hned bobek zase usnul nez jsme ho oblekla,takze asi to nebylo tak desny 😉 Ja si teda myslim, ze cim driv, tim lip. May meli trosku problem u kojeni, nasaval vzduch, jak poradne nemohl ten jazyk primacknout k bradavce, tak jsme ho musela davat treba 3x krknout mezi kojenim a spatne sal to zadni mlicko.
Lucik: myslim, ze by to meli delat vsude na ORL 😉 Mateje uz mas vetsiho, tak to bude asi vic s brekem, ale uz bych to vic neodkladala 😉
jo a co mu to dr prostrihla, tak to pekne ohuhul na hlase

ojo
12. lis 2010

ahoj, teď můj druhý syn měl zkracenou uzdičku, dr. si toho všimnul hned v porodce a říkal mi, že by si mohl v budoucnu při mluvení šlapat na jazyk...ale že mu to může střihnout a to jsem řekla, ať to provede hned...tak si ho vzali na sál a pár pár minutek přinesli 🙂 jsem ráda, že to udělali hned v porodce.. 🙂
ale u nás to mělo vliv na kojo, měla jsem rozpraskané bradavky do krve 😝

nikitko, taky máte Radimka 😵

garzonka
12. lis 2010

Máme 3 kluky, uzdička se stříhala u dvou.
Nejstaršímu v 2 letech, bylo to na chrurgii, normálně ho uspali a bylo, jenže měl z toho docela špatný zážitek, (nejenom z narkozy ale byl to stres) , ale pomohlo to, takže se krásně upravilo mluvení (zatím ale neumíme R a Ř), v 2,5 letech ještě neuměl K ale pak to šlo...
Prostřední mluví bezvadně, jen zatím neumí R a Ř,
a nejmladšímu to řízli hned v porodnici aby neměl jednak potíže pří sání z prsu a jednak s mluvením a byla jsem za to moc ráda, vůbec neplakal, trvalo to 2 vteřiny a již teď umí K ( má přesně rok).
Dopoučuji čím dřív, TÍM LÍP !!!

hanyho
13. lis 2010

Doktorka si toho všimla hned v porodnici a řekla mi,že by mohla mít později malá problémy s mluvením. Takže když měla malá dva dny,tak jí to doktor z ORL šmikl. Vrátili mně ju asi po pěti minutách spinkající.