Uvazování šátku při dysplazii kyčelního kloubu

whitefashion
30. srp 2011

Ahoj, máte zkušenost s uvazováním do šátku při displazii kyčelního kloubu? Malyý má nosit ortopedickou dečku, ale z toho má pak koliky a já už jsem vyčerpaná, protože v noci pláče a nespí. Půjčila jsem si šátek a dělám úvaz kříž s kapsou, aby měl nožičky jako s dečkou a pořád mi spinká. To jsem normálně nezažila. Jen se chci zeptat, zda nevíte, jestli je správné, když by přes den byl v tomto úvazu a v noci v dečce? Měl by mít pozici kloubů stejnou.

nikuse
30. srp 2011

Ahojky,
my tento problém naštěstí nemáme,ale moje hebame mi ten šátek poradila.Říkala že je to perfektní věc na prdíky a právě i na kyčle.Používám stejný úvaz,malá má krásně nožičky jak by je mít měla,prdíky jdou ven jedna radost,spokojené mimnko a spokojená maminka.Jen moje záda trpí 😀

apollo11
31. srp 2011

@whitefashion Ahoj, určitě ho takhle můžeš nosit, pro postavení kyčlí je to dobré, jen fakt pozor, aby úvaz byl dobře dotažený a fixoval zádíčka a aby nepadala hlavička 😉 Já jsem to taky řešila, malá měla po narození kyčle IIc a široké balení/abd. dečku Marwell (do 3měsíců) a nosila jsem taky dost (dokonce i občas kolíbku, bez dečky). V těch 3m už měla kyčle úplně ok, takže určitě nošení neuškodilo 😉

whitefashion
autor
31. srp 2011

@apollo11 nam to zjistili az ted ve 3mes...a ma nosit tu decku, tak jestli nevadi, kdyz bych ho misto decky nosila chvili v satku...

whitefashion
autor
31. srp 2011

@nikuse bud rada. Ja jsem z toho dost otravena, ze tu decku musi nosit. A bojim se, ze dlouho ☹

nikuse
31. srp 2011

@whitefashion To tedy jsem.Jako malá jsem já musela taky nosit extra plínky tak jsem se bála protože je to prý dědičné,ale naštěstí jak dr. říkala malá zdědila super kyčle po manželovi a sexy nožky po mamince 😀 Ono spoustu dětí tu dečku nechtějí hlavně když už je takhle větší a v těchle vedrech se nedivim.Ten šátek je opravdu super 😉

whitefashion
autor
31. srp 2011

kdyz ja bych tak potrebovala slyset, ze muzu tu decku aspon obcas nahradit tim satkem. on to nenavidi, porad place a to uz byl smejici se miminko. do toho, jak se min hybe, dostal 4mes. koliku, takze kazdou noc od 3 do 5h rano sileny bolesti. asi me uz klepne ☹